Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez normális egy 6 éves gyerektől?

Ez normális egy 6 éves gyerektől?

Figyelt kérdés
Szerintetek az normális, hogy bátyámék 6 éves gyerekei (ikrek) tudják, hogy nem létezik a kis Jézus és emiatt szó szerint követelőznek az ajándék kiválasztásánál, mert úgyis apuka/anyuka veszi őket? Próbáltam beszélni vele, hogy nem kéne erősíteni a tudatukban a gyerekeket, mert mégiscsak gyerekek még, de ő hajthatatlan, mert szerinte így nem "bután" nőnek majd fel.

2018. dec. 27. 00:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
Olvasva a kérdésed, szerintem ettől a ténytől függetlenül is kellően elvan b++zva ez a helyzet és ezen nem segít a jézuskábam hívés sem.
2018. dec. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Teszem hozzá, persze mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy szeretné, és persze nem a karácsonykérdést látom itt a legnagyobb bajnak, ezek amik leírtál már inkább csak tünetek.
2018. dec. 27. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ennek nincs köze az ateista neveléshez, sokkal inkább ahhoz, hogy piszkosul el van kényeztetve a gyerek..


Pl gyerekkoromban én bőszen hittem a jézuskában, de azt már tudtam, hogy anyukám veszi a szülinapi ajándékomat, énnek ellenére eszembe sem jutott követelőzni ilyenkor sem.

2018. dec. 27. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a többiekkel értek egyet... méghogy nem bután nőnek fel, á dehogy!
2018. dec. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy megerősítetek az igazamban! Egyébként egy csodálatos családról van szó. Amennyire én tudom, a gyerekeknek is el van magyarázva a szitu, hogy nem milliárdosok és nem tudnak megvenni nekik állandóan mindent, nem erről van szó. De amikor jönnek az ünnepek, akkor én azt látom, hogy "megbolondulnak", 80-100 ezer forintok mennek el csak ajándékra minden karácsonykor, húsvétkor és ez abból fakad szerintem, hogy tisztában vannak ki veszi meg az ajándékot. És már hetekkel ezelőtt tudják, hogy mi lesz a fa alatt, mert gyakorlatilag ők választják meg! Ez szerintetek normális így? Mit lehetne tenni? Értem, hogy ateista nevelés meg minden, de azért hadd legyen már meglepetés az ajándék vagy csak én gondolom így?
2018. dec. 27. 15:14
 6/11 Metionin ***** válasza:
74%
Az rendben van, hogy nem etetik jézuskával meg angyalokkal. Az viszont nincs, hogy a gyerek követelőzik. 6 évesen egy gyerek képes felfogni, hogy a szülők nem szarják a pénzt. Én azt csinálnám, hogy írna a gyerek egy listát és arról kapna 1-2 dolgot. Így kívánság is teljesül de meglepetés is hogy végül melyik lesz.
2018. dec. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos itt valóban már nem a Jézuskában való hitről van szó, hanem ahogy az előttem szólók is mondták, leírták a neveléssel van nagy probléma.
2018. dec. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Mint mondtam, csak ünnepekkor ilyen rendetlenek, egyébként példás családi életet élnek.
2018. dec. 29. 20:34
 9/11 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy ünnepli a karácsonyát, ahogy akarja. Aki fontosnak tartja, hogy meglepetést adjon a másiknak, az úgyse fogja hagyni magát megválasztatni az ajándékát. De ezt annyira sose tartottam jó szokásnak, mert könnyen adhatsz olyat, ami a másik számára haszontalan, nem vágyott rá, és "maximum" a gesztusodat értékeli. Helyette sokkal több rételme van megtudakolni valakitől, akit egy hagyomány alkalmából meg akarsz ajándékozni, hogy mit szeretnének, és azt adni nekik. Ez van a gyerekeknél is, csak a kis köcsögök nem értik, hogy ebben a gesztus a lényeg. Az ajándékozásban az a szép, hogy az ajándékozó fél időt és energiát szán rá, hogy megismerje az ajándékozott felet, és megtudja, hogy mi az, amivel neki igazán tudna kedveskedni. Ennek az értékelése helyett a kölykök elvárják, hogy megkapják, amit akarnak.

Ha olyan értelmesek, ahogy leírtak, meg kéne érteniük, hogy nem kérhetnek semmit, örüljenek hogy egyáltalán kapnak ajándékot. Azt kapják, amit a szülők szánnak nekik. Ha ezt megértették, onnantól kezdve természetesen megkaphatják azt amit igazán szeretnének, reális keretek között persze.

2019. jan. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, ez persze csak az én rálátásom a dologra, de a saját otthonában mindenki úgy nevel gyerek és mindenki úgy karácsonyozik, ahogy szeretne.
2019. jan. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!