Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kényszeres szájrágás! Hogyan...

Kényszeres szájrágás! Hogyan tudnám abbahagyni?

Figyelt kérdés
Próbáltam már pszichiáterhez menni, kaptam többféle antidepit, de egyiktől sem lett jobb. Ha mindig van nálam rágó, vagy cukorka az segít? Mit lehet még kipróbálni? Vagy van e-cigim, szívjam ha rágnám a számat? Sose tud begyógyulni belülről, mindig leszedem a bőrt. Kb 3 nap alatt meggyógyulna, de addig sose bírom ki. Már ez megy 13 éve. Légyszi segítsetek, abba akarom hagyni. :(

2018. dec. 18. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
A rágó, illetve cukorka sokat segít. Nekem is ilyen problémám van egész pici korom óta. Sajnos boztos megoldást én sem találtam rá. :/
2018. dec. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ez nagyon hülye válasz lesz, de azért leírom: Találj valami más ilyen kis függőséget (lehetőleg valami olyat aminek nem lehetnek következményei vagy szövödményei, és úgy gondolod hogy könnyebb lesz leállni vele mint a szájrágással) és próbáld meg azt csinálni szájrágás helyett ha már átszoktattad magad akkor pedig egy kicsit gyakorold még a elterelő tevékenységet és ha eljön a pillanat hogy még nem szoktál annyira rá a második függőségre (vagy mi a francnak nevezzem szóismétlés nélkül), de már a szájrágást is megtudod álni akkor próbáld meg teljesen abbahagyni és ha így sem megy próbáld meg több lépcsőben is.
2018. dec. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem semmi sem segít, épp a napokban gondolkoztam el rajta, hogy le kellene szokni róla, mert néha túlzásba viszem és nagyon tud fájni. :D

Ha cukorkázom akkor a számban/ajkamon érzem az ízét és amiatt kezdem el rágni, én is ecigizek, annál szintúgy ugyanez van, mivel nagyon finom, talán ha valami gyatra minőségű liquidet szívnék (Vivo vagy Big Mouth pl.), akkor lehet nem rágcsálnám, mert elvonná a rosszullét a figyelmem róla. :D Meg igazából már a vérem íze is ízlik, és lehet néha tudatalatt hiányzik, amiatt rágom agyon. :D

2018. dec. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez kényszer, és nem függőség. Addikcióim meg vannak bőven.
2018. dec. 19. 08:03
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a szorongás miatt alakulhatott ki nálad ez a függőség. (Saját példámon.)

Ha megszűnne a szorongásod, akkor talán a szájrágás is.

2018. dec. 19. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is rágtam a szám.

Viszont engem a csókolózás húzott ki belőle. A másik fél lehet nem vért akar. Nem cigizek, folyton rágózok,este fogmosás után is elalvásig, de az sem segitett.

Mindig csak párommal csokoloztam(az aktuálissal, mert nem maradtam azzal akivel először kb 11 évesen csókolóztam)

N

2019. febr. 4. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is kiskorom óta rágom a számat, régebben tettem is ki kérdést ezzel kapcsolatban ide. Sajnos azóta se tudtam leszokni róla. Egyszerűen megnyugtat. Sosem volt más "öncsonkítási" módszerem. Azt hiszem akkor kezdődött amikor váltak a szüleim. Bár sokmindenre rá lehetne fogni mert ha nem a válás akkor más. Egyszerűen a felgyülemlett lelki fájdalmak feldolgozási képtelensége okozza. Én is megjártam a pszichológust. Nem segített. A rágó segít de túl sok levegőt nyelek vele, amitől állandóan haspuffadásom volt. Mostanában már csak "rászólok" magamra ha észreveszem hogy önkéntelenül nekiállok. De van amikor nagy trauma vagy stressz ér, segít megnyugtatni.

30 N

2019. febr. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Fogvédőt használok, a fogsoromra készült, átlátszó, tehát nem látszik, egész nap hordható, így nem tudom rágni sem a szám, sem a bőröm. Semmi más nem segített.
jan. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!