Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez már alkoholizmus?

Ez már alkoholizmus?

Figyelt kérdés
Ma reggel berúgtam,és utána ettem,és félig kijózanodtam, Azóta csak pánikrohamom van,és visszaestem depresszióba. Egyszerűen kell az az állapot,hogy elfelejtsek mindent és mindenkit.
2018. dec. 9. 17:28
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Ha egyszer fordult/fordulna elő: Nem.

Ha többször is, főleg, ilyen céllal, hogy megváltoztasd tudatállapotodat (azaz beállsz): igen, az.

Ha rendszeresen iszol (legyen az időleges, vagy eseményhez-fusztrációhoz kötött): igen, az.

Minden nap megiszol csak 2 dl bort: igen, az.

2018. dec. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kulcsszó itt a kell. Amennyiben rendszeresen berúgsz(/iszol), AZÉRT mert úgy érzed SZÜKSÉGED van rá (mert enélkül elviselhetetlen az élet stb.), akkor igen, alkoholizmus (vagyis alkoholfüggőség). Ha előfordult már egy párszor, abból a bizonyos kellből ítélve jó úton vagy egyfajta alkoholizmus felé.

A depressziót és a pánikbetegséget (ha valóban orvosi értelemben vett depresszióról és pánikbetegségről van szó (mind a depresszió, mind a pánikroham olyan túlhasznált kifejezések, amelyekkel sokan próbálnak sok mindent leírni, de gyakran pontatlanul; nem tudom esetedben mi a helyzet, és hangsúlyoznám, nem vádollak azzal, hogy felfújod a problémáid, csak azért tartottam szükségesnek ezt a megkötést, mivel sajnos a pszichológiában és a közhasználatban ezek a terminusok nem mindig ugyanazt jelentik)) karban lehet tartani, vannak erre módszerek, terápiás eljárások, sőt – ha szükség van rá – gyógyszerek is. Az alkohol nem megoldás a problémáidra, fordulj inkább szakemberhez (ha a probléma olyan természetű, hogy ez valóban szükséges és lehetséges).

2018. dec. 9. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Srác, szívjál inkább füvet. Nem kell sok belőle, ezerszer jobban jársz és még olcsóbb is. Na persze nem a biofűre gondolok, hanem a rendes mari hónaljára.


Én már 2 éve naponta vaporizálom dohány nélkül a virágot. Ezzel nem terhelem a szükségesnél jobban a tüdőmet. Voltak elvétve 1 hónapos szünetek, amiknek a kezdetein az első napon nem tudtam olyan könnyen elaludni, mintha a szeren lettem volna, de ezzel vége is a káros mellékhatásoknak!

Az orgazmus ezerszer jobb általa, az étvágy stabilizálódik, stressz csökken, a depresszió elenyészik. Kell ennél több?

2018. dec. 9. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem inkább keress fel egy pszichológust vagy valaki olyan embert aki értelmesebb és tudna neked tanácsot adni a problémáidra.A betegségekből ki lehet mászni, csak erő és kitartás kell! Légy jó és vidám! :)
2018. dec. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!