Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják rögtön ezt az...

Miért gondolják rögtön ezt az ebmerek?

Figyelt kérdés

Sziaztok!

Az a problémám hogy egyre több olyan hozzászolást, kérdést olvasok itt hogy az emberek azért tekintenek valakit ribinek,mert sokat sminkkel.Az én fejemen is elég "vakolat" szokott lenni, viszont olyan távol állok a ribiségtől amennyire lehet. Bár énis egy "agyonsminkelt" csaj vagyok, de pont ezeknek a lányoknak az ellentéte, ugyanis nagyon zárkózott vagyok, ezért nincsenek barátaim se. Senkihez sem tudtam közel kerülni, mivel egy idő után gondolom rájöttek hogy én nem vagyok vevő az ilyen bulizgatásokra,tipikus gyerekes tini játszmázásokra, vagy én kerültem olyan személyeket akin láttam hogy nem őszinték, felszínesek, stb.. Viselkedésem,életfelfogásom, értékrendem sem egyezik meg velük. Miért kell az alapján tiniribinek titulálni valakit mert az átlagnál több smink van a fején? (17/l)


2019. jan. 1. 02:52
 1/6 anonim ***** válasza:
28%

Szia, szerintem te engem olvastál, sőt tuti. Amikor én az agyonsmilkelt szót használtam a multkor, nem pont a-miatt gondoltam erre. A smink igazából azért zavar mert én nem egy sminket akarok nézni, hanem egy természetes aranyos arcot. Ez minden. ha nem vagy bulizós meg ilyessmi, akkor te vagy az a maradék csoda 5% egyike.

Ne haragudj ha félre érthetően fogalmaztam valamikor!

2019. jan. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
40%

Akkor minek sminkeled agyon magad, ha állításod szerint az életmódod egyáltalán nem követeli ezt meg tőled? Csak tönkreteszed vele a bőrödet, másra nem jó.

És szerintem senkit se kéne hibáztatnod azért, mert az "agyonsminkelt/vakolt lány" szó elhangzásakor egy bulizó, flörtölős csajt képzel maga elé, nem pedig egy zárkózott és félénk szende szűz lelket. Ez egy magától értetődő asszociáció, ami az esetek döntő többségében helyes is.

2019. jan. 1. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Akkor megnyugtatlak. Én akkor tekintek egy nőt ribinek ha több ....-t fogott már mint kilincset. Külső alapján nem ítélkezek hasonló ügyekben. Ha egy nő kikeni kifeni magát akkor csak annyit gondolok róla hogy fejjel előre beleesett egy festékesvödörbe.
2019. jan. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne adj a kommentekre ezen az oldalon. Sok frusztrált, rosszindulatú ember ír ide, szinte mindegy, mit írsz, mindig lesz minimum egy ember, aki le fog húzni. Ha egy nő egyáltalán nem sminkel, arra sokszor azt szokták írni, hogy igénytelen. Szóval sminkelj annyit, amennyi jól esik és ne foglalkozz azzal, hogy ismeretlenek mit gondolnak rólad.
2019. jan. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az "egyáltalán nem sminkel", meg a "Az én fejemen is elég "vakolat" szokott lenni" között szerencsére van átmenet.
2019. jan. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

2. Válaszoló:

Azért sminkelem magam agyon, mert így szebbnek érzem magam. Az asszociáció valóban egyértelmű, de én úgy gondolom hogy sztereotípiák ide vagy oda, akkor se kéne senkit a külseje alapján (ribinek titulálni) elítélni/megítélni, akárhogy is nézzen ki.

4.válaszoló:

Kedves vagy, de adok a kommentekre hiszen azért tettem fel a kérdést mert kíváncsi voltam hogy mások hogy vélekednek. Azt meg nem tudhatod hogy akik ide írtak frusztráltak, rosszindulatúak-e. Valószínű hogy ilyen a közlésmódjuk hogy nyersebben fogalmaznak,amivel szerintem nincs semmi probléma. Nem léleksimogatás céljából írtam ki a kérdést, hanem azért mert érdekelt mások nézőpontja.

Minden válaszolónak ment a zöld.

2019. jan. 3. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!