Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért fura, ha valaki szívesen...

Miért fura, ha valaki szívesen dolgozik pénztárosként?

Figyelt kérdés

Évekig dolgoztam a kereskedelemben és a vendéglátásban a 20-as éveim elején.

Az előbbiben kizárólag kasszásként (tehát az árufeltöltést nem én végeztem), vedndéglátásban (pékség) pedig mindent én csináltam a kiszolgálástól a sütiken át a másnapi rendelesen keresztül egészen a takarításig.

Szerettem mindkettőt, bár az utóbbi fiziklaig elég megterhelő volt.

Nem tartom magam butának, szeretek olvasni, érdekelnek a komolyabb témák is, egyetemen tanulok. Suli mellett is dolgoztam/dolgozom hasonló munkakörben, ha az időm engedi.


A mindennapokban inkább zárkózott vagyok, keveset beszélek, munkában azonban szerettem emberekkel dolgozni, nem okozott gondot, hogy a magánéletben introvertált vagyok.


2018. dec. 23. 13:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én sógornőm is pénztáros, 12 órában dolgozik heti 5 nap. Nekem azért furcsa, hogy hogy lehet szeretni egy ilyen munkát, mert szerintem monoton és unalmas, tiszta robotmunka. Én könyves boltban voltam pénztáros egy darabig (diákmunka), de utáltam, mert semmi változatosságot nem adott, hamar belefásultam. Hiányzott a "kreativitás", a "szabadság", plusz a vevőkhöz meg ugye kedvesnek kell lenni, akármilyen hosszú nap után, nekem pedig csak leszívják az energiámat (én is intro vagyok). És én a pénzzel se szerettem bánni.


Egyébként nem arról van szó, hogy elítelem ezt a munkát, mert nem kell hozzá végzettség. Úgy is mondhatjuk, hogy inkább csodálom azokat, akik nem őrülnek bele :D

És én személy szerint ugyanígy nem értem azokat, akik pl. irodai körülmények közt dokgoznak, bármilyen pozícióban, ahol megint csak az van, hogy napi 8 órában görnyed az ember és csak valakinek a keze alá dolgozik (elhiszem, hogy hasznos ez a munķa is, de én nem látok értelmet a sok papírmunkában, csak nyűg).

2018. dec. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*könyvesbolt :)
2018. dec. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azért tartom furcsának, mert szívből gyűlöltem kasszázni és nem értem, miért szeretheti valaki. A hidegrázás kerülgetett attól, hogy "akkor most egy részét készpénzben fizetném, a másik részét bankkártyával, háromféle vásárlási utalvánnyal, Fidzsi-szigeteki kagylókkal és egy kupac hangyával", aztán meggondolja magát, sztornózni kell, itt írd alá meg ott is, visszavét és megint kezdődik elölről, de most más névre kéri a számlát, tételenként bontva, japánra fordítva és kézzel festve. Aztán nem jó a visszajáró, mert ő nem akar aprót vagy pont egy hátizsáknyit akar rám sózni és effélék. Még a garanciális ügyintézést is szívesebben csináltam, pedig az elől végképp menekült mindenki.
2018. dec. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azért fura, mert nem igazán van olyan aspektusa a munkának, ami szerethető. Persze, van ennél ezerszer rosszabb is, de ettől még kevés olyan dolgot lehetne felhozni, ami igazán vonzóvá teszi.

Egyébként meg a környezet és a társaság is nagyon sokat számít.

2018. dec. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem csak az visszarettentő, hogy ahogy hallom, sok helyen nem mehetsz mosdóba, amikor akarsz:S Különben OK.
2018. dec. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, ez sajnos igaz.

Nálunk is volt olyan, hogy 7 órán át akkor nincs szünet, nincs evés, nincs ivás, nincs mosdóhasználat, mert másnap ünnep, 6 kolléga hiányzik/beteg/akármi, teli a bolt vevőkkel, és nincs kit ültetni a kasszába arra a 3 percre sem. De ez inkább volt szükséghelyzet, mint általános azért.

2018. dec. 23. 14:57
 7/9 anonim ***** válasza:

En mindenhez hülye vagyok!

Ha pènztáros lehetnèk...èn lennèk a király 😄

2018. dec. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

vannak pénztáros ismerőseim.

mindegyikük szerint az emberek miatt nehéz ez,mert lenézik,lekezelik őket és ahol lehet megpróbálják megalázni azt a pénztárost akit tudnak.

most pár napja mesélte egy diákmunkás srác pénztáros ismerősöm,hogy volt egy fickó aki előretolakodott és amikor mondta neki,hogy fáradjon vissza a sor végére,elkezdte elhordani mindenféle bu-zi naplopónak percekig,majd meglökte,erre elgurult a srác gyógyszere és bevert neki egyet,hogy eddig és ne tovább.

az elmondásuk szerint pedig ilyen egy tipikus vásárló.

kötözködő,lekezelő és agresszív.

szerintem ezért lehet ez nagyon nehéz.

2018. dec. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én is meglepődöm ezen, de nem azért, mert jaj, miért nem akar vki mindenáron jobban fizető vagy nagyobb felelősséggel járó vagy érdekesebb munkát. Hanem azért, mert amikor én ilyen helyen dolgoztam, annyi hülye vevővel találkoztam, hogy fúha... hogy ezt hogy élvezheti valaki :D.
2018. dec. 24. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!