Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért hiszik azt sokan, hogy...

Miért hiszik azt sokan, hogy attól lesznek felnőttek, ha gyermeki szórakozásaikat abbahagyják és felvesznek egy "nagyon komoly" maszkot?

Figyelt kérdés

Pl nem néz mesét, mert az gyerekeknek való. Nem játszik több videójátékkal, telefonján, mert az gyerekeknek való.

Nem öltözködik színesebb jópofa ruhákba ( szabadidőben persze) mert az gyerekeknek való.


Én ezt sosem értettem és ez csak a jéghegy csúcsa. Aspergeres srácként én megtartottam azt amit szeretek csinálni, de mellette szoftverfejlesztésből élek, illetve tudok komoly és határozott lenni, megkeresem a pénzem amivel eltartom magam és szerintem ettől vagyok felnőtt, nem pedig valami mesterkélt állarctól, amit mások kedvéért a személyiségemre erőszakolok. Meg holmi felelősség is előkerül, bár nem tudom mire céloznak, mivel a hitelfelvevőket elnézve, több a felelőtlen ember mint a felelős.. akkor ők nem felnőttek? ez is hülyeség...


2018. dec. 23. 20:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez szimpla elven alapuló törvény. Hogy idézem Joseph Cardifftól "Egy ember változik, de megvált"
2018. dec. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Mert nem lehet mindig annak a bulizós, álmokat szövögető fiatal kismajomnak maradni. Igenis meg kell emberelni magunkat, és egy diplomatikus, komoly, megbízható embernek kell lenni. Elég tróger van köztünk, nem kell több...
2018. dec. 23. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
37%-os! Elárulod mit jelent számodra a "megemberelés" illetve ez hogy vezet a felnőttséghez?
2018. dec. 23. 20:49
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Akik maszkot hordanak valójában gyengék és többek között ezzel takarják el ezt a világ elől. Ha megtanulod kiszurni őket akkor semmi gond nem lesz😉
2018. dec. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt látom hogy az igazán boldog emberek egy részében mindig marad egy kis gyerek. Vevők a poénokra, hülyéskedésre, lazulásra.


Persze, vannak helyzetek amikor komoly felnőttnek kell lenni. De nem jó átesni a ló túloldalára is és folyton a felnőttet játszani.


A felnőtt élet sem csak a komolyságról és nyers robotolásról szól.

2018. dec. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy nem a diszkóba mentek, hanem dolgozni! És önálló életet kezdetek, nem a szüleitek csecsén lógtok. Ezt jelenti. Ja, és gyereket csináltok. Nem egyet, hanem vagy ötöt.
2018. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

engem tényleg nem érdekelnek a mesék, a társasjátékokat utálom, videojátékot az életemben nem játszottam, mert előre unom. színes, idióta ruhákat sem hordok!

és mindezt teljesen önszántamból, nem mások kedvéért. erre varrjál gombot.

2018. dec. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt én sem értem.

Ha vki ezekből kinő, és ő komoly személyiség magában, az teljesen rendben van. De ha kategorikusan kijelenti, hogy a felnőtt ember ezt meg azt nem viselhet, nem nézhet... az nekem már antipatikus. Sznob, komplexusos, beképzelt, klóngyártó viselkedésnek tartom.


Itt most nem arról beszélek, amikor vki gyerekesen, éretlenül viselkedik. Egy érett, felnőtt ember nyilván ne toporzékoljon, hisztizzen, ha nem sikerül neki vmi, ne anyuval-apuval intéztesse el minden dolgát, ne selypegjen azért, hogy cukibbnak tűnjön.


De most attól miért hisszük azt, hogy vki gyerekes, hogy mondjuk szeret viccelődni vagy néha megnéz egy mesét, vagy felvesz egy élénkebb színű ruhadarabot, vagy meg tud csodálni egy szép virágot vagy egy aranyos kiscicát. Az a legröhejesebb ebben, hogy olyan emberek piszkálnak emiatt másokat, akik sehol sem tartanak az adott emberhez képest. Sztem felnőttebb az, aki szereti a rajzfilmeket és eltartja magát, mint az, aki olyan nagyon büszke magára, hogy felnőtt, amiért iszik meg márkás ruhákat hord meg csak feketét meg barnát meg fehéret meg szürkét visel, közben meg 30+ évesen 100%-ban a szülei tartják el meg hisztirohamot rendez otthon, amiért vasárnap az anyja nincs kész az ebéddel pontban délben (igen, konkrétan van ilyen ismerősöm... de nyilván ő a nagy felnőtt, amiért utoljára 4 éves korában nézett mesét).

2018. dec. 24. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!