Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem hagy nyugodni. Tehettem...

Nem hagy nyugodni. Tehettem volna valamit ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Ma vonattal utaztam egy nagyvárosba és a velem szemben lévő ülésen egy anyuka (25 és 30 év közti) ült a pár hónapos babajaval. Az anyukának akkora monokli volt az egyik szeme alatt, mint amit a filmekben látni és a szeme nem is látszódott, úgy be volt neki dagadva. A ruhája zilált volt, sok kisebb hátizsák és egy bébihordozo volt nála. Nyugtalannak tűnt. Arra is gondoltam, talán épp most menekul a bantalmazoja elől, hány ilyet hallani.

De valahol bánt, hogy nem tettem semmit. Valahogy csak lehetett volna szegénynek segíteni. De hogy? Hogy kezdeményez az ember így beszélgetést? Mikyen jogon avatkozik bele úgy, hogy nem tudhatja, mi történt. Mit kellett volna tennem?

Ti mit tettetek volna??


2018. dec. 18. 15:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
27%
Nem a mi dolgunk.
2018. dec. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Struccpolitika, értem. Én speciel örültem volna ha valaki a segítségemre sietett volna pár éve, mikor meg akartak erőszakolni!
2018. dec. 18. 15:54
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is sok mindennek örültem volna bizonyos szituációkban, de a legtöbb ember egyszerűen nem hajlandó "beavatkozni". Ez van.
2018. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Jobb, hogy nem szólítottad meg, lehet, hogy megalàzónak érezné.
2018. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
És én pont ezért érzem rosszul magam!!
2018. dec. 18. 16:02
 6/14 A kérdező kommentje:
Lehet. Sőt! Az a baj, hogy szerintem ebben a szituban előbb érzi rosszul magát az áldozat, mint az erőszakrevő.
2018. dec. 18. 16:03
 7/14 anonim ***** válasza:
25%
Az #1 az a tipikus GYIK válaszoló, “nem az én gondom akkor meg minek foglalkozak vele”. Gondolom anyádék téged sem tanítottak meg empatikusnak lenni. Én a helyedben kérdező megpróbáltam volna beszélni vele és a bizalmába férni, ha mással nem elmondtad volna hogy neked is volt egy nagyon rossz dolog az életedben ami után jó lett volna ha valaki melletted áll és támogat.
2018. dec. 18. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Valóban lehet ezt kellett volna tennem. Már úgy bánom 😔.
2018. dec. 18. 16:34
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem tudom miről beszélsz. Ez a baba talán 3 hónapos ha lehetett. Szombathelyrol Pest felé tartó vonaton utaztak.

Nem tudom délelőtt mit olvastál mert ez olyan dél körül volt, ugyanis én akkor szálltam fel a vonatra.

2018. dec. 18. 16:46
 10/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem az én dolgom, minek szóljak bele? Ha kér segítséget, hogy pl vigyem a csomagjait azt megteszem, de minek pofázzak bele az életébe? Lehet mondani nyugodtan, hogy nincs bennem empátia, de attól még idegen emberek felé nem fogok empátiát érezni mivel nem ismerem és nem az én dolgom.


Mellesleg van bennem empátia csak az idegen emberek kur***ára nem ”mozgatják meg” bennem ezt az értést.

2018. dec. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!