Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon erős honvágyam van,...

Nagyon erős honvágyam van, aki járt már így az mit tett?

Figyelt kérdés

Ausztriában élek már 7hónapja van munkám, van lakásom(albérlet), vannak barátaim(haverok inkánbb) de mégis hiányzik a család az a kis bolond ország.

Teljesen magyarul élek itt kint munka magyarul történik orvos, bank,Tv , fodrász,ruhaboltos, haverok, szórakozó helye minden magyarul (mindenhol magyarul beszélő munkatárshoz megyek).

Tudok németül, de mégsem vagyok egy hangszinten az osztrákokkal nekik egy kis vicc az már fura, egy érintés pl vállon érintés színtén.

Mit tanácsoltok? (haza nem megyek mert ugyan azért a munkáért itt kint több pénzt ,jobb kollegákat,több megvecsülést kaptam (kaja,menj haza hamarabb,késtél picit? nem gond)

Szóval ez van.



2018. dec. 1. 09:57
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Nyaranta szoktam tenni egy fordulót kerékpárral Győrből Bécsbe. A világ legélhetőbbnek nyilvánított városában nekem is mindig honvágyam szokott lenni. Az segített hogy mielőbb a szabad természetbe kerékpároztam, például ami hazafelé van a nagy nemzeti park. Ott már nem hogy honvágyam nincs, de otthon érzem magam. Meg az ott elszórt tanyavilágban is, bár odakinn mást jelent a tanya a jómódú parasztgazdaságaikkal.

És még a bécsieknek is "honvágyuk" szokott lenni. Méghozzá az ember ősi otthonába vágyva, a természetbe. Ezt tőlük tudom. Ezért például Bécsben a vizek partjain kialakítottak egy konyhakertet maguknak, persze nem azért hogy ne kelljen a boltban venni a zöldséget és a gyümölcsöt, hanem azért hogy a Tüskevár Matula bácsijának érezhessék magukat, meg azt az illúziót keltve maguknak hogy ők most szabad parasztemberek valahol a természetben. És így már jobban elviselhető számukra a város.

Ausztriában a vidéket nagyon szeretem, ott nincs honvágyam. Tán azért mert úgy érzem magam ott mint a 80-as években a szülőfalumban Magyarországon. Még az sem baj ha rájövök hát hogy nem is magyarul beszélnek.

Gondolom egyik városban dolgozol és laksz albérletben ott. Az ottani városokban érezhető honvágyat nem annak tulajdonítom mert külföld. Hanem mert elszakadtak az ember ősi otthonától, a természettől. De ez van idehaza is és tán az egész világon akkor ha a városokból túlságosan hiányzik a természetes élettér. De akkor is honvágyat érez az ember ha túlságosan érzi a modern rabszolgaságot. Bár nem dolgozom Bécsben, de nekem a mentális atmoszférája igancsak modern rabszolgaságnak tűnik, függetlenül a jó fizetésektől.

2018. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

hát figyelj, én is itt vagyok bécsben, de hogy őszinte legyek, a barátokon/családon kívül semmi nem hiányzik abból a lepra országból, velük meg folyamatosan dumálok, visszajárok értük magyarországra.

nem vagyok amúgy egy nagy pszichológus, de nem segítene a honvágyadon, ha elfogadnád, hogy itt vagy ausztriában, és nem egy álmagyarországot emelnél magad köré a többi magyarból?

2018. dec. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Nyolcadik éve élek külföldön, mert muszáj, de cseppet sem élvezem, nagyon szeretnék hazamenni. Nem múlik a honvágy soha, pedig kiépítettem már itt az új életemet, és csak egyetlen magyarral járunk össze, pont azért, hogy “ideszokjak” de semmi haszna, nem érzem magam jól. Rajtam az segít, hogy havonta hazamegyek egy hosszú hétvégére, végiglátogatom a családot, barátokat, és így feltöltődve jövök vissza. Ezt csak ebben az évben kezdtem el, ezelőtt csak évi 2-3 alkalommal mentem, és akkor erősebb volt a honvágy. Így, sűrűn hazajárva sokkal könnyebb.
2018. dec. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nincs honvágyam. Több mint 2 éve élek Németországban, azelőtt pedig 4 évet éltem más országokban. Jelenleg nulla magyar közösséggel vagyok körbevéve (illetve ismerek egy magyar lányt tőlem kb. 200 km-re), mégis megvagyok. Évente 1-2 alkalommal utazok haza a családomhoz pár napra, de ennyi pont elég.
2018. dec. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

A honvágy sajnos ilyen, vagy elmúlik egy idő után, vagy nem tudod leküzdeni.

Nekem nem sikerült. Másfél évet éltem Németországban, de nem tudtam beilleszkedni, pedig nyelvi akadályaim nem voltak. Mindig kívülállónak éreztem magam, sosem találtam a helyem, borzasztóan hiányzott az otthoni környezet, annak ellenére hogy a munka és a pénz jó volt. De ott mégis rájöttem, hogy csak ez számít.

Másfél év után hazaköltöztem. Szerencsémre most itt is van egy jó munkám, és azóta boldogabb vagyok, mint kinn bármikor. A szeretteim közel vannak, nem csak egyedül magamra számíthatok, mindig van, aki segítene ha bajba kerülnék. Ez a fajta megnyugtató közeg többet ér számomra a sok eurónál.

Szóval én azt mondom, kitartást neked, próbáld meg legyőzni, de ha nem megy, még mindig hazajöhetsz.

2018. dec. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*De ott mégis rájöttem, hogy NEM csak ez számít.
2018. dec. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én hazajöttem és sajnos megbántam.
2018. dec. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!