Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti is úgy érzitek néha, hogy...

Ti is úgy érzitek néha, hogy a "pozitívság" igazából a tények figyelmen kívül hagyása?

Figyelt kérdés
2018. nov. 27. 18:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
Igen.
2018. nov. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
52%
Nem
2018. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Ezen pont ma gondolkodtam 😀

És ugyanerre jutottam

2018. nov. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%

Nem. Én született optimista vagyok, kissé túl erősen is, de ez nem akadályoz meg a realizmusban, sőt a negativitásban bizonyos esetekben (néha paranoid vagyok és mizantróp).


Az még nem gond, ha pozitívan állunk a dolgokhoz, de lehet, hogy neked mást jelent ez. Nyilván ha azt mondod, hogy minden szép és jó, az illúzióvilágban élés.

2018. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
A meglévő dolgok, ismerősök, lehetőségek, nagyrabecsülése. Ezek értékesebbek, mint hinnéd.
2018. nov. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
82%

Nem. Ha ismerem a tényeket, miért ne lehetnék pozitív?

Ha mondjuk nem tetszik egy tény, és tudok rajta változtatni akkor teszek érte. Ha pedig nem tudok ellene mit tenni, akkor számomra pl pozitívabb megtanulni elfogadni, együtt élni vele, mint úgy tenni mintha az a tény nem létezne.

2018. nov. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. nov. 27. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Ha így fogalmazod meg, valóban hülyén hangzik, de nagyon nem mindegy, milyen tényeket hagy az ember figyelmen kívül. Tény, hogy egy nap 24 órából áll. Ha ezt figyelmen kívül hagyod és annyi dolgot tervezel egy napra, amennyi garantáltan nem fér bele, annak nyilvánvalóak a következményei. Hülyeség lenne a pozitív gondolkodás jegyében nem gondolni arra, hogy ennyi feladatot nem lehet egy nap alatt megcsinálni.


Ha csak annyit tervezek egy napra, amennyi belefér, akkor viszont egy csomó lehetőségről le kell mondanom. Ha egyszerre van a spinning-óra és a kedvenc mozifilmem, akkor tény, hogy le kell mondanom az egyikről. A pozitív gondolkodás az, hogy ha mondjuk a spinning-órát választottam, akkor azt próbálom élvezni, nem pedig azon rágódom közben, hogy lemaradtam a moziról. Ezt persze meg lehet fogalmazni úgy, hogy figyelmen kívül hagyom azt a tényt, hogy nem tudtam moziba menni. De ebben az esetben egy hajszálnyit sem lenne senkinek sem jobb attól, ha nem hagynám figyelmen kívül.

2018. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gaebrol +1
2018. nov. 27. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
81%
Számomra nem ebben áll a pozitív gondolkodás. Viszont úgy látom, hogy ezt nagyon sokan rosszul értelmezik. Egyre több embert látok, aki úgy gondolja, hogy pozitívnak lenni annyi, mint csak azzal foglalkozni ami szép és jó és ami boldoggá tesz, ez még rendben is van, de e mellé még társítanak egy folyamatos (még önmaguk előtt is) színlelt boldogságot és aki őszintén válaszol egy egyszerű "Hogy vagy" kérdésre az mindjárt negatív meg panaszkodós, pedig lehet hogy épp csak teljesen objektíven elmondta, hogy per pillanat fáj a feje... Számomra a pozitív gondolkodás azt jelenti, hogy látom a gondot, látom az akadályt, de keresem a megoldást is mert egyik nincs a másik nélkül, nem vigyorgok a nap 24 órájában, de tudok táncolni az esőben ha arról van szó. De az élet nem arról szól, hogy mindig csak azt rakja elénk amit szeretünk. Igazából ha most nem lenne ilyen "szutyok idő" értékelnéd a tavaszt?
2018. nov. 27. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!