Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez kényszerbetegség lenne...

Ez kényszerbetegség lenne vagy csak kicsit dilis vagyok?

Figyelt kérdés

Van például az a mániám, hogy este mikor már a legkényelmesebben fekszem, beugrik, hogy megnézzem el van-e zárva a gáz, közben tudom, hogy el van, de nyilván kimegyek megnézni, mert az van a fejemben, hogyha nem nézem meg, akkor valami rossz dolog történik.

Ha már kint vagyok, megigazítom a székeket, hogy párhuzamosan álljanak, ha van ott cipő akkor azt is.

Régebben rosszabb volt, mert akkor kimentem az összes cipőt megcsinálni parhuzamosra, hűtőben rendben megigazítani a kajákat szintén párhuzamosan.

Amit a legjobban utálok, mikor olvasok többször olvasok el egy szót, van hogy már szótagolva, pedig először is egyértelmű, de egyszerűen kényszert érzek rá, hogy megegyszer elolvassam azt az egy szót.

Elég idiótán hangzik.

Nem érzem azt, hogy a mindennapi életemet anyira befolyásolná, inkább csak mosolygok, hogy milyen kattant vagyok, de amikor rám jön, akkor azért zavaró tud lenni. Gondoltam megkérdezem itt mi a véleményetek.



2018. nov. 21. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:

ez egy enyhe kényszeres viselkedés, sokaknál van

[link]

2018. nov. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden rendben van.

Egy kis akaratero es letudod szoktatni magad rola.

Amugy meg tenyleg poenos.

2018. nov. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
9%
Az, OCD, kezeltetni kéne, mert elég durva egy átlag embernek amit te kis dilinek nevezel, mondom úgy, hogy én is ocd-s vagyok.
2018. nov. 21. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
van ilyen, nekem midnig az volt hogy bezártam-e az ajtót meg a kocsiajtót. végül vettem egy kis noteszt. mikor elmentem otthonról és bezártam az ajtót, felirtam hogy bezártam. meg a kocsit is. végül egyszerűen azt csináltam, hogy ha megcsináltam valamit (pl bezártam az ajtót) akkor elszámoltam lassan 5ig, és közben megjegyeztem hogy bezártam. problémám megszűnt igen hamar. bár még mostanában is néha alkalmazom ezt hogy megállok és elszámolok 5ig, főleg ha hosszabb útra hagyom otthon a lakást vagy olyan helyen a kocsit ahol könyebben ellophatják.
2018. nov. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!