Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti dolgoznátok olyan munkahely...

Ti dolgoznátok olyan munkahelyen, ahol meg akarják változtatni a külsőtöket?

Figyelt kérdés

Nemrég voltam állásinterjún egy cégnél. Ma visszahívtak, menjek be megbeszélni a részleteket. Nagyon örültem, ezek szerint felvesznek. Bementem. Egy másik nővel beszéltem, nem azzal, aki az interjút csinálta. Elmondta, hogy szeretnének alkalmazni, viszont ehhez egy kis változtatásra lenne szükség. Ahogy fogalmazott, "vissza kéne festenem a hajamat valami vállalható színűre". Még vissza is kérdeztem, hogy jól értem-e, hogy valóban a hajam színe a feltétele annak, hogy felvegyenek? Mi a gond a hajammal? Mire a nő közölte, hogy a cégnek fontos az alkalmazottak megjelenése, és az "extrém külső" nem illik a cég profiljába. Ezért vagy átfestem a hajamat, valamilyen természetes, hétköznapi színre, vagy felvesznek mást. Teljesen leblokkoltam. A több évnyi tapasztalat, és egy sikeres állásinterjú után valóban ennyin múlna, hogy ott dolgozhassak?

Megjegyzem, a hajamban semmi túlságosan extrém nincs, sima hosszú, lépcsőzetesre vágott fazon, és kb. ilyen színű: [link]

Emiatt eddig még soha, sehol nem ért hátrányos megkülönböztetés. Ti voltatok már ilyen helyzetben, hogy a külsőtök kizáró ok volt egy munkahelyre való bekerüléshez, vagy ilyen ultimátumot adtak? Ti mit válaszoltatok?



2018. dec. 10. 18:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
70%
Volt, hogy egy másik lányt vettek fel helyettem, mert neki nagyobb volt a melle. :@
2018. dec. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
De édes vagy... a svájci UBS bankban még az is meg van szabva, hogy a fehér blúz alá kizárólag testszínű fehérneműt lehet felvenni. Ha ez a megjelenés nem illik a céghez, akkor nem illik, ők döntik el, milyen külsejű alkakmazott képviseli őket. Ha nem akarsz decens külsőt, akkor néhány jól fizető munkát nem fogsz megkapni, ez van. A te döntésed.
2018. dec. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
89%

Ezt elég rosszul fogod meg.


Számtalan munkahelyen létezik megkötés,elvárás a dolgozók külsejére vonatkozóan,ugyanis a cégről közvetített képet a cég szabja meg.


Tehát nem a te külsődet akarják megváltoztatni,hanem te akarsz egy állást,aminek az a feltétele,hogy te is, pont úgy,mint a többi dolgozó, megfelelj a cég elvárásainak.


Privát olyan püspöklila lehet a fejed,amit csak akarsz, de a munkahely nem az egyéni szépérzékedről szól, ott arra senki nem kíváncsi.


Amennyiben akarod ezt a pozit, és nyilván akarod, hiszen megpályáztad, akkor nem értem, mi a kérdés.

2018. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
30%
Az én átlagos külsőm szerencsére sehol se szúr szemet.Te tudod hogy az imidzsed vagy a munka ér többet.
2018. dec. 10. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
67%
Velem ugyan nem volt ilyen, mert azt, hogy muszáj volt számomra teljesen kényelmetlen dresscode szerint öltözni, nem számolom ide, bár már szerencsére olyan helyen dolgozom, ahol nincs ilyen. A férjemnek viszont megmondták tavaly interjú után, hogy ha szeretné az állást, akkor le kell borotválnia a szakállát (ami ilyesmi, csak az övé fekete: [link] Nem vállalta, aztán olyan helyre ment, ahol ez nem volt elvárás.
2018. dec. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

Nem véletlenül mondják a fiataloknak, hogy nehezen fognak rendes munkát találni, ha mindenfélére festik, tetováltatják és piercingeztetik magukat.

Egy ügyfél szemében felelőtlen és éretlen embernek tűnhetsz, amiért a külsőddel akarod felhívni magadra a figyelmet, mint a tinédzserek, és ezáltal a cégről is rossz benyomásuk lesz. Lehet, hogy egyáltalán nem így van, és kizárólag azért fested ilyen színűre, mert egyszerűen tetszik, azonban az emberek felszínesen ítélkeznek.

Rendes volt egyébként tőlük, hogy felajánlották ezt ahelyett, hogy nem hívnak vissza.

2018. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
60%

A cég döntése, hogy milyen külsővel alkalmaznak, ha nem illik bele a cégük profiljába a hajszíned, akkor sajnos ilyen hajszínnel nem dolgozhatsz ott.

Az egy másik dolog, hogy ez totális hülyeség, és természetesen én sosem változtatnám meg a külsőmet egy munkahely kedvéért.

2018. dec. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 TR75 ***** válasza:
0%
Paróka.
2018. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

A dresscode ellen még nem lenne semmi kifogásom. Azzal semmi baj sincs, hogyha a cég nagyjából egységes öltözetet akar a dolgozóinak. Meg a ruha amúgy is olyan, hogy addig hordod, amíg a munkahelyen vagy, aztán munkaidőn kívül pedig olyat viselsz, ami neked tetszik. Viszont a haj nem olyan, azt nem lehet csak úgy napról-napra változtatni.

Valószínűleg azért hívtak vissza, mert interjún egy másik nőnél voltam, szerintem ő nem tudta, hogy ez problémát jelenthet.

Egyébként borzasztónak tartom az ilyen felszínes megítélést. Mégis mi köze a hajszínemnek ahhoz, hogy hogyan végzem a munkám? Attól miért ne lehetnék jó munkaerő, hogy nem természetes?

Eddig azt hittem, csak a tetováltakkal kapcsolatban ennyire elutasítóak, amit szintén nem értek.

2018. dec. 10. 18:52
 10/20 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem piros hajszínnel sem születik senki, mègis elfogadott, hogy az a “ vörös” haj,( pedig valójában a vörös haj a barnás,fahèjas szőkès vörösek szóval a természetes árnyalat)és ezt a rikító színt, a 40-45 éves korosztàly is kedveli, mègsem szàmít extrém színnek.Ehez képest a kérdező pinkes beütéses vörös hajszíne,árnyalatokkal üt csak el a “ normàlistól”.Szóval szerintem ebben a konkrét szituàcióban igencsak fura,hogy ez szemet szúrt.Egyèbkènt pedig magánügy,ahogyan a tetovàlás is.Mindenkinek joga van rendelkezni a saját testével.

22N

2018. dec. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!