Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megváltoztatható valahogy a...

Megváltoztatható valahogy a gondolkodásmód?

Figyelt kérdés

Bizonyos dolgokban tudom, mi lenne a helyesebb, hogy kéne gondolnom arra a dologra, milyen véleménnyel kéne hogy legyek (nem úgy értem, hogy mi az elfogadott, hanem én mit látnék egyébként jónak), viszont egyszerűen képtelen vagyok még magammal is elhitetni, hogy az a jobb út.

Ez most valószínűleg nem volt teljesen érthető, de a lényegen nem változtat, változtathatunk valamilyen módon a gondolkodásmódunkon? Esetleg válhatunk pesszimistából optimistává, vagy minél idősebbek vagyunk, minél több időt eltöltünk egy bizonyos szemlélettel, egyre nehezebbé válik a váltás?

25/F


2018. dec. 29. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Változtatható. A személyiség fejleszthető, ezàltal a gondolkodásmód is.

A példa amit felhoztál viszont már más lapra tartozik. Ha épésszel felfogod hogy valami egy módon jobb lenne de az érzéseid mégis egy másik módon szeretnék azt nem tudod irányìtani.

2018. dec. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"tudom, mi lenne a helyesebb, hogy kéne gondolnom arra a dologra, milyen véleménnyel kéne hogy legyek (nem úgy értem, hogy mi az elfogadott, hanem én mit látnék egyébként jónak), viszont egyszerűen képtelen vagyok még magammal is elhitetni, hogy az a jobb út."


Magaddal elhitetni, vagy merni felvállalni nem tudod?

2018. dec. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2


Előbbi :)

2018. dec. 29. 18:42
 4/4 anonim ***** válasza:

S mi lenne ha a kövezkező mondat alapján próbálnád megközelíteni?


Nem elhinni kell, hanem megtapasztalni és ebből következően megtudni.

2018. dec. 29. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!