Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van más is, aki egész eddigi...

Van más is, aki egész eddigi életében valahogy mindig eltaszított magától mindenkit vagy idővel elhidegült tőlük?

Figyelt kérdés
Velem konkrétan eddig minden esetben az történt, hogy nagy ritkán, egész életemben (még fiatal vagyok) talán 3-4 emberrel sikerült összebarátkoznom, úgy ahogy. Egyik sem volt túl szoros barátság, de olyankor mégis roppant mód örültem neki, hogy sikerült. Aztán később, relatíve rövid időn belül, mindegyiküket kerülni kezdtem, nem kerestem a társaságukat, nem nagyon mertem rájuk nézni, pedig előtte jó viszonyban voltunk. Vagy például előfordult olyan is, hogy az illető személy barátságot kötött mással (is), én meg kezdtem úgy érezni, hogy én már egy cseppet sem számítok, nem vagyok annyira értékes, izgalmas, mint ő... Szerintetek miért történhetett ez mindig így, miért nem sikerült soha senkit "megtartanom" magam mellett? Elismerem, hogy alapvetően nem vagyok túl érdekfeszítő személyiség, nem vagyok tájékozott a világról, nem vagyok vicces, elég csendes és visszahúzódó vagyok, mégis bánt, hogy az eddigi emberi kapcsolataim mind porba hullottak és valószínűleg erről csakis én tehetek...

2018. nov. 22. 09:26
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagy egyedül. Mi vagyunk a társadalom söpredékei. Az egyetlen pozitívum bennünk, hogy tudjuk, hogy velünk van valami baj.
2018. nov. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ugyanígy vagyok én is és fogalmam sincs, hogyan lehetne mégis találni akár egy olyan embert, akivel nem távolodnánk el egymástól hosszabb-rövidebb időn belül. Úgy érzem, ha az elején még érdekes is vagyok, utána nem tudok újat mutatni, unalomba fullad az egész és maga a kapcsolat is. Mi valahogy nem tanultunk meg kapcsolódni, mint a többi ember. Öröm az ürömben: elmondhatjuk magunkról, hogy mi ténlyeg páratlanok vagyunk... A maga nemében minden ember az, de értitek, fő a pozitiv hozzáállás :D
2018. nov. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a kapcsolatokat ápolni kell, ha az ember azt akarja hogy fenn maradjanak. aki szeretnéd hogy a barátod, haverod maradjon, azzal foglalkozni kell. általában annak az embernek vannak kapcsolatai és barátai aki ezt megteszi. aki nem teszi meg, és vannak barátai, az általában olyan karizmájú ember aki vonzza a többit, és keresik őt, barátkozni akarnak vele, tehát elég ritka. a legtöbb embert ha nem keresed, ő se fog keresni téged.
2018. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Régebben írtam egy blogbejegyzést taszítom az embereket címmel, nem véletlenül. Egy emberrel sem tudok komolyabb kapcsolatot kialakítani, de nem tudom miért.
2018. nov. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van, hasonló személyiséggel. Örülnék ha lennének barátaim de amikor odajutok hogy esetleg kialakulna valami akkor mégis elhidegül a dolog, általában miattam.
2018. nov. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Jó érzéssel tölt el, hogy nem vagyok egyedül. Remélem idővel mindnyájunknak sikerült barát(ok)ra lelnünk. :)
2018. nov. 22. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Nálam folyamatosan ez van. Viszont egy külső tényező segítségével rájöttem az okára, és kezdem belátni, hogy ez így nem jó hosszútávon. Változnom kell.

Javaslat: engedd meg magadnak a változást, ha egyszer jön a felismerés.

2018. nov. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Abban hasonlítunk, hogy én is eléggé egyedül vagyok. Viszont én sosem akartam mindenáron kötődni más emberekhez. Bár jó lenne 1-2 igaz barát, de rengeteg barátra meg népszerűségre nem vágyom. Jó talán 1 igaz barátom volt, de ő meghalt. Amire vágytam volna, hogy anyámmal jó kapcsolatom legyen, de az nem lett soha, nem jövünk ki, már nem érdekel. Amire pedig mindenképp vágyom, hogy egyszer végre legyen egy párom, akit szerethetek, és akihez igazán közel állhatok, szóval úgy igazán legyen...

A kollégákkal jól kiszoktam jönni. Utálni nem utálnak, Más meg úgy nem hiányzik.


Tudod én azt figyeltem meg, hogy azok a népszerű emberek, hatalmas baráti körrel... Igazából nem is igazi barátságok, többség érdekekken alapul. Sokszor csak pont annyi az érdek, hogy minél több ismerősük legyen kölcsönösen. De segíteni egymásnak már semmiben nem segítenek. Na tudod, nekem ez nem hiányzik....

2019. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!