Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi értelme van olvasni?

Mi értelme van olvasni?

Figyelt kérdés

Most nem az ismeretterjesztő könyvekre, hanem a szórakoztató-és szépirodalomra gondolok. Mi értelme van órákat/napokat eltölteni egy könyv elolvasásával, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember kitalált karakterek életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?

Őszintén, az olvasásnak az egyetlen előnye, hogy fejlődik tőle az ember helyesírása, illetve valamicskét a fantáziája és a fogalmazó készsége (bár én ebben az utolsó kettőben nem vagyok biztos, több olyan könyvmollyal találkoztam már, aki egy sima verselemző dolgozatnál eléggé leszerepelt).


2019. jan. 3. 14:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

mi értelme filmet nézni?


szórakozás, élvezetből

új dolgokat tanulhatsz meg 1-1 könyvből, új kifejezéseket

megismerhetsz más szemléletet

2019. jan. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Szórakoztató könyveket a legtöbben szerintem szórakozásért olvasnak
2019. jan. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
És Csehov szerinted nem fejleszti az embert?
2019. jan. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
A szépirodalom azon kevés platformok egyike, ahol átszüremkedik az, hogy más ember mit érez, mit gondol a világról, hol vannak önnön határai. Ez borzasztóan értékes tudás, az önfejlesztés egyik legfontosabb módja. Tippre reálfaktos 17 körüli srác vagy, aki épp nem akar Ibsent olvasni. Egyetem után térjünk vissza erre. Addig adj esélyt azért párszor a tananyagon kívüli műveknek.
2019. jan. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
97%

Egy jó könyv olyan mint egy jó film vagy sorozat csak megszorozva 10-el. Mivel általában évekig írják, nincs olyan alkotói kényszer mint a sorozatoknál, hogy limitált a játékidő, mi kerüljön bele, mi ne. Sokkal átgondoltabb és kerekebb egészt alkot.


Elmerülni egy jó könyvben olyan mint a drog vagy alkohol vagy játékok. Kiszakítanak a mindennapokból. Csak nincs káros mellékhatása.


Mi értelme van Gyakorikérdéseken mások életéről kérdéseket, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember mások életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?

2019. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Ismered a "hobbi" kifejezést? Azt jelenti, szabadidős kikapcsolódó tevékenység. Ez van akinek a sport, van akinek a művészetek, van akinek a bélyeg gyűjtés, van akinek a plafonon a repedések számolása. A hobbi nem azért van hogy értelme legyen, hanem hogy kikapcsoljon és segítsen a mentális egészséged megőrzésében. Aki olvasni szeret szabadidejében az miért ne tehetné? Ennyi erővel sportolni is felesleges, menjen inkább dolgozni helyette, annak van értelme. Nagyon beszűkült vagy, kérdező. :(
2019. jan. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

"Mi értelme van Gyakorikérdéseken mások életéről kérdéseket, ahelyett hogy valami érdemlegeset csinálna az ember, mondjuk sportolna, utazna, szocializálódna, fejlesztené önmagát? Minek olvas az ember mások életéről, ahelyett hogy a saját életével foglalkozna?"


Ez nagyon mesterien szép volt! :D

2019. jan. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted nincs értelme olvasni, akkor ne olvass, kit érdekel. De ez nem jogosít fel arra, hogy leszóld azt, ami másoknak fontos és érték. Ha valamiben nem látod az értéket, az a te bajod (és műveletlenséges, ismerethiányod), de ez még nem jelenti azt, hogy ezeknek nincs értelme, nincs értéke, csak azért, mert te vak vagy látni ezeket...
2019. jan. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Metionin ***** válasza:
100%
Egy jó könyv szórakoztat. Aki nem szeret olvasni, annak ezt hiába magyarázza az ember. Van akit meg a sport nem szórakoztat.
2019. jan. 3. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem lehet mindig érdemlegeset csinálni, olykor ki kell ereszteni a fáradt gőzt, a szórakoztató irodalom ennek ez egy lehetséges módja. Az igényes szépirodalom olvasása pedig az önfejlesztés egyik legkiválóbb módszere. Művészet, vagyis magas szintű metafizikai kommunikáció, aminek, mint olvasó, a vevője vagy. A kitalált karakterek a valódi élet-egy egy oldalára fókuszálnak, néha egészen közvetlenül, máskor árnyaltabban, de összességében visszatürközik az ember saját életét. Egy tükör, amibe először csecsemőként néz az ember, és a képkavalkádban nem tudja megkülönböztetni, amelyik ő és melyik nem ő. De meg lehet tanulni.


"bár én ebben az utolsó kettőben nem vagyok biztos, több olyan könyvmollyal találkoztam már, aki egy sima verselemző dolgozatnál eléggé leszerepelt"

Ahhoz szakmai igénnyel kell olvasni, és (főleg) mellette gyakorolni az írást. Nem minden könyvmolynak ez a szándéka. Hasonlatképpen: végigjárhatod a Louvre-t, elolvashatod a teljes művészettörténeti szakirodalmat, attól még nem fogsz megtanulni festeni. De ha már gyakorlod a festést, akkor a szakmai tudás mellett az önművelés elégedhetetlen részévé válik a fejlődésnek.

2019. jan. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!