Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Így esélytelen emberi kapcsola...

Így esélytelen emberi kapcsolatokat kialakítanom a jövőben?

Figyelt kérdés

Nagyon érzelemmentes tudok lenni, szeretni is képtelen vagyok, hiába próbáltam. Max. Kötődés, az is kevés emberrel. Mások ridegnek tartanak, csak aki igazán ismer, az látja a jobb oldalamat is. Utálom, ha hozzámérnek, nyílván lenne majd olyan, akinek hagynám, de alapvetően irtózom kicsit az emberi kontaktusoktól.

Jól érzem, hogy így elég esélytelen, hogy legyen egy hosszú kapcsolatom? Ott sem a testi kontaktusra vágyok, hanem a támaszra, az élményekre, arra a kialakult kapcsolatra.


2018. dec. 20. 10:54
 1/1 anonim ***** válasza:

Valószínűleg introvertált típus lehetsz. Ez nem jelenti azt, hogy ne lenne esélyed jó párkapcsolatra, csak olyanra van szükséged, aki ezt megérti, elfogadja, esetleg neki is így jó.

Szerintem nincsenek érzelemmentes emberek, csak olyanok, akik mélyen elfojtják az érzéseiket és/vagy nem tudják szavakban megfogalmazni. Nagyon sokat segíthet egy önismereti tanfolyam vagy személyes coaching (utóbbiban tudok segíteni).

Azért érdemes foglalkozni a dologgal, mert például a testi kontaktusra a másik embernek lehet nagy szüksége és ha nem kapja meg, akkor ő sérül emiatt és ez tényleg akadálya lehet a hosszú távú párkapcsolatnak. Nem az állandó öngyölő-böngyölőre gondolok, de egy jó pillanatban megérintett váll, egy biztató kézszorítás már elég lehet, ezeket meg lehet tanulni jól alkalmazni és meg lehet szokni. Az érzelmek tanulhatók!

2018. dec. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!