Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az miért van, hogy az állatoka...

Az miért van, hogy az állatokat tudom sajnálni, de az embereket nem?

Figyelt kérdés

Talán 1-2 (a párom pl.) kivétellel.

De legtöbbször akkor sem, ha én miattam van valakinek problémája. Teljesen nyugodtan tudok olvasni/ beszélni olyan dolgokról ahol egy embert mondjuk megöltek. De ha egy állatról van szó sírógörcsöt is tudok kapni.


2018. dec. 21. 11:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert tudod hogy az emberi faj kártékony az élővilágra, tönkre teszi a klímát, uralkodni akar az állatvilág felett, stb. Túlerőben érzi magát, tehát nincs ok arra hogy sajnálatot érezz.
2018. dec. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
17%
Elcseszett lelki alkat vagy (finoman szolva!).
2018. dec. 21. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%
Mert az emberen kb már nincs mit sajnálni. Én lenézem őket, szánalmasnak tartom a viselkedésük, gondolkodásuk, stb. Konkréten 1-2 ember van akitől még nem kaptam agyrákot.
2018. dec. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Mert az ember bűnös, az állat nem.
2018. dec. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Most itt nem arról van szó hogy kinek milyen a gondolkodása vagy viselkedése. Ez attól független. Nem attol fugg hogy valakit sajnalok ha szornyuseg eri, vagy ha megbantom (ok nélkül senkivel nem vagyok szemét). Traumák (szociális) sora ér kisgyerekkorom óta és nem mind köthető az emberi rosszindulathoz (de abból is volt sok) másik részét a környezetem ostoba gondolkodása okozta. Öntörvényű vagyok sokszor(eleinte számított hogy ez masnak ne okozzon fájdalmat, hogy én mit csinálok, de miota az is szúrja mas szemet ami csak az en dolgom vagy éppen bajom, azota nem erdekel senki véleménye)
2018. dec. 21. 12:01
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Mert te is hasonló szellemi képességekkel rendelkezel mint az állatok.
2018. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%
Nocsak... Pedig eddig meg voltam győződve arról, hogy az ember is állat, csak az intelligensebb fajtából.
2018. dec. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Vree ***** válasza:

Valószínűleg valamilyen ártatlanságot, védtelenséget testesítenek meg a szemedben. Lehet, hogy nem volt elég állatközeli élményed, hogy rendesen megutáld őket (büdösek, durvák stb.) - ez könnyen kúrálható. :p Vagy lehet hogy fordítva, élményeid voltak háziállattal, ami emberrel meg nem. Sokan az anyai ösztöneiket vetítik ki a jószágokra.


De amúgy nincs abban semmi ha állatbarát vagy és neked ők tetszenek.


Érdemes esetleg belegondolni, hogy nem-e túl romantikus elképzelésed van az állatokról.

De amúgy nem látok vele semmi problémát, ha törődsz velük.

2018. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én például nagyon utálom az embereket, ez az érzés pedig csak fokozódik, amint tömegközlekedek, bemegyek egy boltba vagy akár gyk-zok.

Jó, nyilván nem mindenkit utálok, aki a környezetembe kerül és így jobban megismerem, közülük azért van, akit bírok szeretni. Mielőtt ez kérdés lenne. ;)



Egyrészt ezért sajnálom jobban az állatokat.


Másrészt: felelős vagy azért, amit megszelíditettél!

Az állatok tőlünk függnek, a vadaknak a környezetszennyezéssel ártunk, a háziállatok függnek a bánásmódunktól. Ha egy háziállat szenved, akkor az ember miatt szenved, az ember tehetne érte, az embertől függ az az élőlény.


Egy kutyus például ha "hajléktalan" lesz, akkor nem tud magától bemenni egy hajléktalanszállóra, nem tud pénzt gyűjteni és abból élelmiszert vásárolni, még több pénzt gyűjteni, abból munkásszállóra menni, onnan meg normális lakásba. Tudom, a hajléktalan embereknek se ilyen egyszerű. ;) DE a kutya/macska nem is tud így segíteni magán, tőlünk függ. Mi szoktattuk a meleg lakáshoz, ahhoz, hogy nem kell vadásznia...



Tehát én is így érzek, mégpedig a fentiek miatt.

2018. dec. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Ezzel én is igy vagyok. Sztem azért, mert az állat ki van nekünk szolgáltatva mig az ember maga tehet arról hova jut.

Pl még sosem tudtam hajlektalant sajnálni de ha egy kutya fázik vagy éhes, az teljesen kiborít :-(

2018. dec. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!