Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van ez (párkapcsolat)?

Miért van ez (párkapcsolat)?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy még ma is, amikor vannak mosógépek, mosogatógépek, stb., viszonylag sok férfi (pár millió szerintem biztosan) belemenne egy olyan párkapcsolatba, ahol a férfi keresi az összes pénzt és a nő végzi a házimunkát ha elég pénzt tudna keresni a férfi egy normális színvonalú háztartás fenntartásához, a fordítottjában viszont talán ha pár száz nő lenne benne a 3,5+ milliárdból?

2019. jan. 4. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Én pl benne lennék.
2019. jan. 5. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem főként kulturális gyökerek miatt (tehát hagyomány). Bár kérdéses, hogy ez a feleségnek mennyire jó -szerintem borzasztó-. Egyébként (főként) a '60-as évek Amerikájában ez a családmodell nagyon elterjedt volt és ekkor alakult ki az ismert háziasszony szerep, amibe valamilyen nyugtató, antidepresszáns erős szedése keményen benne volt. Ja meg apuka alkoholizmusa. Persze anyuka is lehetett zugivó...
2019. jan. 6. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ma már a nők is tanulnak mert igényük van valamilyen alkotó munkára. Így nehéz elképzelnem, hogy valaki csak a háztartással foglalkozzon még akkor is ha automatizált otthon minden. Főzéshez, takarításhoz, mosogatáshoz, stb nem kell egyetemre járni. Persze nagyon sokan vannak akik munka után mindezeket a feladatokat elvégzik otthon. Csak akkor kevesebb energia marad a párkapcsolat ápolására
2019. jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!