Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » INFP/J-k milyen típusú barátai...

INFP/J-k milyen típusú barátaitok vannak?

Figyelt kérdés

Én INFP vagyok, legjobb barátnőm ENFP de nem egy városban tanulunk, szóval mostanság inkább csak hiányzik nekem. :(


Egy ESFJ lánnyal hasonló a helyzet. Egy ENFJ lány pedig igazi vezéregyéniség, amolyan elnyomóan, lehet jobb is, hogy csak nagyon ritkán látom, de akkor szuperül elvagyunk.


Az összes többi barátom IxxJ. Kicsit vicces, de azt mondják a P mellé J kell, illetve Vice Versa. De sosem értik az ezzel kapcsolatos gondjaim, pl: a szervezetlenségem, a halogatást, ilyenek. És ebben tanácsot se tudnak adni, mert ilyen gondjuk nincs. XD Ellenben én tanítom őket egy kis lazaságra, ők meg a fegyelemre engem. XD


Több INTJ barátnőm is van, pedig azért elég más céljaink vannak, viszont ha valami tudományos dologról van szó, élvezettel vesézzük ki.


Van egy INFJ fiú barátom, és egy INFJ lány. Alapvetően úgy érzem, hogy ha egy INFJ legyőzi a gátlásait, akkor jobban tud kapcsolatokat kialakítani, mint egy INFP. Nekem még a gátlásaim leküzdése után is nehezen megy, többnyire szeretnek az emberek, de ennél mélyebbre nem jut a dolog. Habár úgy tudom, az INFP eleve kevesebb típussal jön ki, mint egy INFJ. Egy J könnyebben elvisel egy P-t mint fordítva, a J-k magasról tesznek rá, hogy ki, hogy intézi a dolgait, nekik megvan a maguk rendszere, és nem bolygatja őket senki dolga ebben.


Én P-ként ennél haklisabb vagyok, engem zavar, ha valaki miatt nem tudom úgy csinálni a dolgaim, ahogy nekem kényelmes lenne, vagyis, ha meg akarnak fosztani a spontaneitásomtól. Pl: mikor hazaestem és akartam délután aludni kicsit, de lakótársam a barátnőjével főzött és hát tőlük garantáltan nem tudtam aludni, mert hangosak voltak. XD Szóval én nehezebben zárom ki a zavaró tényezőket, mint a barátaim. Koliban sem bírtam fél évnél tovább.


A két INFJ barátom viszont elég beképzelt az intellektusukra. Főleg a lány. Mindig bocsánatot kér, hogy túl sokat beszél, ossza az észt, de ennek ellenére sosem hagyja, hogy elmondjam a véleményem a dolgokról, amiket mond. És full inkompetensnek érzem magam mellette, mert amik engem érdekelnek az őt nem, fel sem vetem inkább, mert ridegen néz, hogy őt ez nem èrdekli, majd eltereli a dolgot. Pedig én mindig meghallgatom. XD


A srác egy fokkal jobb, de kijelentette, hogy bár,szereti az INFP-ket, össze nem jönne egy ilyen lánnyal, mert annyira életképtelenek vagyunk általában, hogy ez csak hátráltatná őt. Mert többnyire el se kezdjük a terveinket, vagy ha igen, nem fejezzük be és ez kiidegeli. XD Gracias.


Van egy ISTJ barátnőm is, semmi közös nincs bennünk, mégis olyan megnyugtató vele lenni. Talán mert ő se lelkizni, se filozofálni nem akar nagyon (pedig okos, csak máshogy), egyszerűen csak elvagyunk. Vicces, róla fél óra beszélgetés után megállapítottam, hogy ISTJ, másoknál ez ennyire nem megy. XD


Maradjunk annyiban, hogy az S-ekkel nagyon nehezen jövök ki, ISFJ, ESFJ-kkel inkább, az ISFP-ESFP típus nekem kicsit "túl sok". XD (A "T"-k esetében nagyon emberfüggő ez.)


Anyum ESFP, hát, azért szép hisztiket levágtunk már egymásnak, sosem én kezdtem. XD Húgom is ESFP, vele szintén ez van. Apa ISFJ, egy angyal, nem tudja hova tenni az N-em, de vele jobban kijövök. :D


Párkapcsolatom sosem volt, de amúgy az introvertált barátnőimnek sem, de többen abszolút nem is akarnak.


Nekem az a bajom, hogy túl independens vagyok, inkább domináns, nem igazán tudom, mi lenne jó nekem, azt meg végképp nem, én kinek lennék jó (szerintem elég uncsi vagyok, meg nem vagyok vicces), szóval ez egyelőre lóg a levegőben. XD


Legalább barátaim azok vannak. ;)


22L



2018. nov. 23. 23:42
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Van egy ESFP, két INTP és két ENFP akikkel jóban vagyok, de nincsenek barátaim. Évek óta Ni-Ti loop-ban vagyok.
2018. nov. 23. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

Ahogy haladtam az olvasással, már azt hittem, felsorolod mind a 16 típust, mint barátodat. :D

Én ISTJ-A vagyok. Sok emberrel vagyok felszínesen jóban az egyetem miatt, de az igazi barátaim egy ISTP (24 éves fiú), egy ISFJ (22 éves lány), egy ENFJ (24 éves fiú), egy INFP (18 éves lány) és egy INFJ (22 éves lány). A párommal 3 éve vagyunk együtt, ő ISFJ (25 éves fiú). Vegyesen vannak turbulens és asszertív barátaim. Összességében megfigyelhető, hogy a turbulens lelkeket vonzom, akik évek alatt asszertívvá válnak mellettem. Amikor egyedül vannak egy idegen környezetben, vagy csak velem kettesben, határozottan látszik a változás, sokkal kezdeményezőbbek, mint régen. Ha viszont csoportosan vagyunk mind együtt, akkor továbbra is én maradok a központ, aki beindítja a többiek között az interakciót és aki mindent leszervez. Például még nem volt rá alkalom, hogy ebben a népes társaságban nem én vettem volna a mozijegyeket. :D

22/L

2018. nov. 24. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig. Én INTJ vagyok a teszt szerint, bárki a barátom aki kedves velem.
2018. nov. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Tényleg elég uncsi vagy ezzel a kategórizálással.
2018. nov. 24. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4, ha butaságnak tartod, nem érdekel, akkor nem kell válaszolni. ^^


Egyébként én sem tartom ezt egy kőbe vésett dolognak, inkább csak amolyan érdekesség. ;)

2018. nov. 24. 22:45
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

INTJ vagyok, szóval csak megfigyelések terén tudok válaszolni:


Az INFJ-k és az INFP-k átlagban jól megvannak egymással, illetve az ENFP-kkel és a saját típusukkal. Bár az INFJ igazából szinte mindegyik típussal elvan, ugyanúgy egy ENTJ-vel vagy INTJ-vel, mint az F-fekkel, az ISFJ-kkel kölcsönösen "aranyosnak" szokták tartani egymást :D Az INFP-knek szimpatikusak szoktak lenni az ISFP-k és fordítva is, páran bírják közülük az INTJ-ket, bár ez nem feltétlenül kölcsönös.

2018. nov. 27. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

INFP vagyok. Két nagyon jó barátom van, egy ENFP és egy INFJ. :D A távolabbiak közt akiknek biztosan ismerem a típusát, akad egy másik INFJ (akit nem is régóta ismerek), és egy ISFP. Barátom szintén ISFP, a haverommal nagyon különböznek, de pár közös mégis akad bennük, furcsa módon pont ugyanazokat a tulajdonságokat nem bírom egyikükben sem. xD Egyértelműen az xNFx emberkékkel jövök ki a legjobban. Persze, nincsen kőbe vésve, hogy valaki személyiségtípus alapján milyen ember, de abban sokat segít, hogy nagyjából számítsak rá, valakivel milyen lesz az összhang... vagy nem lesz. xD Ha tudtok angolul, úgy érdemes rákeresni, hogy melyik típusok bírják egymást leginkább, vagy éppen legkevésbé, még táblázatok is vannak. :D

20/L

2019. febr. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!