Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem találok magamhoz...

Miért nem találok magamhoz hasonló embereket?

Figyelt kérdés

Néha annyira szeretnék barátkozni, de kb senkivel sem értjük meg egymást. Egész életemben össz-vissz egy olyan személlyel találkoztam, akivel mondhatni, egész közel áll a gondolkodásunk egymáshoz.

Sokat vagyok társaságban, több munkahelyem is volt már, járok egyetemre, de valahogy sehogy sem találok olyan embereket, akiket szívesen megismernék, mindenki olyan más, mint én.



25l


2018. dec. 27. 16:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%
hát,te milyen vagy?
2018. dec. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
65%
egy mbti it kitőlthetnél kíváncsi vagyok s magad is jobban megértenéd :)
2018. dec. 27. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%

Megértelek. Valahogy én is nehezen tudom megtalálni a közös hangot másokkal, vagy ha sikerül is és végre úgy érzem, hogy na, ebből akár barátság is lehetne, akkor szép lassan felszívódnak az emberek. De igazából az sokkal jobban fáj, hogy több éves barátságok "tűntek el", csak mert a másik már nem keres, én pedig belefáradtam, hogy állandóan menjek utánuk.


L/20

2018. dec. 27. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
INFJ, ha ez segít valamit
2018. dec. 27. 16:55
 5/12 anonim ***** válasza:
75%

Ennyi infóból nem lehet megmondani, csak néhány kérdés jutott eszembe.

Az eddigi barátkozásaid hogyan csúsztak el? Mit nem értesz a másik emberben és ő mit nem ért benned? Miben tér el a gondolkodásod a többségéhez képest?

Ha nem szívesen ismersz meg valakit, akkor honnan tudod, hogy annyira más, mint te?

2018. dec. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%

Ismerős nekem is. Alapvetően azt érzem a legtöbb emberen, hogy felületesek, mindenkivel egy kicsit kell jópofizni meg valami buliban leereszteni.

Ez meg tőlem eléggé távol áll, mert szeretem, ha fix társaságom van és azzal a pár emberrel lehet beszélni őszintén bármiről vagy olyan programokat szervezni, aminek nem az ivászat a központja, hanem inkább az utazás, vagy most jégkorcsolyázás.


Nálam mondjuk az túlzás, hogy sosem találtam olyanokat, akikkel jól kijönnék, inkább mindig az volt a baj, hogy az országnak pont a túlsó feléből ismertem meg neten az illetőket. És hát amit nem lehet átvinni élőbe, az 2 hónapon belül teljes halálra van ítélve tapasztalataim szerint.


24/F/INFP

2018. dec. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
18%

Nekem például az segített, h beléptem a Mensába, ahol sok értelmes emberrel lehet barátkozni.

Illetve hogy olyan munkahelyem van, ahol szintén intelligens emberekkel vagyok körülvéve. Így minimális az érintkezésem a primitív, nyomasztó átlagemberekkel.

2018. dec. 27. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is INFJ vagyok, de szerintem ennek semmi köze ehhez. Abban viszont segít rálátni, hogy az átlagosnál intenzívebb a belső világod, fejletebb és fogékonyabb, amiből sajnos hátrányod származik. Egy tipikus embernek még csak egy mély gondolat se jut az eszébe, nemhogy életstílusban, mentalitásban és emberi kapcsolatokban hasonlóak legyetek.
2018. dec. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igazuk van a többieknek, nem ártana leírnod, hogy milyen vagy. :) A személyiségtípusok érdekes téma, de ennél azért vannak fontosabb dolgok is, amit egy ember elmondhat magáról.
2018. dec. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is INFJ vagyok és tudom milyen érzés ez a "kirekesztett" érzés és hogy teljesen máshogy érzed a többi embert. Másabb a víziód mint nekik,nehéz értelmes,mély társalgást folytatni de igen jól írták a többiek. Hiányzik a világból a mély,értelmes beszélgetés mert az ilyen fajta embereknek szüksége van. Szerintem ezzel nincs is gond hogy ilyen emberek vagyunk,úgyis megtaláljuk azt a társaságot olyan nincs hogy nem mert én hiszem azt hogy semmi nem történik véletlen. 21/F
2018. dec. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!