Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan tudnám elérni, hogy...

Hogyan tudnám elérni, hogy egy (legalább) közepes bevásárláskor ne üssön be a pénztáros több tételt, mint amennyit vettem (? )

Figyelt kérdés

Sajnos, az ember el van foglalva a kosárból kipakolással, a kosárba visszapakolással (hogy a pénztáros tudja az árut rakni - hely kell neki) - az embernek egyszerűen nincs ideje figyelni, hogy mit üt be. Aztán az elpakolás.

És, nagyon ciki visszamenni 100- 200 Ft miatt, kipakolni a táskájából, hogy tényleg csak 5 joghurtot vettem és nem 6 -oe, és 1 halls cukorkát és nem 2 -t...ez volt nekem tegnap) (meg az ember rohan a buszra, vonatra - ideje sincs reklamálni)....


2018. nov. 22. 08:47
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne rohanj. Hova rohansz? Én mindig félreállok miután elpakoltam a cuccot és átfutom a blokkot, kb 10 mp az egész. Ha valami nem stimmel akkor szólok, 100 Ft miatt is.
2018. nov. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Normális helyre kell járni. Nagy, külföldi üzletláncokban ilyesmi nagyon ritkán fordul elő, velem évente-két évente egyszer fordult ilyen elő. Én azt tapasztalom, hogy ez inkább a magyar üzletláncokban divat(coop, cba). Ha ilyen helyen többször is "véletlen" előfordul ilyen, akkor a kasszást jó hangosan el kell küldeni az anyukájába és sűrűn kell emlegetni nekik a fogyasztóvédelmet. Egy-két eset után megjegyzik, hogy veled nem érdemes b_szakodni és nem lesz több "véletlen" odakerült tétel.
2018. nov. 22. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Csak nyugisan ennyit mondj neki az elején:

- A vásárlás után kamerák előtt le fogom ellenőrizni hogy a blokkon nem szerepel-e több tétel mint amit vettem.

Ha van kedved akkor még hozzá teheted:

- Ha így is megéri magának véletlenül többet beütni, tegye, de magára vessen ha még ma kirúgják érte.


De én játszottam már el Úrhoz fohászkodó papot is, bár nem ilyen esetben. Hanem egyetlen pénztár volt nyitva a 10-ből, miközben kb. 50-en álltak sorban és a bolt másik falánál volt a sor vége. Erre én hangosan:

- Adj Urunk még egy pénztáró-óst!

Erre fél percen belül kettő is beugrott a helyére és a sor felharmadolódott, engem meg egyik sor elejére engedett a hálás nagyérdemű közönség. Erre én:

- Köszönjük Urú-únk!

Erre elégedetten mosolyogtak a vásárlók, de nem rajtam hanem az elzombisodott bolton.

Az országon már csak az imádság segíthet.


Vagyis főleg ha férfi vagy, akkor eljátszhatod a papot:

- Add Urunk hogy a pénztáros pontosan annyi tételt üssön be ahányat vette-e-em!

De jó hangosan hogy más is kapcsoljon mert a vásárlók nem is sejtik hogy akár havi több százezer Ft-ot keresnek rajtuk a pénztárosok. Nem csak korrupt vámosok vannak ám Magyarországon.

2018. nov. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi!!! - sajnos, vidéki vagyok, és vagy buszra rohanok, vagy vonatra. Nagyon ki van számítva az időm, a reklamálás miatt nem hagynám ki az aktuális járművet, mert kb 2 óra múlva megy a következő....

Nem mindig számláznak túl, de azért néha előfordul- akkor persze idegesít...

2018. nov. 22. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!