Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idősebbek! Milyen hasznos...

Idősebbek! Milyen hasznos tanácsokat adnátok a 20 éves éneteknek?

Figyelt kérdés
Mindig érdekes és kicsit keserédes is belegondolnom, hogy mit csináltam volna másképp. Ti hogy vagytok ezzel?

2018. dec. 22. 15:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

20 éves énemnek a következő tanácsot adnám

- tanulj!

- Tanuld az amit szeretnéd, és ne azt amire apád erőltet.

- Tanulj meg angolul

- ne menj férjhez

- ne dohányozz ( 17 éve abbahagytam, de sajnos sokáig erős dohányos voltam, meg is lett az ára)

- amikor 25 éves leszek , és egy napon a gyerekkori legjobb barátnőm aki nálam vendégeskedik, ne enged el a harmadik nap. Beszéld rá, hogy maradjon még 1 napot, ne siessen hazafelé. ( Mai napig magamat hibáztatom, hogy nem marasztaltam még. Aznap este 4-en elkapták, brutálisan megerőszakolták. Nem tudott ezzel együtt élni. Hiába voltunk vele mindig, egy nap felakasztotta magát. Az a szomorú, hogy csak este 7 óra volt, szóval nem is későn ment haza)

- figyelj a testedre, szervezetedre

- Ne érdekeljen mások véleménye. ( 46 évesen már így élek, és jelentősen jobb így élni)

46/N

2018. dec. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hogy tanuljon
2018. dec. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
73%

Arról, hogy "idősebb", mintig egy hatvan éves nénike képe ugrik be.

Szóval, hogy mit javasolnék a 20 éves énemnek? Hogy egy nyárra ugorjon ki Svédországba vagy Angliába önkéntes munkára, mert azzal olyan tapasztalatokat lehet szerezni, amit sehol máshol. És többet ér, mint egész nyáron verni a billentyűzetet. Hogy kezdjen el angol nyelvű filmeket nézni és angolul olvasni, mert később rohadt hasznos lesz a nyelvi tudás. És, hogy menjen el a Művészetek Völgyébe. Én amúgy sok dologt nem csináltam volna másképp, vannak dolgok, amiket igenis át kellett élnem, hogy az legyek, aki ma vagyok. Ja, igen. Még egyet javasolnék. Az első alkalommal, amikor azt tapasztalja, hogy fáj a foga, menjen el a sulis fogdokihoz, nem pedig azon parázni, hogy jaj, mi lesz. És még egy a végére, suli mellett diákmunka a könyvtárban vagy valamik galériában, hogy ne azon nyíkjak, hogy semmilyen rendezvényre nem tudok elmenni, mer' csóró vagyok. Kábé ezeket javasolnám 20 éves önmagamnak. És még egyet. Kezdjen el reggelente futni, mielőtt elég idős lenne ahhoz, hogy fájjon a térde, és ne tudjon futni, valamint erősítse a vállát, mert egy nagyon kellemetlen élménytől menekítené meg magát. Persze így utólag könnyű ezeket leírni, emlékszem, milyen voltam húsz évesnek.

2018. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Ne halogass semmit, ragadd meg az alkalmakat, és nyugodtan lehetsz egy kicsit önző. 43N
2018. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

Leírom a 60 éves nénike tanácsait, mert annyi vagyok.


ÉLJ! Ne törődj senki véleményével. Nem kell vagyont halmozni, nem kell nagy ház, mert a szemed elfárad mire végignézed, nemhogy létrára állj, és takaríts.

Nem kell nagy kert, mert észre sem veszed, megint kinőtt a fű, a fűnyíró meg egyre nehezebb.

Utazz! Járókerettel, fájós ízületekkel már valahogy nem olyan komfortos a dolog.

Nem kell az a rohadt nagy erkölcsösség,mert eljön az a kor, amikor már könnyű a tisztesség.

Ennyit kedveskéim....:)

Nénike. :)

2018. dec. 22. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Harmadik válaszoló voltam, miért lettem 0-ra lepontozva? A kérdésre válaszoltam. Bocs, hogy nekem az "idős" szóról az az asszociáció ugrik be, amit írtam.
2018. dec. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Így 28 évesen kicsit igyekeznék gatyába rázni a menthetetlenül romantikus, idealista énemet. A fő tanácsom az lenne, hogy egy pillanatig se vegye komolyan a nőket, mert ők sem veszik komolyan önmagukat. Használjon ki minden lehetőséget, hívjon el minden második lányt randira, és ne érdekelje az adott lány lelke, megdugni kell őket nem feleségül venni! Legyen önző egy kicsit, vagy inkább nagyon.

Szakma terén nem adnék magamnak tanácsot, mert mindent jól csináltam.

Egészség terén talán annyit mondanék neki, hogy egyen rendesen és edzen egy kicsit.


28 F

2018. dec. 22. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

20 éves énemnek?

1. Tanuljon meg angolul.

2. Ne gondoljpn túl mindent.

3. Szarjon rá, mit mondanak/gondolnak mások.

4. Ne a szülői házból menjen férjhez, próbálja ki előtte az önállóságot.

5. Próbálja ki, milyen külföldön élni.

6. GYEREKES FÉRFIVAL SOHA!!

2018. dec. 23. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, 49/N
2018. dec. 23. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Tanulj!

Ne káromkodj!

Ne ìtèlkezz!

Alázatot tanulj!

Ne dohányozz,igyál!

Ne pasizz sokat vagy csajozz!

Járj templomba!

2018. dec. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!