Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak, ha nem látom...

Mit csináljak, ha nem látom magam szépnek?

Figyelt kérdés
Nem csak az arcomat. Semmit nem látok magamon szépnek. Sok barátom és sok fiú is mondta már, hogy nagyon szép lány vagyok, de valamiért én nem látom így. Nem tetszik a szemem, a szám, a hajam, a karom, a lábam, a hasam, a... Semmi. Mit csináljak hogy elfogadjam magam és ne csak mások mondják, hogy hű de csinos vagy, hanem én is mondhassam magamra? Ti hogy látjátok magatokat szépnek?
2018. dec. 12. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
A 16 évesek többnyire így vannak vele. Majd 2 év múlva kinövöd.
2018. dec. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

És ezt fotó nélkül, hogy válaszoljuk meg?


Amúgy sport+fodrász+kozmetika+csajos ruha.

2018. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
De mi ez a logika? Azzal nem lesz elintézve, hogy a 16 évesek így vannak vele. Nem akarok kötöszködni, de én azt kérdeztem, hogy mit csináljak, hogy ne így lássam magam. Nem azt, hogy mi van a 16 évesekkel
2018. dec. 12. 20:17
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 Semmit ne csinálj. Az 1-es megválaszolta a kérdésedet, majd kinövöd, addig csak várnod kell. Én annyit hozzátennék, hogy sportolj valamit, az növeli az önbizalmadat, és a tested elfogadásában is segít, mindamellett, hogy szépen formálódsz közben. Abból kell kihozni a legtöbbet, amink van, a többi elfogadás.
2018. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 he84 ***** válasza:

Azért mondta az egyik válaszoló a 16 éves példát, mert részben igaza van abban, hogy a 14-16 évesek szoktak néha panaszkodni, hogy ők nem szépek. Így hát feltételezte, hogy talán te is 16 éves vagy, vagy akörüli és hogy majd 18 éves korod után jobb esetben elmúlik nálad ez, hogy nem látsz magadon semmi szépet. Ez a válasz lényege, amit mondott neked az egyik válaszoló, remélhetőleg most már érted.


A másik meg az, hogy jó ember legyen valaki, nem feltétlenül kell hozzá kívül szépnek lennie. Az igazi szépség belülről fakad, ha a lelked, a személyiséged, ha a viselkedésed jó. Tehát például nem vagy bunkó másokkal, őszinte vagy, kedves, nem túl önző, együttérző, megértő és olykor akár segítőkész is. A külső az csak egy kis része, az idővel változni fog, hisz mindannyian öregszünk. Remélem nem a média miatt nem látod magad szépnek, ugyanis nem kell túl karcsú modellalkattá válnod, csak mert pár helyen ilyeneket reklámoznak. Senki és semmi se tökéletes. Sőt, néha a testi hibák, alakok tudnak aranyosak, vonzóak is lenni. Aki nem felszínes, nem érzéketlen, az nem fog elítélni soha a külsőd miatt. Egyszerűen fogadd el magad átlagosnak amilyen vagy, felesleges ezen stresszelni. Ha meg mások őszintén mondják, hogy szép vagy, akkor hidd el nekik és ne gyötörd magad feleslegesen.

2018. dec. 12. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazából amikor az alakomat mondtam, nem a hízással van a bajom. Vagyis pont de. Nemtudok hízni. Látszik a bordám a medencecsontom és iszonyat vékony lábaim vannak. Pedig marha sokat eszek. Gyűlölöm, hogy semmit nem tudok felszedni magamra. Úgy nézek ki, mint aki éhezteti magát. Egyébként, köszönöm az összes választ:)
2018. dec. 12. 20:36
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem úgy hogy teszel azért mentálisan esetleg edzéssel..stb hogy jobban tetsz magadnak... hidd el hogy ha még az edzés nem is változatja meg annyira a külsőd akkor is dob az önbecsüléseden és önértékeléseden. Mind fejben dől el. Esetleg egy kapcsolat ami még jót tesz ilyen esetekben. :) fel a fejjel!
2018. dec. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
14%

Jajj, te szegény. Milyen rossz lehet bármiféle erőfeszítés nélkül vékony mondellalkatúnak lenni!

Érdekes módon, a húgomat jobban sajnálom, aki állítása szerint a nap 24 órájában késztetést érez, hogy teleegye magát, mégis megállja, így sikerül tartani a súlyát. Ő egy olyasmiért szenved, ami neked csak az öledbe hullott.

Megint beleestem abba a hibába, hogy azt feltételeztem, a kérdező komoly önértékelési problémákkal küzd, erre megint kiderült, hogy csak egy újabb olyan személy, aki unalmában problémákat gyárt magának. Komolyan rosszul vagyok tőle, hogy a korombeliek 90%-a non-stop ilyen felszínes és jelentéktelen dolgok miatt panaszkodik "mert miért ne" alapon.

Nyugodtan sajnáld csak tovább magad a jó genetikád miatt, ha már úgysincs jobb dolgod és ilyen """önbizalomhiányos""" vagy.

2018. dec. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Én megértem, ha jobban sajnálod a testvéredet. Én is nagyon sajnálom azokat akik könnyen híznak, hiszen biztosan nem könnyű nekik. Viszont az sem jó, ha az emberre csak random indegenek olyanokat mondanak, hogy: "anorexiás" vagy ha a saját szülei mondják, hogy: csontkollekció. Nemtudom kitől örököltem ezt, hiszen a szüleim teljesen egészséges testalkatúak. Tudom, hogy rossz azoknak akik hízásra hajlandóak, de az se sokkal jobb, ha zörögnek a csontjaid és, vagy látszódnak a bordáid.
2018. dec. 12. 22:39
 10/13 anonim ***** válasza:

En elkezdtem edzeni, akár arcgyakorlatokat is végezni hogy erősebb, ferfiasabb állam legyen, elkezdtem jobb, hozzámillő ruhákat felvenni, jó frizurát csinálni..

De igazából az edzés, és az hogy érettebb lettem adta meg azt hogy el tudjam fogadni magam, és hog, szeressem a testem.

Múltkor láttam egy oldalt ahol a lányok kiirtak hogy mennyire nem szeretik a testüket, és szinte egyikkel sem volt semmi baj. Ezért mondják a tinilanyoknak hogy majd kinovik.

2018. dec. 13. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!