Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet az erőszakos,...

Hogyan lehet az erőszakos, sunyi emberek ellen eredményesen fellépni?

Figyelt kérdés

Következő az eset: Egyetemi csoportmunka, ahol a végső pontszámot a csoport tetszés szerint feloszthatja a tagjai között. Két srác (egyik én), és két lány van a csoportban. A két srác szépen kidolgozza az ő részét, a két lány letojja, alig csinálnak valamit, mézes-mázasan kérik a két srácot, hogy csinálják meg a részüket, amire nemleges választ kapnak. A prezentáció órájáról 20 percet késnek, és a részüket sok hibával adják elő, aki végignézi, az láthatja, hogy 5 percet nem foglalkoztak vele.


A pontfelosztásnál mondtam, hogy én pár pontot elkérnék tőlük, mire nekem estek, hogy szánalmas vagyok, hogy képzelem, **** vagyok stb. A Tanárnő csak egységes véleményt fogad el. Ha pedig lemennék én is erre az alpári stílusra, magamat égetném. A másik srác kiosztotta őket, de megmondta, hogy őneki nem ér annyit az a pár pont, hogy ekkora vitába beszálljon. Erre én is mondtam, hogy nem vagyok hajlando lealacsonyodni erre a szintre, és kapjon mindenki ugyanannyi pontot.


Hogyan lehetne ilyenkor érvényesíteni a te álláspontodat úgy, hogy nem mész le az ő szintjükre, de mégis kiállsz magadért? Volt esetleg valakinek hasonló tapasztalata életében? Hogyan érdemes ezt kezelni? Ha rájuk hagyom, bennem marad a tüske, hogy nem igaz, hogy a mai világban elég, ha valaki erőszakosan veri az aztalt a semmire.


Köszönöm a válaszokat előre is


2018. dec. 8. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Téglával be kell dobni a rib***ncok ablakát, abból majd tanulnak...
2018. dec. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Gondolatban én is eljátszottam ezzel, de valami olyan technika kéne ami ennél kifinomultabb.


A való életben a munkhelyeken is annyi ilyen szemét ember van, biztos mindenkinek volt már hasonló tapasztalata. Kíváncsi vagyok, ti hogy kezelitek ezt.

2018. dec. 8. 13:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Én kirugatnám a ku***va, italába drog. Látszik rajta, hogy be van állva feljelented drog birtoklásért, lakásán elrejtesz valamit és pá. Egy ilyenért kicsapják
2018. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el a verbális önvédelem című könyvet.
2018. dec. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha gondolod, vékonyan átkenheted a téglát műszerolajjal, az elég kifinomult lenne, nem?
2018. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt hittem az egyetemen komoly emberek vannak, most felnyitottad a szemem, úgyanaz megy mint az óviban.
2018. dec. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy két lány idiótám viselkedett, nem kell általánosítani. Úgy lettünk velük egy csoportban, hogy senki nem akarta őket választani, így velünk osztották be őket. Bár tény, hogy nem tudom, mit keresnek itt egy ilyen neves szakon...
2018. dec. 9. 10:38
 8/8 anonim ***** válasza:

Milyen szakon vagytok?


Egyébként szerintem beszéljetek négyszemközt a gyak vezetővel a pontelosztást illetően.

2018. dec. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!