Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hová fajulhat a mai modern...

Hová fajulhat a mai modern tiniszöveg? Lassan angolul fogunk beszélni itt Magyarországon?

Figyelt kérdés
2019. jan. 2. 09:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Nah fam!


Nem fogunk lassan angolul beszélni Magyarországon, mert jelentős tömegek élnek az országban akik az anyanyelvükön sem tudnak beszélni. Naiv elképzelés, hogy minden magyar annyira okos és értelmes, hogy megtanuljon az anyanyelvén kívül még egy nyelvet.

2019. jan. 2. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%

Nem érzed problémának azt, hogy 2019-ben az angol nyelvre úgy tekintesz, mintha az ördögtől lenne?


Sokkal több értelme van megtanulni angolul, mint magyarul. Had ne kezdjem el sorolni az előnyeit.


Amúgy meg nem véletlenül megy mindenki aki tud külföldre. Itt Magyarországon nem lehet hosszútávra tervezni, gyereket vállalni és megöregedni itt nem éri meg. Szóval miért is zavar téged, hogy a fiatalok tanulják az angolt?

2019. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Pontosan úgy van ahogy az első írta. A fiatalok többsége is hiába tanul angolul, attól még nem tud angolul beszélni. Csak kiragad pár szót ami megmaradt a fejében, és ettől már született angolnak hiszi magát..
2019. jan. 2. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
54%
pedig van igazsága a kérdezőnek. a felesleges idegenszóh használat elég elterjdt, elég csak megnézni pár kérdést vagy választ az oldalon
2019. jan. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
99%
yes. i have elegem ebbol a cool today dumabol bitch. you come on sir ember, ne
2019. jan. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%

#2:

Marhára nem az angol nyelvvel van baj, hanem ahogy használják egyesek. Most komolyan téged talán nem idegesít, amikor valaki így ír Messenger-en?


"Ez így nekem too much"

"Na go home és ba_szd meg a motherod"

"Apám akkora egy dick assman, hogy legszívesebben én kick his ass"


Mert sajnos egyre több ilyen van és ez szerintem ultraszánalmas, hogy valaki magyar mondatokba angol szavakat rak be, mert ezzel akar menőnek tűnni.

2019. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Vicces, amikor valaki úgy aggódik a magyar nyelvért, hogy közben maga is angol eredetű, szleng szavakat használ.


tini -> tinédzser -> teenager

2019. jan. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
87%
Miért, azelőtt meg csak akkor voltal valaki, ha németül beszéltél. Most ~150 évig a magyar volt a divat, eddig tartott, de ennek is vége lesz egyszer. A történelem ismétli önmagát, csak néha pepitában.
2019. jan. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

Nézz meg egy német szinkronos filmet.


Tele van angol szavakkal, amikre egyébként van német megfelelő is (Nein, ich bin das Taxidriver!) pedig ott van a der Taxifahrer szó is.


Felirattal az út széli nőhöz udakiáltják, hogy "Blöde Kuh!"

Szinkron pedig "Bitch!"


A németek, osztrákok angolul beszélnek? Nem.

2019. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
45%

én inkább attól félek, hogy még sokáig nyomatják ezt a nagymagyarkodós nyelvújítást, és kerékbetörnek, ha tisztességesen írok le szavakat és neveket, gyorsan emigráltam is egy éve. én nem fogok "viszki"t inni és "ímél"t írni, csak mert egyes ősmagyarok úgy rettegnek ettől a világnyelvtől, hogy inkább baromságokat csinálnak, csak beilleszkedni ne kelljen a világba...

nyugi, a magyar nyelv bármilyen bunkó és ésszerútlen is, még túl fogja élni magát egy darabig

2019. jan. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!