Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy pszichológus hogy viszonyu...

Girlll3 kérdése:

Egy pszichológus hogy viszonyul a betegéhez?

Figyelt kérdés
Milyen érzései lehetnek a páciense iránt? Gondolom minimum kedvelnie kell, hogy működjön a terápia. És mennyire lehet nehéz pszichológusnak lenni?

2018. dec. 11. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Úgy kell viszonyulnia, mint a munka tárgyához: érzelemmentesen, tárgyilagosan, mint asztalosnak a gyalulatlan deszkához. A jó pszichológus kevés, mert nagyon divatos lett a szakma (bár a valós társadalmi igény jóval kisebb), sokan elvégzik, aztán csalódnak, ha nem olyan munkát kapnak, amit örömmel végeznek.
2018. dec. 11. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A jó pszichológus először is a pácienst embernek tekinti de érzéseket maximum pár alkalom után táplál iránta, de csak olyan mértékben, ami nem megy a pszichológus-páciens kapcsolat rovására.
2018. dec. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichoterápia alatt mindig kialakul egy indulat áttétel illetve egy viszontáttétel.

Az előbbi azt jelenti, hogy te táplálsz érzelmeket a szakember iránt, ami lehet pozitív vagy negatív attól függően, hogy kit "látsz bele". Ugyanis ilyenkor nem magával a szakemberrel kapcsolatban vannak érzéseid hanem az iránt akit belelátsz.

A viszontáttétel pedig az, amikor az orvos kezd "érezni valamit" a pácienssel kapcsolatban, de ezek nem uralkodhatnak el rajta, és akkor egészséges ha ezt felhasználja a terápia során a te javulásod érdekében.

Én is járok épp pszichológushoz, nagyon nagyon jó szakember a nő. Én a 3-4. alkalom környékén kezdtem el tartani tőle és ezt legutóbb mondtam is neki. Akkor beszélt a fenti dolgokról, vagyis igazából csak az indulatáttételről. A többit elolvastam neten, vannak fent anyagok azzal kapcsolatban, hogyan képzik ki a pszichológusokat, ott írnak ezekről.

2018. dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pont úgy, mint a nőgyógyász a nőkhöz. :-)
2018. dec. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
22%

Elmondja neki az egyetemen bemagolt dumákat,és boldogan vágja zsebre a százezreket.

Az igazi jó pszichológus,az egy becsületes,rendes idős élettapasztalt emberbarát.

2018. dec. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!