Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Én attól tényleg egy gonosz...

Én attól tényleg egy gonosz és beteg ember vagyok, hogy engem nem zavar hogy a Kínaiak kutyát esznek Kínában?

Figyelt kérdés
Jött ez a téma, hogy milyen szörnyü az állatkínzás, ami valóban az, de mindezt egy szép nagy szelet rántotthús mellett, és csak az állatkínzás, amit a kínaiak művelnek, mégpedig azzal, hogy esznek kutyahúst... Én voltam (nagypapám dolgozott) vágóhídon, tudom mi megy ott és az egy brutális kínzás ami ott történik.... néha sikerül megcsípni egy-egy pillanatot a hatóságnak, de ami a hétköznapokon ott megy az borzalmas dolog, ezért is mondtam, hogy engem nem érdekel ezek után ki milyen állatot eszik, mert mindegyik ugyan olyan és ha én megeszem a szerencsétlen csirkét, akkor az a Kínai nyugodtan megeheto a kutyát. Erre megkaptam az elviekben barátaimtól, hogy beteg vagyok és az egyik lány ismerősöm le is tiltott facebook-on.
2018. dec. 21. 19:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Na ja, egy Indiai szemében mi is kretének vagyunk. Ez van.
2018. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Hát ja.
2018. dec. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
34%
Ráérsz, mi?
2018. dec. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem teljesen igazad van, egyszer nálunk is felmerült a téma, én is így reagáltam. Viszont az en barátaim is így viselkedtek, pedig moert érné többet egy kutya "lelke", mint egy tyúké?
2018. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Mit számít, hogy kutya vagy disznó, mindkettő intelligens, társnak alkalmas, játékos állat.

Nekem az ember és a disznó is elég hasonló e szempontból, persze megértem, hogy itt azért van egy éles határ.


De ez van, sok ember képtelen kimozdulni a saját kis kultúrájából a gondolkodásában. Sőt, sok ember beteg, undorító dolognak tartja a disznósajtot, pedig az a saját kultúránk :D Egyesek azért letiltanának, mert máshogy főzöd a lecsót vagy tésztát teszel a halászlébe :D

2018. dec. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem igazad van, eléggé túl reagálták ezt az ismerőseid
2018. dec. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
55%
jobban pörgeti a gazdaságot ha a beteg kutya nem kolbászban végzi hanem jó drágán meggyógyítjuk XD
2018. dec. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ott a kultúrális étkezésgez tartozik ahogy Chilében eszik a tengeri malacot.

Kínában voltam Harbinban és élnek kint magyar batátok. Hogy mondjam. Odakintt a kutya hús és amacska húgy egy olyan ltel amit tényleg mindenki eszik, de borzasztó tulszapoeulat van belőlük. Kultúrális különbség én elfogadom. Keleten us van kutya kultusz tartással kapcs is de attól még eszik. És ott van mély szegénység is ami tényleg vájog oduban élnek... Ott nem válogat. De a népség sem.

Viszont igen az ő törzénelmükben is részes az emberhez bealkalmazkodott kutya és háziasitott macskák. De a tulszapirulat korcsok és egyéb nem tiszta vérű eveket így tartják kordában.

Furcsa népség de a kultúrális különség miatt nem rühellem őket. Arabokat se csesztetem mert nem iszik a vallása tiltása okán vagy mert egy zsidó csak kivéreztetett állatot avagy kósert eszik...

2018. dec. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
17%

Azért akadtak ki az ismerőseid, mert a mi kultúránkban a kutya HÁZIÁLLAT és nem HASZONÁLLAT. Lehet, hogy egyébként ugyanolyan élőlény, mint a csirke, de Magyarországon a kutyát kedvencként tartják és már-már családtagként könyvelik el, nem pedig azért tartják, hogy levágják és megfőzzék vacsorára. Ennyi.

Én meg összességében nem tartom jó dolognak a vegetarianizmust, mert "it's stupid to be vegetarian because animals eat other animals". Ez a tápláléklánc.

2018. dec. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9. Egyik az, hogy azt a mondatot miért nem lehetett volna magyarul írni? Úgy se változik a jelentése, és nem tűnsz most okosabbnak :/

A másik, hogy léteznek növényevő állatok is..

2018. dec. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!