Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért akar szinte minden...

Miért akar szinte minden ember Budapesten tanulni, ott egyetemre járni? Mi olyan vonzó van ebben? Én Debrecenben tanulok, de sokkal népszerűbbek azok akik Pesten vannak

Figyelt kérdés

Nők, pia, bulik, Erasmus... Mindenki ezekért megy elsősorban. Habzsolni akarják az életet, Budapest pedig erre fantasztikus lehetőség egy fiatal l8-19 éves lánynak vagy fiúnak. Sajnos, tapasztalataim alapján a lányok mérhetetlenül elribizlisednek, a fiúk pedig ivászatot ivászatra halmoznak.


Csak Budapest létezik?


2018. dec. 2. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben is vannak nők, pia, bulik és Erasmus.
2018. dec. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Születésemtől Budapesti vagyok, most pedig egyetemista. Soha nem vonzott ez a nagyváros, nem bírom ezt a nyüzsgést se, nem vagyok ilyen beállítottságú, de aki igen, az élje nyugodtan ki magát.

Nagy város sok lehetőséggel. Én nem tudok arról, hogy bárki lenézne egy-egy egyetemistát, mert nem a ide jár egyetemre.

Neked amúgy mi a konkrét bajod? Nincs nőd? Nem tudsz eleget bulizni? Nem vagy népszerű? Nem azért van, mert nem pesti vagy.

Az erasmus meg am nem hiszem, hogy csak BP-i egyetemeknél van.

2018. dec. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én Debreceni vagyok, tehát itt nekem sokkal egyszerűbb lenne tanulni. Viszont nagyon gondolkodom rajta, hogy Pestre menjek tanulni. Nagyon szeretem azt a várost, szerintem szép, és tetszik, hogy szinte minden megtalálható, az épületek, hogy közel van hozzám egy ekkora folyó. Lehet hajokazni, nem kell messzire menni, az emberek is másak. Külsőre sok kuloncot látni, ami itt alig elvétve.

Tetszik, hogy sok külföldi turista van, hogy nem túl nehéz belebotlani egy-egy film, híradó forgatasba.

Későbbiekben külföldre akarok költözni, de Budapesten is szeretnék lakni, ha csak egy kis ideig. És ez így elég kézenfekvő megoldás.

Ja, és az a szak, ami jelenleg úgy tűnik, hogy érdekel, Debrecenben nincs.

2018. dec. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek számára igen, és nem mondtál ezzel nagy hülyeséget. Ott sajnos tényleg ez megy, nagyon, de nagyon ritka a kivétel, pontosabban egyetlen egyet tudok. Én dolgozni mentem oda még 20 évesen és láttam hogy milyenek voltak a 20 év körüliek. Az idősebbek mondjuk komolyabbak voltak, legalább is akkor ezt tapasztaltam. De nekem az a hely nem tetszik, a nyüzsgés, meg az ivászat hegyén hátán, nem az én világom.


Szomszédaim egyetemisták voltak, és bevallom csak akkor tudtam nyugodtan pihenni amikor vizsga időszak volt, akkor kussban voltak legalább... Rengeteg ismerősöm jött utánam, de ők egyetemre és bizony eléggé lezüllöttek, akik meg ott ragadtak mert azóta már eltelt jó 7 év, ők már el sem tudják képzelni máshol az életüket, de olyan szinten ellustultak hogy csak munkából, meg buliból áll az életük....


A barátnőm akit ott ismertem meg, ő ott is nőtt fel, neki elege lett abból az életből, és amikor a szülővárosomban találtam állást hasonló feltételekkel akkor költöztem és jött utánam. Sokkal de sokkal kiegyensúlyozottabb lett, a friss levegő is jót tett neki, meg élvezi a csendes kertvárosi életet. Neki ma már esze ágába sincs visszamenni, maximum 1-2 napra amikor a szüleihez megyünk de ennyi.

2018. dec. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%
Én szeretem Pestet, itt születtem, itt nőttem fel, ennél én már csak nagyobb városba vágyom. Itt minden megvan, amit szeretek: mozik, színházak, bárok, múzeumok, éttermek, szép épületek, mindenféle boltok, rendezvények. Akinek nem tetszik, nem kell idejönni, de én se szólom le Debrecent és a debrecenieket.
2018. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
#5: Ez mind megvan Debrecenben is.
2018. dec. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetemista vagyok (MSc jelenleg) Budapesten. Egyszerűen azért, mert az adott szaknak itt van a legjobb minősége, amit választottam.

Érdekes módon nem züllöttem le se én, se a többi csoporttársam, bár a minden nap piáljunk típusúak gyorsan ki is buktak, nem véletlen a 80% körüli lemorzsolódási arány. A mostani csoporttársaim nagy része pedig most szakmában elhelyezkedve csinálja párhuzamosan a képzést. Nem bírunk összehozni egy KÖNYVTÁRI találkozót, ahol elmagyarázunk gyorsan pár példát azoknak akik nem értik, mert mindenki elfoglalt és rohan.

Én egyébként Szeged-párti vagyok, de Debrecennel sincs semmi bajom, nem szeretnék Budapesten maradni, miután befejeztem a képzést.

2018. dec. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert ott van Tóth Laci, aki mindog odaadja a jegyzetet.
2018. dec. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

"A városi levegő szabaddá tesz"

Én éltem kis faluban (ott születtem), kis városban, nagy városban, és Budapsten. Pest volt számomra a legjobb, mert senki sem tudja, ki vagyok én; míg otthon mindenki rólam pletykált, itt végre csak egy normális lány lehetem, aki tanul, dolgozik, és hétvégén a barátaival múlatja az időt. Senki nem bélyegez meg olyan dolgokért, amik meg sem történtek, míg otthon azért is szájára vett a falu, ha szóba álltam valakivel.

És kár tagadni, az oszág első egyetemei Pesten és Szegeden vannak.

2018. dec. 3. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
#8 ugyse ertik 😭
2018. dec. 3. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!