Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak nekem van herótom ezektől...

Csak nekem van herótom ezektől az év végi "az év legemlékezetesebb pillanatai" jellegű cikkektől (meg en bloc a szilvesztertől)?

Figyelt kérdés
Már napok óta csak ilyen cikkeket lehet minden híroldalon (nso, hír 24 stb.) olvasni és iszonyatosan idegesítő számomra. Nem a barlangban éltem 2018-ban szóval tudom mi történt és a könyökömön jön ki már. Eleve miért kell a szilvesztert felfogni, mint valami mágikus pillanatot és miért kell az éveket ennyire ciklikusan kezelni? Miben lesz más január 1-je, mint december 31-e? Ugyanúgy meghalhat bárki, ugyanúgy unalmas lehet, nekem ugyanúgy el kell mennem vizsgázni 2-án, mint előtte 2 héttel. Nevetségesnek tartom az újév ilyen szintű misztifikálását és úgy látom, hogy ez az "ünnep" egyszerűen csak arra ad jó okot, hogy az emberek jól berúghassanak és kivetkőzhessenek magukból. Én mindig is a lerészegedés ünnepének tartottam főleg, hogy ilyenkor divatból még az is megjátssza a nagy partiarcot, aki amúgy más napokon egy szürke jellemtelen figura.

2018. dec. 31. 13:09
 1/3 anonim ***** válasza:
Elég sekély ember vagy. :D
2018. dec. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Rossz oldalról nézed ezeket. Ez az időszak uborkaszezon, ilyenkor a média munkatársai sem dolgoznak teljes munkaidőben. Év végén már csak az előre megírt és beidőzített cikkeket olvasod, és a hagyom az hogy ilyenkor összefoglalják hogy mi történt az aktuális évben.


Ez van, amikor valamit ki kell rakni a hírverseny miatt, de már senki nem dolgozik, és december második fele ebből a szempontból halott időszak.

2018. dec. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2: Igazad van, tényleg ez a helyzet. Ezért is külön felüdítő, hogy a Premier Leage-ben ilyenkor sem áll le az élet és vannak meccsek. Emlékszem valamelyik évben január 1-én bajnoki rangadóval kezdődött az év! Annyira szürkének érzem ezeket a december végi napokat dacára annak, hogy lenne mit csinálnom és tanulnom kellene, de ilyenkor semmi inger nem ér sehol a neten. Felmegyek bármelyik hírportálra és azt látom amit 4 nappal ezelőtt. A rituálé szerű szilveszteri ivászat és féktelen hedonizmus meg nem az én világom.
2018. dec. 31. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!