Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért kezd el egy embert...

Miért kezd el egy embert érdekelni a pszichológia? Miért ássa bele magát valaki, más meg egyáltalán nem?

Figyelt kérdés

Én nem tudnám elképzelni az életet úgy, hogy nem tudom ki az hogy Freud, Jung, Feldmár, R. D. Laing stb.

Nem tudom mi az hogy pszichoanalízis, mi az hogy ödipusz-komplexus stb. Most nem felvágni akarok, hogy milyen művelt vagyok, mert amúgy rohadtul buta vagyok és semmit se tudok a tudás valódi mennyiségéhez képest, de sokaknak semmilyen pszichológiai, önismereti tudásuk nincs, tényleg rossz látni mennyire nincs reális önismeretük az embereknek és nem is érdekli őket.


Engem miért érdekel, meg akiket érdekel, miért? Mi a pszichológiai oka, hogy valakit érdekel a pszichológia?



2018. dec. 10. 20:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mi a pszichológiai oka, hogy mást meg a földrajz érdekel, megint mást a zene, mást a főzés, a sport, a vasútmodellezés? A pszichológia csak egy a sok közül, amibe az ember beleáshatja magát.

Az önismeret része többé-kevésbé mindenkinél hangsúlyosabb pl. kamaszkorban, de attól még nem ássa bele magát egész Laingig.

2018. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

En csak a magam neveben tudoknyilatkozni. Engem azert kezdett el erdekelni es olvasok a temaban sokat, vagy hallgattam eloadasokat, mert a sajat viselkedesem, reakcioim okaira szerettem volna tiszta kepet kapni. Megerteni masokat, mit miert csinal egy ember.

Meg mert erdekes! :))

2018. dec. 10. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Engem azért kezdett el érdekelni, mert én mindig egy kirekesztett gyerek voltam, sosem ártottam másoknak, mások mégis bántottak engem. Erre kerestem a választ, az okot, hogy miért. Miután rájöttem az okra, utána kezdtem belemélyedni az önismeretbe és fejleszteni magamat.
2018. dec. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Első a vasútmodellezés nem érinti mindenki életét, de a pszichológia kb. mindennek az alapja. Mintha nem érdekelne, hogy hol milyen belső szerveim vannak, csak valamiért úgy alakult ki, hogy a test fontosabb mint a psziché, pedig mindkettő ugyanolyan fontos. Engem ugyanúgy az emberi test is érdekel (de sokkal nehezebb és bonyolultabb az orvostudomány). És a neurológia kb. Összekapcsolja a kettőt.


És most nem arra gondolok, hogy tudni kéne az egész dsm-et, csak legalább iskolában minimális alapdolgokat, pl. A kora gyermekkor lélektani fejlődése ami iszonyatosan fontos, és az egész életre hatással van, és senki semmit nem tud.

2018. dec. 10. 21:29
 5/12 anonim ***** válasza:
A biológiát/antropológiát valószínűleg azért tekintjük feljebbvalónak a pszichológiánál, mert a test kézzelfogható, ott van a szemünk előtt közvetlenül, tehát senki nem tagadhatja el a létezését; míg az, hogy kiben mikor milyen lelki folyamatok zajlanak le, jóval megfoghatatlanabb.
2018. dec. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"nem arra gondolok, hogy tudni kéne az egész dsm-et, csak legalább iskolában minimális alapdolgokat"

Alapdolgokat tanítanak az iskolában, csak nem "pszichológia" a tantárgy neve, hanem irodalom, hittan, etika, történelem meg biológia.

2018. dec. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A problémámra kerestem megoldást, aztán egy pszichológus megállapította, hogy skizoid személyiségzavarom van.

Mostmár értem magam, azóta sokkal jobban elfogadtam magam mióta edukáltam magam specifikusan erről a témáról, ennélkül nem jöhetett volna változás az életemben, ha tudod a probléma okát már félúton jársz a megoldáshoz. Az önismeret elengedhetetlen.

2018. dec. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"a vasútmodellezés nem érinti mindenki életét, de a pszichológia kb. mindennek az alapja"

Többmilliárd ember leélt már akár nagyon boldog életeket is anélkül, hogy valaha felmerült volna benne, hogy mi a fene lehet az a pszichológia. ;-) Persze, ha úgy vesszük, mindennek az alapja, de anélkül is nagyon jól el lehet lenni, hogy valaki kimondottan tanulmányozná. A régi öregek bölcsessége nagyrészt abból adódott, hogy nagyon jó megfigyeléseket tettek pszichológiai téren is - na de anélkül, hogy valaha valaki konkrétan tanította volna őket pszichológiára. Mint ahogy azt is mondhatjuk, hogy a nyelv, a kommunikáció mindennek az alapja - mégse szükséges mindenkinek nyelvészetet vagy kommunikációelméletet/-történetet tanulnia ahhoz, hogy jól ki tudja fejezni magát.

2018. dec. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, miért vonsz párhuzamot a kommunikáció és a pszichológia között?
2018. dec. 10. 23:29
 10/12 A kérdező kommentje:
Egy már kisgyerekként megtanult és rögzült készséget és nagy mennyiségű lexikális tudást hogyan lehet összehasonlítani?
2018. dec. 10. 23:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!