Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A gazdagoknak miért kell még...

A gazdagoknak miért kell még több pénz? Miért nem lehet soha jól lakatni a gazdagokat, és miért nem lenne elég nekik a valódi szükségleteiknek megfelelő pénz, hogy a többi embernek is jusson pl. ennivaló vagy fedél a feje fölé?

Figyelt kérdés

Miért kell valakinek a huszadik új autó is, ha már van neki belőle 19?


Pont ma olvastam egy cikket a kínai munkásokról, hogy mennyire brutál sokat kell dolgozniuk alamizsnáért a nyugati kapitalista kizsákmányolóknak, akik aztán persze horror áron adják el a fillérekért megtermelt termékeiket és mivel Magyarországon is rengetegen dolgoznak látástól-mikulásig 10-12 órás műszakokban, alig látják a családjukat, aztán itt a nyakukon az új rabszolgatörvény is - pedig valójában senki sem akar még ennél is többet dolgozni, hanem mindenki szívesebben töltené az idejét pl. otthon a gyermekével - szóval ezért merült fel bennem ez a kérdés, hogy miért ilyen szívtelenek a gazdagok?


És miért van az, hogyha egy elesetten segíteni kell, akkor mindig azok segítenek, akiknek amúgy is kevés van és nem azok, akik könnyedén megtehetnék, hiszen nekik az amúgy is aprópénz?


Miért nincs a gazdag emberekben együttérzés?


Én elhiszem, hogy jó dúskálni a javakban, de nem esik ki a falat a szájukból, amikor azt látják, hogy egy kislány az anyukájával az utcán karácsonyozik?


És miért a külföldieket segítik először és miért nem a hazai állampolgárokat?


Nem értem, ez csak nekem furcsa?



2018. dec. 6. 23:36
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

én egyszer kiszámoltam, hogy 300 milliárd forintja lenne minden embernek a földön ha egyenlően szétosztanánk a pénzt..

szerintem kicsit más lenne a hozzáállása mindenkinek..


a gazdagok egy nagyon nagy része egyébként úgy örökölte a vagyonát egy olyan szülőtől aki anno még tudott is vele bánni..a gyerek viszont már búra alatt nőtt, aki sosem fagyoskodott a buszváróban, nem kellett neki egyedül kipakolni egy szenesvagont, stb ezért is fogalma sincs, hogy mit éreznek a többiek..


Tudjuk, hogy nem az egyenlő elosztás a jó mert vkinek értelmetlen pénzt adni..de ami most (még) megy az sem állapot..

2018. dec. 7. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Van, akinek Darius aranya is kevés lenne. Azt viszont egyik sem gondolja át, hogy a temetőbe nem viheti magával a felhalmozott vagyont.
2018. dec. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek többsége maximalista; van akinek ez a pénzszerzésen mutatkozik meg.


A kulcsmondatuk; ha elérhetek többet némi munkával, kis erőfeszítéssel vagy mázlival, miért érjem be azzal, ami van?


Pl, ha egy 1,57 kg-os ember 52 kg és JÓL érzi magát, de egyszer eléri az 50 kg-ot majd vissza megy rá a 2 kg, lehet inkább arra fókuszál hogy lehetne ő 50 kg, nem, hogy 52 kilósan is szép (de nem mindenkinél jön elő).


Egy 4,9 tanuló átlaga szép, van aki erre büszke, egy maximalista gyermek (vagy szülő) szemében lehetne ez 5,0.


A pénzzel is így van. Ha valakinel van x összege akkor lehet, hogy olyan beállítottságú, hogy minden alkalmat, lehetőséget megragad, hogy még jobban gazdagodjon.


A másik pedig a biztonságérzet. A 100 millió sok pénz, de ha azt mondják, lehet 200 milliód helyette, kapsz az alkalmon; miért? mert több pénz nagyobb anyagi biztonságot nyújt és több mindenre elég.

2018. dec. 7. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%
Ha mindenki egyenlő javakat kapna, akkor összeomlana a rendszer. Rendszerrel együtt a világ. Miért? Mert akkor pl. semmi értelme tanulni, ha százezred annyi tanulással ugyanannyit keresek, még külföldön is. Akkor nem lenne, aki megtervezné a házad, nem lenne aki meggyógyítana, nem lenne senki aki védené az érdekeid a bíróságon és így tovább... Senki nem szenvedne a tanulással. Én azt mondom, világ így jó ahogy van, és ilyen szempontból igenis igazságos! Akinek kevés bére, az kimegy külföldre dolgozni, globalizmus van, nem mondhatja meg senki, hogy hol élj, ennyi!
2018. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Könnyű szidni a gazdagokat, de a szegenyek között is boven van aki nem érdemel egy filler segitseget sem.

Mikor kezdenek visszaélni a segitsegeddel es az ujjad helyett mar az egesz karod kell, es ha nem adod akkor te vagy a szemét, akkor megérted hogy jomodunak lenni nem egyenlo a vörös keresztnek lenni.

2018. dec. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
most mit izélsz? Mészáros Lőrinc most adományozta oda a nehezen megszerezett médiabirodalmát egy alapítványnak, ilyen nem sok van
2018. dec. 7. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van, mert valószínűleg nem volt még annyi pénzed, hogy az mindenre elég... de mindentől van jobb, és ahhoz több pénz kell. A több pénzzel nőnek az igényeid, ahhoz megint több pénz kell. Ez megrészegít.

Én ezt helyeztem mindig minden elé, hogy legyen lóvém. Van normális életem, párom, stb, de ezt a belső "bizsergést" az adja meg, ha tudok pénzt csinálni. Jó hát nyilván nem az évi 400 túlórával, vagy mennyivel...

2018. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
76%
Mert nem a jóllakás és a pénz maga a lényeg...ha értenéd, nem tennél fel ilyen bugyuta kérdést. Szerintem baromi logikus mi az ami hajtja őket... csak nem írom ki. Gondolkozz!
2018. dec. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!