Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mentek beteg iskolába vagy...

Ti mentek beteg iskolába vagy munkahelyre?

Figyelt kérdés

Mióta dolgozom nincs az az isten, hogy bemenjek betegen... Még vezetni sem tudok normálisan.


Viszont gyerekkoromban, illetve még tanultam, ez volt a legnagyobb konflikzus a szüleimmel. De egyszerűen nem értem, mire jó betegen enni, főleg egy gimibe, vagy netán általánosba... Jó tanuló volzam, be tudtam pótolni. Rengetegszer volt, hogy betegen elcsesztem valami dolgozatot, olyankor mintha be lennék rúgva. Nem értettem, hogy másnak, hogy engedik meg, hogy nem csinálnak ügyet. Főleg, hogy gimiben olyan volt az osztályunk, hogy mindenki kb. 150-200 órát hiábyzott, mindrnt be lehettt pótolni. Ellenben apám minden szívfájdalom nélkül beküldött lázasan és a "hijjánzás" volt a legnagyobb bűn. Amikor fogszabályozásra jártam, akkor os autózott napi 150 km-ert, de nem engedte, meg hogy ne menjek aznap... Egyedül, ha köhögtem maradnom kellett/lehetett, pedig akkor rosszul se szoktam lenni és inkább mentem volna... Miért ő dönti el és miért akkora bűn... Mert nem akartam iskolába menni állítólag, ami teljes baromság, sosem kamuztam.

Ez valamo fétis és iskola mánia volt náluk, pedig máshol sehol se csinálnak így. Barátnőmnek 200 óra felett mondta az anyja, hogy elege van, hogy mindig elkap valamit, de ilyen szintig nem fajult...


2018. dec. 10. 15:14
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*betegen
2018. dec. 10. 15:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon ritkán vagyok beteg, van olyan,hogy évekig sem.

Ha beteg vagyok,akkor viszont nem dolgozom. De ez nem annyit jelent, hogy a héten már köhögtem 2-t,és használtam is egy zsebkendőt.

2018. dec. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem megyek be betegen munkahelyre. Meg sehova. Ez szerintem alap. Ha pl kolléga jön be betegen arra rohadt ideges vagyok. Nem akarom elkpani se meg a f.om hallgatja a folyamatos szipákolást meg köhögést.
2018. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére ritkán vagyok beteg, de akkor nagyon.

Olyankor persze, hogy nem megyek be dolgozni, de volt olyan is, hogy menni akartam dolgizni betegen de a főnököm megkért, hogy maradjak otthon és pihenjek.

2018. dec. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%

Ha rosszul vagyok, nyilván nem megyek. A többieket se akarom megfertőzni. Sajnos Magyarországon kicsit szerencsétlenek az ezzel kapcsolatos szokások: az oké, hogy lázasan otthon kell maradni, de ha valaki már nem lázas, nem levert, de még antibiotikumot szed, nyugodtan mehetne, mivel már nem fertőz. Viszont hasmenés vagy hányás esetén mindenképp maradni kéne, mivel az nagyon fertőző, még ha nem is veszi le úgy a lábáról az embert. Nekem az is hiányzik, hogy a háziorvosnál legyen úgynevezett egészséges-rendelés, amikor csak receptet felíratni, oltást beadatni stb. lehet menni (a gyerekorvosnál volt ilyen nálunk).


A szüleid rosszul gondolkoztak, ezt jól látod utólag. (Ettől még persze más szempontból vagy összességében lehettek kiváló szülők.) Te majd ne így csináld a saját gyerekeiddel :-) De hát minden szülőnek megvan a saját idióta rigolyája, kinek ez, kinek az - persze minél kevesebb, annál jobb, és vannak könnyebben elviselhetőek is.

2018. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nem voltak jó szülők, nagyon durva szinzig elfajult ez a "megdöglesz, de akkor is iskola van". Volt, hogy foghúzás után (elhanyagolták), azonnal futni kellett vissza fájdalommal, vérző szájjal, hogy valami ének óráról le ne maradjak. 39 fokos láz, ugyanmár, csak nyámnyila vagy...


Meg az egészségnél fontosabb nincs, mert hú de f@sa gyerek voltál, hogy nulla hiányzással végigvitted az évet...


De nálunk nagyon durva szintig fajult ez... Kb. emberkínzás...

2018. dec. 10. 15:40
 7/14 anonim ***** válasza:
Szívesm szerintem nem mennék dolgozni, de az egyetemi órákra nem volt elég a szabadság, így is táppénzre kellett mennem, hogyha ott akartam lenni, úgyhogy már végképp nem tudok kimaradni a munkából. Aki meg munkásként dolgozik nálunk, az meg azért nem megy el, mert az sok pénz kiesést jeélenteni neki, mert ő órabérbe van, a táppénz nem tudom pontosna hány %-t fizet, de náluk ez jóval több kiesést jelent, mint nálunk. Szóval sokan betegen is jönnek
2018. dec. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Én egy tanévben egyszer vagy kétszer szoktam beteg lenni, akkor is csak pár napot, maximum egy hetet. Nem szoktam bemenni. Szerencsére ebből anyám nem csinál problémát.

Régebben, még általános iskolában volt, hogy bementem náthásan, de így visszagondolva, akkor nem tudtam normálisan figyelni, sokkal nehezebbek voltak a napjaim.

Ha beteg vagyok, általában mindig ugyanaz a bajom: orrfolyás, köhögés, torokfájás, fejfájás, gyengeség. Jobb, ha az ember kipiheni magát, azon a pár napon nem fog múlni. Persze az már más, ha éppen aznap lenne vizsga, ilyen még szerencsére nem fordult velem elő, de akkor bemennék egy náthával például, de ha hánynék, hasmenésem lenne és 2 percenként wc-re rohangálnék, akkor az sem menne.

2018. dec. 10. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Az meg a másik, hogy simán a pofádba köhögött, meg szellőztetni sme lehet, mert ő "tüzel", de akkor ment, hogy "nem öltöztél fel te piszok direkt, hogy ne kelljen iskolába menni".
2018. dec. 10. 16:48
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem járok be dolgozni betegen, ha be is mennék, azonnal hazaküldenének, nálunk senki sem nézi jó szemmel azt, ha valaki bemegy végigfertőzni a kollégákat. Ha annyira nem vagyok rosszul, akkor otthonról dolgozom pár napot, ha nagyon rosszul vagyok, akkor betegszabadságra megyek. Itt, ahol élek, ez fizetetlen napnak minősül, nincs táppénz, de úgy vagyok vele, hogy inkább essen ki pár nap fizetés és legyen jól pár napon belül, mint hogy hónapokig gyenge legyek és minden szirszart elkapjak, amiért lábon próbáltam meg valamit kihordani (volt már rá példa régebben), főleg, hogy ilyenkor nem is vagyok valami produktív.
2018. dec. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!