Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki gazdag, az nem érzi hogy...

Aki gazdag, az nem érzi hogy gazdag?

Figyelt kérdés

Van egy jómódú ismerősöm, a család összvagyona sok százmillió. Több tízmillióért vesz kocsit, százezrekért ruhát, tízezreket költ étterembe.


Amikor kérdeztem tőle hogy miért költ ennyit meglepődött, nem értette hogy ezt én miért tartom soknak.


Aki ilyen szinten van az nem érzi hogy gazdag, mert neki ez a természetes?



2018. dec. 18. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ebben nőtt fel vagy régóta így él, akkor neki ez a természetes, igen.

Nekem is van olyan ismerősöm, aki szintén jelentősen jobb színvonalon él nálam (na jó, azért nem ennyire jómódú), és neki is fura, hogy nekem miért a kínaiból van a tornacipőm, miért nem Converse, mikor neki van 5, és az amugy is olyan olcsó, minek járok dolgozni, mikor kevesebbet adnak érte, mint az ő költőpénze, miért nem megyünk ide, oda amoda velük....


Más színvonal, csak ennyi.

2018. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha itt kommentelsz akkor gondolom, hogy van fedél a fejed felett, nem okoz különösebb gondot az hogy egyél, mindig van tiszta folyóvized, tudsz naponta akár többször is mosakodni, van orvosi ellátásod, van interneted sőt! neadjisten mobiltelefonod is.


Gazdagnak érzed magad? Pedig az vagy, ez az emberiség milliárdjainak nem adatik meg.


Minden nézőpont kérdése.

2018. dec. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a kettesnek, ahogy nekunk ezek termeszetesek a gazdagoknak pedig amibe ok elnek es amibe beleszulettek. Gondold el aki afrikai ehezo neki az lenne a gazdagsag ha minden nap meglenne a napi betevo nekik az az eletforma van megszokva mert ott szulettek es igy nevelkednek.sajnos
2018. dec. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ami neki természetes, neked túlzás.

Nekem is természetes, hogy minden nap 2x eszem. Valaki ezt nem engedheti meg magának.

2018. dec. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

“Amikor kérdeztem tőle hogy miért költ ennyit meglepődött, nem értette hogy ezt én miért tartom soknak.“


Én nem vagyok kifejezetten gazdag, de én is meglepődnék, ha valami ismerősöm firtatni kezdené, hogy miért költök bármire bármennyit. Nem érzed, hogy kissé modortalan voltál?

2018. dec. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban szinte minden ismerősömet gazdagnak láttam. Azt hittem ők azok és mi vagyunk az átlag. Utólag felnőttként látom, hogy nem ők voltak gazdagok, hanem mi voltunk szegények.


Mióta dolgozom én is, testvérem is teljesen más szinten élünk. Nem őrült nagy lábon, de telik autóra, benzinre, szórakozásra, hobbikra. Nem kell hónapokig gazdálkodni hogy megvegyünk egy tönkrement mosógépet vagy egy új TV-t.


Vagy nem érzem foghúzásnak, ha költöm a pénzem mozira, gyors kajára vagy akár közepesen jobb étteremre.


ugyanilyen lehet gazdagnak is lenni. Megszokod, hogy telik a dolgokra.

2018. dec. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ami a legtöbb embernél a realitások talaján élve 1000 ft.-nál kezdődik, az nála 1.000.000-nál.
2018. dec. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!