Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A telet kötelező szeretni?

A telet kötelező szeretni?

Figyelt kérdés

A facebookon és az instagramon (két kultúrnívó :)))) láttam többször olyat, hogy aki kitesz havas képeket, agyonlájkolják, ha valaki netán kiírja, hogy nem szereti a telet, számára nem jó, nem szép a hó, akkor lehurrogják, negatívnak állítják be, a pozitív gondolkodást pedig olyan követelőző stílusban erőltetve "elvégzendő feladatként" aposztrofálják.


Magam nem szeretem a telet, de nem trollkodok vele tele mindent. Ám fura hogy a télkedvelők meg akarják változtattatni a telen nem szeretök véleményét, és érvelnek a tél szépsége mellett, és ezt helyeslik sokan, míg ha valakut arról győzködnénk, hogy "gyere, utáljuk együtt" az botrány lenne. Szóval nálunk már "büntetlenül" nem is szabad rühellni a telet?


(Inkább közvéleménykutató, mint személyes érintettségű a kérdés)



2018. dec. 15. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Nekem ezért nincs szükségem a facebookra meg a társaira...Semmi kedvem mások hülyeségeit nézni! Egyébként meg semmi sem kötelező! Ne foglalkozz az emberekkel! Ha te nem szereted a telet akkor nem! Én sem szeretem de attól még ugyanúgy hideg van nem mondom hogy a hónak nincs meg a szépsége a havas táj képe!
2018. dec. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Semmi sem kötelező, ez egy szabad ország.
2018. dec. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki azt szeret/utál, amit akar, nincs ilyen hogy “kötelező”.


Én utálom a telet, de attól még szép és nagyon szép képek is vannak róla. Szeretem nézni a havas tájat a meleg szóbából.:)

2018. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szeretni jó!!!
2018. dec. 15. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én egy ideig facebookoztam, és azt vettem észre, hogy a valóságban egyébként teljesen normális emberek is hajlamosak a facebookon elveszíteni minden józan ítélőképességüket.


Az instragram, az meg mi az?

2018. dec. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

" A telet kötlező szeretni? "


IGEN!

2018. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nyilván nem kötelező, ahogy facebookozni sem, de a legjobb, ha mész a facebookra, ha akarsz és nem érdekelnek a lájkok és az emberek fura dolgai.


Én most szeretem a havat, de amúgy nem vagyok télrajongó (bár a kánikulánál még mindig jobb, mert akkor alig tudok kimenni mozogni, túl meleg van hozzá). Azt hiszem, sokan így vagyunk vele, teljesen érthető okokból. Lehet, hogy egyesek most ilyen adventi túlfűtött hozzáállást jelenítenek meg a szociális oldalakon (mert tuti ők sem rajonganak mind a télért s biztos tudod, mennyire őszintétlenek tudnak lenni az emberek a Neten)...

2018. dec. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Valaki kérdezte, mi az Instagram.

Az is hasonló alapelvek szerint működik, mint a Facebook, csak sokkal egyszerűbbek a profilok és nem posztolgatások vannak, hanem fényképmegosztó.

Nem jelölgetik egymást ismerősnek, hanem követni lehet egymást, azaz ha felmész, akkor a követettjeid frisen feltett fényképeit láthatod.

Én pl élvezem, mert nem a közvetlen ismerőseimet követem, hogy lássam a hóemberüket, a vacsorájukat, nyáron a lábujjaikat ahogy sablonos nyaraló fotókat tesznek ki. Én témákat követek és bizonyos szakosodott felhasználókat. Tehát autós cégeket, építészeket, óramárkákat stb.

Más dolog, ha érdekel a téma, ajánlom a Pinterest nevű alkalmazást, na ott kifejezetten témákra vadászhatsz. Ott gyakorlatilag nincsenek személyes megosztások, idézetek, bölcsességek, stb. Hanem érdekes témák.

Bocs hogy elkanyarodtam, de gondoltam hátha jót teszek vele.

2018. dec. 16. 07:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Annyira kötelező, mint a nyarat. Aki azt írja, hogy nem szereti a 35 fokot, ugyanúgy lehurrogják, hogy milyen negatív.

Tényleg felesleges az időjáráson puffogni, meg mások öröme mellett fanyalogni, ez igaz.

De az szeretsz és nem szeretsz, amit csak akarsz.

2018. dec. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Gyűlölöm. Állandóan köd, sosem süt a nap, hamar sötétedik.
2018. dec. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!