Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nincsen semmi önbizalmam...

Miért nincsen semmi önbizalmam? (Lent)

Figyelt kérdés

Régen nagyon elvoltam hízva, de 3 éve edzeni járok.

Azt hittem, hogyha lefogyok, akkor lesz önbizalmam..

Hát a nagy ló*@szt... Semmit nem változott semmi sem. Rengetegen mondják, lányok is, hogy jól nézek ki, és csodálkoznak amikor emgtudják, hogy nem volt még barátnőm, nem csókolóztam még.. Haverok is mondják, hogy néznének ki úgy mint én, de én úgy vagyok vele, hogy mondani bármit lehet. Egyszerűen nem tudom elhinni senkinek sem hogy jól nézek ki... Semmi önbizalmam sincsen, a 0-val tartom magam egyenlőnek...

Mindig a hibákot veszem észre magamon és azt emelem ki.. Mindig másokhoz hasonlítom magamat.

Csajozáshoz úgy állok hozzá, hogy úgysem menne. Régen volt hogy próbálkoztam pár lánynál, akik tényleg tetszettek (akkor még kövérebb voltam), de mind egytől egyik kikosarazott. Mostanában is ha próbálkozok akkor is elrontom valahol. Meg túl sokat foglalkozok mások véleményével, nem elég hogy másoknak sem tudok megfelelni, de még magamnak sem.. Miért van ez? Miért nem tetszem egyáltalán magamnak? Hogyha elkezd alakulni egy lánnyal, akkor jönnek magamban a kérdések, hogy miért pont én? Hogy tetszhetek én neki?

Tudom, hogy kis hülyeségnek tűnik, de elvégre azért van ez az oldal, hogy segítséget kapjuk.. Mindenkinek megvannak a problémái, amielőtt még valaki belém kötne ez miatt. :)

17/F



2018. dec. 2. 22:17
 1/7 anonim válasza:
Pont ez a baj hogy te nem fogadod el magad. Az önbizalom hiánya nagy hátrány mások szemszögéből is. Fogadd el és szeresd magad úgy ahogy vagy. Senki sem tökéletes. Ha sikerül elérned hogy elfogadd és szeresd magad, és hogy légy egy kicsit magabiztosabb hidd el az nagy áttörést hoz az életedbe.
2018. dec. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs önbizalmad, vagy nem érzed jól magadat a bőrödben, az nagyon látszik kívülről is. A nőknek nagyon fontos hogy a férfi magabiztos legyen, mert így nagyobb biztonságban érzik magukat.(érdekes)

Próbáld meg azt hogy oda álsz a tükör elé és ismételgesd magadnak hogy:„Nem vagyok rosszabb mint mások” és hasonlókat..

Vagy próbálj meg valami produktívat csinálni, aminek van látható eredmémye, ez általában ad önbizalmat. De az edzés is lehet ilyen.

2018. dec. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Látszódik rajtam elég rendesen, hogy edzek, a hasamon is kezdenek látszódni a kockák, de én még mnidig kövérnek érzem magam és sohasem tudok magamnak megfelelni..
2018. dec. 2. 23:14
 4/7 A kérdező kommentje:
Vagyis javítom: Úgy érzem magam mint amikor kövér voltam.
2018. dec. 2. 23:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is ilyen voltam régen, mikor másoknak akartam megfelelni, nem egyszer volt úgy hogy nem tudom hogy lesz tovább.Azután rájöttem hogy azt a bizonyos „biztospontot” az életben csak magamban kereshetem, és akkor sosem fog csalódás érni. Nem azért van önbizalom hiányod mert korábban cikiztek a súlyod miatt vagy ilyesmi? Mert lehet hogy ezt nem tudod feldolgozni. Szerintem próbálkozz a lányoknál, elöször
2018. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
...Nagyon nehéz lesz, de igazából nem veszíthetsz semmit, ha kultúráltan és óvatosan közeledsz, pár év múlva úgyis elballagsz középsuliból és még az sem kizárt hogy bizonyos iskolatársaidat sosem látod többé.
2018. dec. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is pont így vagyok vele. Hiába edzem ugyan úgy nincs önbizalmam amikor nagyon vékony voltam meg amikor meg is híztam egy kicsit. Most normális, sportos testalkatom van, de nem változott semmi. Magamnak sem tudok megfelelni sehogy sem, és állandóan tartok mások véleményétől főleg az anyámétól.
2018. dec. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!