Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért irigyek rám az emberek,...

Miért irigyek rám az emberek, mert kéthavonta elmegyek nyaralni vagy évente veszek új autót a régit becserélve?

Figyelt kérdés
Régen szegény ember voltam, tipikus melós, aki reggel azért kelt, hogy ledolgozza a havi órakeretet, majd remegve várta a havi fizut, és egy nagybevásárlás alkalmával az egészet elköltötte.Utána vajaskenyér meg víz volt a hónap végégig.Aztán fordult a gondolkodásom, megváltoztam.ezt kezdték észrevenni rajtam az emberek.Nem voltam többé az a szürke kis melós, elsőnek kisebb dolgokban nyilvánult meg, buszbérlet helyett vettem egy feltűnő pár milliós autót, utána még az irigykedve nézett, aki előtte egy szót nem szólt hozzám.Elkezdtem lecserélni a ruhatáram, többet költöttem magamra, majd rájöttem hogy ezt melós fizetésből nem lehet.Olyan dolgot választottam amiből pénz van, amit sokan keresnek én meg értek hozzá.teljesen megváltozott az életem.Az ország nyugati részébe költöztem, saját magam ura lettem.Akkor kelek amikor akarok, sűrűn átjárunk Bécsbe vagy Pozsonyba ebédelni, vagy kávézni, ha olyan megbeszélés van.Persze régi ismerőseim megvannak közösségi oldalakon, és mint mindenki a saját életéből én is kirakok mindig pár dolgot.Azok az emberek akik régen ismertek az elején nyilvánosan a képek alá, majd mikor rájöttek hogy maguk járatják le, privátban írogattak olyanokat, hogy a hajam égnek állt.Hogy miből merek én Bécsben ebédelni, meg nyaralni menni Braziliába vagy Ausztráliába, mikor nekik, akik velem dolgoztak még régebben, kenyérre alig van a hónap végén?Mit lehet ilyen emberekkel kezdeni a hétköznapokban?Ismerőseim, nem akarom hogy kitöröljem őket, de mindegyik irigy.Miért?

2018. dec. 27. 17:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ilynek az emberek, bele kell törődni. Engem se szeretnek, amióta lányokat futtatok, de megpróbálok együtt élni ezzel.
2018. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Hát igen velem is voltak ilyenek. Bár másként nézek a felfelére. Olykor olykor tudom hogy maradt egy csepp mit sterilizálunk magunk árnyék termében
2018. dec. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért irigyek, mert ők nem tehetik meg azt, amit te megtehetsz, de vágynak rá.

Vagy csak az a bajuk, hogy a pénz kifordított önmagadból, és már nem olyan vagy, mint előtte.

2018. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
77%
Mert sokan nem engedhetik ezt meg maguknak, és nyilván az a könnyebb a lelküknek, ha irigykednek és nem akarják elhinni, hogy vkinek normális munkával ez sikerülhet, mert akkor bele kell abba gondolniuk, hogy ők is tehetnek arról, hogy csórók.
2018. dec. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Megkérdezhetem mit dolgozol?
2018. dec. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

Nem kell velük foglalkozni.


A lényeg neked legyen jó, amúgyis mindenki magával foglalkozik.


örülj neki hogy van pénzed, érezd jól magad, azt kész.

2018. dec. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Mindenki azt hiszi irigy rá a fél világ, és megállás nélkül beszélnek arról, hogy ez őket mennyire nem érdekli. Szerintem senkit se érdekel, hol nyaralsz, idegeneket egy internetes oldalon főleg nem, nem értem mit próbálsz bizonygatni.

Egyébként jól sejtem, nem tisztességes, vagy nem saját munkáből lettél újgazdag?

2018. dec. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

1. Gratulálok! (íme az élő példa, hogy aki akar, az ki tud emelkedni)

2. Örökérvényű igazság: "Inkább irigyeim legyenek, mint sajnálóim"

3. Az irigység a legjobb jel arra vonatkozólag, hogy valamit jól csinálsz.

2018. dec. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Egyébként ez így van.


Valamit te tudsz, az biztos.

2018. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Meg kell tanulnod elvezni,hogy irigykednek rad.

Ok nem igy elnek. Te jobb vagy naluk.

N

2018. dec. 28. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!