Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » 60 felett miért válik törvénny...

60 felett miért válik törvénnyé, hogy a tévé előtt kell tölteni napi 10-12-14 órát?

Figyelt kérdés

Úgy szeretném, ha ezt valaki el tudná magyarázni, mert képtelen vagyok megérteni. Nem hiszem, hogy ez lenne a legolcsóbb szórakozás, hiszen a könyvtár tagságijának havidíja töredéke (pláne ha nulla) egy tévéelőfizetésnek. Angolul ott van a Gutenberg hihetetlen mennyiségű könyvvel (miért is ne tanulhatna egy hatvan feletti angolt? - mivel is töltötte az elmúlt harminc évet?), de vannak magyarul is teljesen legális források.

Vagy csak úgy elsétálnának valahová (szétnézni a környéken, múzeumba menni, csak úgy nézni a forgalmat, az embereket), sőt, 65 felett ingyen lehet utazni, de nem, ott kell rhadni a tévé előtt.

Arról nem is beszélve, hogy amit nem mondott be a szent tévé, az meg sem történt. Ne mondd má', há' bisztos bemonták vóna a tévébe', ha tényleg megtörtént. Hol hallottad, interneten? Ott csak hazugságokat írnak, monták a tévébe'.


2019. jan. 1. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%
Ne a saját családodból indulj ki.
2019. jan. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%

NEM, nem válik törvénnyé!!!


Én 63 éves vagyok, és legalább fél éve nem néztem TV-t, és ezen nem is akarok változtatni! Viszont két éve kezdtem el angolt tanulni (nulláról) és egy hónapja emellé még oroszt is.

Viszont nem tudom, annak mi értelme lenne "csak úgy nézni a forgalmat, az embereket", ez semmivel sem értelmesebb, mint a TV elött ülni!


Szerintem azonban VELED komoly abjok vannak, ha ennyire általánosító vagy, illetve ennyire ellenséges az idösebbekkel szemben!

Elöször is, aki idöesebben a TV elött ül, az korábban sem tett mást, kivéve, amikor munkába KELLETT mennie, másrészt nézd meg a 20-30-40-50 évesek többségét, hogy mivel töltik a szabadidejüket! Elárulom, semmivel sem értelmesebben, mint az általad annyira lenézett idösebb emberek.

2019. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%
Rossz a szemük az olvasáshoz, nem akarnak újabb szemüveget csináltatni, bekapcsolják a tv-t, valaki úgy érzi: ez az egyetlen szórakozása.
2019. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Van aki nyugdíjbamenés után teljesen elereszti magát, és semmi olyat nem csinál, ami kicsit is nehezére esne, de nem mindenki ilyen.
2019. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%

Már ne is haragudj, ha te ilyen primitív emberek közt élsz, az még véletlen sem jelenti azt, hogy mindenki ilyen!

Ezen kívül nézz alaposan körül a környezeteben, hogy a fiatalabbak mit csinálnak szabadidejükben, illetve nekik nem az a szentírás, hogy a TV-ben mondták, hanem hogy az interneten olvastam!

Az én környezetben az idösebbek sem szellemi roncsok, igaz, hog a fiatalabbak sem azzal töltik az idejüket, hogy az idöseyket szidják, lenézzék ok nélkül (mint ahogy te teszed!).

2019. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
társaságban kell lenni és kirándulni, élvezni a nyugdíjas éveket, esetleg tv-zés közben kézimunkázni, vagy tv helyett olvasni.
2019. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
10 felett miért válik törvénnyé, hogy mibdenki az okostelefonját nyomkodja, a gép előtt rohadjon napi 10-12 órát?
2019. jan. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Te mennyit olvastál a tavaly? Én 30 alattiként a nem túl nagy, kb 600 kötetes könyvtárammal már extrémnek számítok. Na, pont ugyanígy nem olvas a legtöbb idős ember sem, mint a korombeliek.
2019. jan. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ne is mondd kedves kérdező...


Az én nevelőapám meg minden nap szó szerint reggel 6-tól hajnali 2ig a gép előtt ül. Rosszul vagyok ettől az igénytelenségtől. Akárhányszor kimegyek a nappaliba, csak azt látom, hogy bámul ki az ostoba fejéből, mint egy agyhalott... A tvtől is tuti ennyire zombik lesznek az emberek.

2019. jan. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Értem a problémádat, kérdező, mert ez engem is zavar. Hangos könyvet is lehetne hallgatni, így legalább a korral is halad az illető. Számtalan lehetőség lenne az életben a szebb életre ebben a korban is, de a régi minták, meg a nem akarás, az alapélet-színvonal fenntartás fontosabb. Pedig kevés ráfordítással lehetne jobb minden. (könyvtárba menés).
2019. jan. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!