Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha megtudnátok, hogy 1 év van...

Ha megtudnátok, hogy 1 év van hátra az életetekből, akkor mit tennétek?

Figyelt kérdés

És úgy, hogy nem tudjátok, mennyi van hátra, miért nem ezt teszitek?

Miért van az, hogyha egy ember megtudja, h rövid időn belül meg fog halni, akkor teljesen másképp kezd élni, mint ahogy egyébként élne. Miért van az, hogy csak akkor merjük tényleg azt csinálni, amit valójában szerettünk volna, amikor már tudjuk, h alig van idő.


Értem, hogy benne van az, hogy ilyenkor ha tudjuk, h 1 év van hátra ,akkor igyekezzük azt maximálisan kihasználni. De amikor mondjuk 60 év van hátra, akkor azt miért nem akarjuk ugyanúgy a legminőségibb módon eltölteni?


2019. jan. 1. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Akkor elverném minden pénzem olyan dolgokra amiben örömömet lelem.


Most azért nem teszem, mert szeretné valamennyire minimálisan amit a tárcám megenged, biztosítani a jövőmet anyagilag.

2019. jan. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Megkönnyebbülnék. Végre, erre vártam, nem kell többé egyedül szenvednem. Mondom ezt egy magányos emberként, akin az elmúlt néhány órában nagyon eluralkodott a folyamatos egyedüllét.
2019. jan. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Jó kèrdès, igazad van. Akkor van egy határidő, így szorít az idő. Más esetben meg sajna marad a "majd holnap" hozzáállás, mert mèg ekkor nem èrezzük a súlyát a dolgoknak.
2019. jan. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz kérdező, ha te megtudnád, hogy 1 éved van hátra, te sem hosszútávon jövedelmező, később kifizetődő dolgokat kezdenél el csinálni, hanem a meglévő forrásaidat próbálnád boldogságra beváltani, és minden jót kipróbálni, amit ki szerettél volna valaha. Tehát nem kezdenél el járni edzőterembe, mert tudod, hogy 1 év múlva úgyis meghalsz. Nem járnál el továbbképzésere, tanfolyamokra, mert semmi értelme nem lenne, ha 1 év múlva úgysem fogsz létezni.

Viszont valószínüleg felvennél milliós hiteleket, hogy elszórakozd, elutazd, elc*rvázd, elkocsikázd stb.


Az ember alapvetően hosszútávra van berendezkedve, 60-70 évre.

Ahhoz, hogy legyenek (pénzügyi, energia) forrásaid a boldogságra és a kikapcsolódásra, ezekhez elengedhetetlenek a hosszútávon működő, folyamatosan fenntartott folyamatok. (munka, egészséges életmód)

2019. jan. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, ha csak egy évem van hátra, és ez teljesen biztos, akkor nem kell a jövőmre gondolnom. Nyugodtan elmehetek ejtőernyőzni, a legrosszabb esetben két hónappal hamarabb meghalok, de utána amúgy is meghalnék, vagy lebénulok, de az is csak két hónapig tart. Jelen pillanatban viszont előttem az élet, akár hatvan évet is élhetek még, jobban meggondolandó, hogy ezt mennyire kockáztatom. Eldobom magamtól, vagy kockáztatom, hogy kerekesszékben, esetleg ágyhoz kötve kelljen töltenem. Vagy nem veszek magamnak egy Ferrarit, mert még az elkövetkezendő sok-sok előttem álló évben szükségem lehet pénzre fontosabb dolgokra, de ha egy évem van, akkor utána már nem kell az a pénz, nyugodtan elverhetem. Érted? Most van jövőm, és nekem nem mindegy, hogyan fogom tölteni.
2019. jan. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Igen, csak a legtöbben folyamatosan csak a jövőre gondolnak, aztán egyszer csak meghalnak.


Hiteleket amúgy nem vennék fel, mert nem akarnám a családom ilyesmivel terhelni.

2019. jan. 1. 16:51
 7/8 anonim ***** válasza:
Én el kezdenék utazni, bár miután be fejezem a sulit 2 év múlva el is fogok kezdeni szóval én követem az állmom és élni fogok, bár sokak szerint hülyeség amilyen munkát fogok közben végezni de hidegen hagy.
2019. jan. 1. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem sokat váloztatnék. Kb ugyanakkor kelnék reggel:)
2019. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!