Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A társadalom a rasszizmuson...

A társadalom a rasszizmuson kívül miért nem foglalkozik más diszkriminatív jelenségekkel?

Figyelt kérdés
Mert ugye a csapból is az antirasszizmus, kisebbségek jogainak védelme stb. folyik, de számos más olyan dolog van, amely terén bizonyos csoportokat ugyanúgy hátrányos megkülönböztetés ér a mindennapok során, mint a rasszizmus. Csak hogy pár példát említsek: magasság/külső/beszéd/intelligencia. Ha valaki ezek terén nem nyújt egy elvárt szintet, akkor a társadalom tudat alatt diszkriminálja és más emberként kezeli. Persze az intelligencia vonatkozásában szokták mondani, hogy mindenki saját maga kovácsa, de aki nem rendelkezik jó vele született képességekkel, az sosem tud diplomát szerezni, ami egyenes út a megaláztató kizsákmányoló élethez. A külsejéről és magasságáról sem tehet valaki, de főként az utóbbi terén a férfiakat nagyon komoly hátrányok érik a mindennapok során. És akkor még a szexuális diszkriminációról nem is beszéltünk. Ha egy pasinak kicsi az intim mérete, akkor már óriási diszkriminációnak van kitéve a nők körében, ami az egész családalapítási és gyermekvállalási terveit keresztülhúzhatja, ami bizonyos mértékben a demográfiára is hatással van.

2018. dec. 29. 18:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%

behalok :D

szégyelld magad kérdező! A kicsi kukid miatt fog kihalni a magyar!

2018. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

Az incelmozgalmat tudom neked ajánlani... Ha valakinek kicsi a mérete, akkor egy hátránnyal indul a lányoknál (bár ez ennél sokkal bonyolultabb, szerény véleményem szerint a hosszú távú kudarc szinte soha nem a méreten múlik), és igen, bizonyos értelemben diszkrimináció. Mint ahogy az is diszkrimináció, hogy a magyar állam hatalmas előnyben részesíti a saját állampolgárait, a többi ország állampolgáraival szemben. Ugyanez a helyzet: Neked nincs jogod sem konkrét lányokhoz, sem a női nemhez úgy általában. Ha téged bárki a saját szexuális ízlése miatt hátrányban részesít az nem a te bajod (szerintem nem is az övé). Nem hiszem, hogy reklamálnod kéne emiatt, mert egyszerűen a szex az nem egy olyan dolog, ahol te elvárhatod, hogy egyenlő esélyekkel indulj. Rá vagy utalva a másik ember ízlésére... Ha tetszik, ha nem

(Írom ezt 19 évesen szűzként)

2018. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
2%

"Csak hogy pár példát említsek: magasság/külső/beszéd/intelligencia."


Ezek elleni diszkrimináció esetén is fellép a jog, csak a cigányok meg a zsidók és homárok hangosabban sipítoznak, mert többen vannak és több a lóvéjuk.

2018. dec. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%
A társadalom pont, hogy mindennel foglalkozik, mert mindenki mindenkit utál okkal-ok nèlkül, valôs/vèlt dolog miatt.
2018. dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%

Ezen az "Ha egy pasinak kicsi az intim mérete, akkor már óriási diszkriminációnak van kitéve a nők körében" dolgon régebben én is csak röhögtem, mondván, hogy ilyen nincs, mégis ki nézne le ilyesmi miatt bárkit is... amíg az anyám azt nem mondta egyszer, hogy hozzá ne menjek kicsi f##szú férfihoz, mert azok semmire sem jók.

Azóta sem értem, ez miért fontos szempont a férfiválasztásnál, az utolsó dolog ami érdekel egy srácon, az az intim mérete. Dehát nem mindenki gondolja így.


18L

2018. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

A történelem során a rasszizmus elég intenzíven megjelent, elég csak a népirtásokra gondolni, vagy az amerikai feketékkel történtekre. A társadalom fejlődött már annyit, hogy ezeket próbálja helyretenni, viszont a magasság/külső/beszéd/intelligencia által jelentett problémák még nem érték el az emberek ingerküszöbét (pedig szerintem fontos lenne ezekkel is foglalkozni).

Sajnos a diszkrimináció mindennapos dolog rengeteg területen.

2018. dec. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Pedig pont, ami miatt leginkább különböznek emberek, nem volt sosem diszkrimináció: a nevelés, neveléselmélet.
2018. dec. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
40%

Én szeretném védeni az ostobák érdekeit de aztán felvonultok a netre és teleszemetelitek ilyen ordenáré hülyeségekkel, szóval elmegy tőle a kedvem.


Csunya vagy, értettük. De az nem emberi jog, hogy a csunyaságod ellenére azt akarod hogy vonzódjanak hozzád, és hogy legyen családod.

Mit akarsz? Hogy legyen megvonva egy nő emberi joga, és legyen hozzád kényszerítve, mert te ezt szeretnéd? Azt akarod, hogy programozzák át az agyukat, hogy mégis legyenek képesek hozzád vonzódni? Vagy csak simán szánalmat akarsz?

A problémáid nem olyanok, amikre külső megoldást lehet találni, de a társadalmi különbségek (mint az intézményes rasszizmus, vagy akár szexizmus) olyanok, amiken csakis és kizárólag a társadalom tud változtatni.

Tényleg buta lehetsz ha ezt nem érted.

2018. dec. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hajj megint itt a vékonypéniszű rém behalok:D
2018. dec. 30. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
57%

Már helyre akartam tenni, de a 8-as válaszoló elég jól megfogalmazta. Annyival egészíteném ki, hozzáfűzve ahhoz, amit már a 6-os is pedzegetett az ingerküszöbbel, hogy ahhoz, hogy pont ellentétes a dolog.


A rasszizmusnak anno volt egy olyan aspektusa is (egy férfiak uralta világban), hogy nem akarták, hogy a nőiket a sötétebb bőrű, egzotikusabb férfiak elvegyék. És mint a 21. század is mutatja, a nők imádják a csokit és a kreolt. Nagyítóval kell keresni 10-ből 1-2 olyan nőt, aki épp a világosabb bőrűekhez, szőkékhez vagy az ázsiaiakhoz vonzódik. De a nyakamat tenném rá, hogy ott is inkább előítélet és negatív tapasztalat van a háttérben, hasonlóan mint mikor férfiak mondják a fullos nőkre, hogy "nekem nem kéne". Nem ő nem tetszik, hanem az életstílus, amit képvisel, illetve nem akarod vagy nem is tudnád eltartani. De a farkad, ami feláll tőle, azt nem tudod irányítani. Ahogy a nő sem a nedvesedő puncit.


Egyébként ez olyan, hogy a prosti mindenkinek rendelkezésére áll, mégse mész hozzá. Miért? Mert nem önmagadért szeret, megjátsza, hogy vágyik rád (az igazán igénytelen még azt sem, vagy csak extra felárral, azt is hamisan).


Szerinted ha rákényszerítenénk a társadalmat arra, hogy mostantól a nők vonzódjanak azokhoz, akikhez nem vonzódtak, akkor nem ugyanez lenne?


Én már a mostani polkorrekt világot is gyűlölöm. Szomjazom a nyers, bunkó, odamondogatós emberek társaságát, mert azoktól legalább őszinte kritikát kapok. A "nincs semmi baj veled" meg "butaság" meg "ugyan már" emberekkel nem tudok mit kezdeni.


Aki megmondja a frankót, az őszinte. Aki szerint "nincs velem semmi baj" az vagy szexeljen velem, vagy ne hazudjon.


A legkínosabb, mikor látod, hogy erősen gondolkodik, izzanak a neuronok az agyában, hogy kitaláljon valami hihető hazugságot, ami nem a külsődre vonatkozik és úgy gondolja, hogy azzal nem bánt meg. A top kategóriások olyanok, mint a


- Nem vagyok még túl az előző szakításon. (azért nyitja meg a Tindert miután elköszöntetek egymástól).

- Én nem olyan lány vagyok, nekem a személyiség a fontos, idő kell amíg megismerem a másikat, de amúgy nyitott vagyok, elmehetünk randizni (más pár óra alatt levarrja őt, veled meg elmegy amikor éppen nagyon unatkozik, hátha kitalál valamit és egy randin mindenképp ki tudja találni, hogy miért nem ér rá).

- Nagyon elfoglalt vagyok, sokat dolgozom, ápolom a beteg rokont, cicám, kutyám, hörcsögöm van (azért online Facebookon kb. napi 10 órán keresztül).


Ezeket csak az tudja, akinek rendszeresen ilyenekben van része.

2018. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!