Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti mit gondoltok a punk...

Ti mit gondoltok a punk életmódról?

Figyelt kérdés
Itt most az autentikus punkra gondolok.
2018. dec. 30. 10:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó volt. De nem volt fenntartható számomra.

Lélekben most is szívesebben hajlok az akkor átéltekre. Nagyon nagy összetartás és lelki erőt adó emberek voltak, akik kifelé szúrtak, mint a sün, de belülről mindig nyújtottak kezet annak, aki éppen lent volt (akár lelkileg, akár testileg).

A szövegek a zenében magas szintű iskolázottságig értek. Akár Jhonny Mocsokban Rohad, akár Offspring, de voltak hétköznapibbak is, akár Alvin, akár pi csa, akár Auróra, Baracka és voltak viccesek, mint a Rózsaszín Pitbull, Aljas Kúszóbab vagy a Prosectura. És voltak szimplán csak agresszív állatok, mint az Exploited. Mindegyik tetszett, mert mindegyik felvállalta azokat az érzelmeket, gondolatokat, amit a társadalom az egyénbe folyt és ezáltal tönkre teszi azt. Lelkileg, érzelmileg stabilabbá tesz az, ha nem fojtod magadba külső kényszerre ezeket. A punk és a metál zene pont ezért nevel erős embereket.


Két nyárig tartó tarajamra az emberek sokkal több kedvességgel reagáltak, mint amit vártam. A durva külső, szöges karkötő, bakancs, meggyalázott militaris cuccok, polgárpukkasztó megjelenés - ez mind azt mutatta meg, hogy a lázadást tisztelik az idősek és tetszik a fiataloknak. Én csak a 90es évek második felében voltam punk. Akkor még nem volt divat, de már elfogadott volt. Nem voltam autentikus. Nem gyújtottam fel a mozit, nem vertem félholtra, vagy öltem meg embereket azért, mert egy zenei stílust annyira szerettem, hogy jelmezbe öltöztem miatta.


Aztán 2001 körül, amikor David Beckham elkezdte a tarajozást, úgy gondolkodtam, mint 5 évre rá az Alvin és a mókusok: jól állt nekem. https://www.youtube.com/watch?v=4JX-hklvQQ8


Két punk haveromat temettem el. Egyik szipuzás közben gyulladt ki és a társai annyira be voltak állva, hogy nem tudtak felállni, hogy segítsenek rajta. A másik részegen vezetett....


Azóta is minden héten hallgatok punkzenét. A kollégám csengőhangja Offspring. Rózsaszín Pitbull költői módon tesz apró utalásokat a zenéjébe, amit egy autentikus punk nem fogott fel, de felnőtt fejjel már megértem. Mai napig tusolás közben az Enyje Ottót éneklem, meg a God Safe the Queen-t és nem az Ó Szóle Míjót.

2018. dec. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt a 80-as években élte virágkorát, utána már nem volt sikk punknak lenni, inkább csak divat lett. Az átkosban volt egy elnyomó rendszer, és tényleg csak a legelszántabb együttesek mertek koncertezni, és a legelszántabb punkok merték felvállalni magukat. Lemezeket se adhatta ki, így borzalmas minőségű kazettás másolatokon lehetett hozzájutni a zenékhez.

[link]

[link]

Rendszerváltás után már felhígult, jöttek az Auróra, a Hisztéria, és a többi divatzenekar.

Azért voltak jók a 90-es években is.

Ma már csak a zene van meg, és inkább az idősebb korosztály nosztalgiázik ezen, de mint életforma, már nem létezik.

[link]

2018. dec. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Angliáig is visszamehetünk, hogy valóban mit jelentett a punk :)
2018. dec. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kevèsbè ismerem őket, de ha látom őket, elkezd vonzani a dolig, mert szabadabbaknak tűnnek, mint más emberek.
2018. dec. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!