Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy gyoztetek le a lustasagot...

Hogy gyoztetek le a lustasagot a sikeretek elerese erdekeben? Esetleg ha valamihez nincs kedvetek stb

Figyelt kérdés
2018. dec. 11. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
sehogy.
2018. dec. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Elkezdtem dolgozni.

A munkámat szeretem, és a mentalitás átragadt minden másra is

2018. dec. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Újabb pszichológiai nézet szerint a lustaság szó nagy gyűjtőfogalom, nem is túl jó ennyire leegyszerűsíteni.

Szerintem is nagyon függ attól, hogy miről van szó. Attól függően kell technikát választani.

Pl. ha arról, hogy folytassam-e tanulmányaimat egyetemen, akkor meg kell nézni, hogy mik az előnyök, hátrányok, motivációt szerezni valahogy...


Ha össze kell szedned magad, hogy tanulj otthon, akkor pl. az ún. pomodoro technika segíthet (keress rá).


Ha munkában vagy és nincs kedved dolgozni, de kellene, akkor is érdemes lehet átgondolni, hogy miért is érdemes... és akár etikailag is elgondolkodni rajta, helyes-e nem a munkával foglalkoznod.


Ha arról van szó, hogy menj-e mondjuk edzeni, sportolni, akkor érdemes kb. 1 hónapig "erőltetni" magad, utána a szokásoddá fog válni, már jól is fog esni valószínűleg, és hiányozni fog, ha nem mész (a legtöbb dologban kb. 1 hónap kell az embernek, hogy elsajátítson 1-1 szokást, de sajnos egyszerre több dolgot változtatni nem nagyon bírunk).

2018. dec. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy mondtam sok mindent, de jelenleg épp a szakdolgozatom halogatom. Illetve lehet, hogy nem is halogatom, hanem kiélem az internetfüggőségem. Na ez megint 2 másik fogalom, aminek érdemes lehet utánajárni.
2018. dec. 11. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hataridok ebben sokat segitenek es az, hogy baromira el akarom erni a celom.
2018. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mérlegelem, hogy milyen következményekkel járhat az, ha valamit később csinálok meg, és ennek fényében eldöntöm, hogy megengedem-e magamnak a lustaságot/halogatást az adott helyzetben. Pl. ha aznap nem takarítok/mosogatok el, nem történik semmi különös, csak másnap több lesz a dolgom, így nem fontos sörgetni, de munkánál, tanulásnál, határidős feladatoknál már jóval több forog kockán. Magas szintű az önuralmam, ha kell, seggbe tudom rúgni magam és neki tudok állni a kellemetlen dolgoknak, akkor is, ha alaphelyzetben hajlamos lennék a halogatásra. A határidők egy szuper motivátor számomra. Szerintem minél többet gyakorolod azt, hogy erőt veszel magadon, amint elfog a "lusta" érzés, annál könnyebben fog menni.
2018. dec. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Megfogadom a tanacsod:) koszonom
2018. dec. 11. 14:27
 8/8 anonim ***** válasza:
Napóleon Hill olvasása, elég jó arc, és minden életterületen a legjobb látással rendelkezik. Egy igazi motivációs ember, mellette nem ülsz a valagadon, mindig bíztat, nem parancsolgat, nem tekintélyelvű, hanem egy barát, és jót akarsz magadnak nincs szófosásom.
2018. dec. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!