Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért kényelmesedne...

Az emberek miért kényelmesednek bele az életükbe?

Figyelt kérdés
Aki jobbat, többet akar az miért nem változtat? Miért éri be kevesebbel? Vagy egyszerűbb elfogadni a kevést, mint kilépni a komfortzónából?

2018. dec. 9. 22:49
 1/7 anonim ***** válasza:
48%

Pontosan azèrt mert lustàk tenni érte.

Sajnos,és a tetejèbe mèg irigykednek is.

2018. dec. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Lustaság, élhetetlenség, fásultság, önsorsrontás...

Nekem kb. mind megvan ebből, de legalább nem irigykedem, az is valami, nem? :D


Nehéz kilépni a komfortzónából, igen.

2018. dec. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1, "Vannak, akik megijednek attól, hogy másként is élhetnének, és attól, hogy a világ mégsem annyira szar. Vannak, akik úgy hozzászoknak a dolgokhoz - még a rossz dolgokhoz is -, hogy nem mernek változtatni. Az ilyen emberek feladják. És ha ők feladják, mindenki veszít." (A jövő kezdete);


2, Másrészt: Set Godin: "A holtponton ne add fel" c. könyve is jó ennek a megértéséhez.

2018. dec. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Legtöbbeket az riaszt el, hogy heteket, hónapokat akár éveket bele kell ölni a fejlődésbe és közel sem kódolt, hogy sikeres lesz.


Én például egyetemmel küzdöttem évekig (műszaki szak) aztán otthagytam. Most meg úgy vagyok, hogy tök jó lenne befejezni, előre is vinne, de egyszerűen munka mellett esélytelen. Csak úgy tudnám, ha legalább 1 évig minden szabadidőmet rááldoznám. Attól viszont kikészülnék teljesen, így is sok stresszel jár a munkám. amiben viszont mindig van igényem fejlődni, szóval a változtatáshoz az is kell, hogy tényleg akard, szeresd.

2018. dec. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez összetett szerteágazó . A beidegződés monoton megszokás , sok félelem , megfelelés elvárás hogy maradj az ami most vagy különben kiutálunk . Nagyon megedződnek az igénytelenségbe és könnyebb kint okolni a világot az életet a géneket bármit magunk okolása helyett a mentegetése zajlik . De a tájékozatlanság ostobaság is korlátokat szorít , önző buta nem ébred nem tanul . Másik szemlélet nem elég a optimista hozzáállás az egy része .
2018. dec. 9. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mire gondolsz? Hogy miert jarnak be mindennap munkahelyre? Nemtudom. Te is ezt fogod csinalni nem? Lennel inkabb vallalkozo es valaszd a bizonytalansagot. Az kiralysag! ;) ehhez kell onbizalom es a semaktol valo hanyinger... minimum. Ha ez megvan nem fogsz mokus lenni.
2018. dec. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Van egy munkatársam, akinek minden szempontból sz.r az élete és tele van szívással. Panaszkodik (ezzel nincs gond és meg is hallgatjuk), de van, hogy egy piciny lépést kellene tennie, 10 percet rááldoznia, 500 forintot vagy egy ötletnek kellene eszébe jutnia, máris jobb lenne ez vagy az. Jó, lenne egy nagy lépés is az életükben, amit a helyükben én nehezen, de meglépnék. De kisebbek is. Semmit nem tesz és semmilyen lehetőséget nem lát meg. Ha mi világítuk rá, ő nem, ő nem. Aranyos, mert bűntudattal szokta mondani, hogy jaj lusta volt stb... :)



A másik végletet ezen az oldalon látom.

Évekig nemhogy áldozd fel minden szabadidődet, hanem aludj 4 órákat, törtess, közben egy véletlenül kicsordult könnyecskét vagy egy szónyi panaszt nem akarok hallani. Küzdj, aludj 4 órákat, akár minden és mindenki feladása árán.

Ha ezt nem sikerült kivitelezned, akkor nem teszel semmit magadért és hallgass a neved. Ja, és minden kifogás.

Kérdéseim alatt kb ezt írták le.

2018. dec. 10. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!