Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy tüntethetnem el azt,...

Hogy tüntethetnem el azt, hogy gondolati szinten sokkal rosszabb az elképzelésem a jövőmről és a mostani dolgokról, mint ami valójában?

Figyelt kérdés

Elmagyarázom kicsit pontosabban.


Gondolati szinten szabályok alapján,sablonosan kepzelek el dolgokat úgy,hogy a félelmeim is belekerülnek.


Itt van egy kitalált példa:


El akarok menni Jógázni

Képzeletemben: Ha én elmegyek jógaórára,akkor mivan,ha az az idő,amit ott töltök az elvesz idöt a tanulásomból és akkor lehet,hogy pont az a kis tanulas kellett volna,hogy jobban sikeruljon a vizsgam. Ha pedig a vizsgam esetleg nem sikerul jól,akkor mivan ha nem lesz jó az életem és akkor nyomasztó emberek kozott leszek és ezt csak magamnak köszönhetem???Na meg ha fizetek akkor még fizettem is érte,hogy ez tortenjen es lehet,hogy a jóga órán még rossz emberek is lennének... aj de rossz így.


Valóság: Elmegyek jógázni.


Képzeleti síkon borzasztó nyomasztóak egyes dolgok amit elképzelek,pedig en mar nem vagyok negatív ember.


Ha van egy adott élethelyzetem,akkor lehet,hogy tok jol erzem magam benne,de ha elgondolkodom róla,akkor belegondolok,hogy biztos jó ez így? Más is így csinálja? Mivan ha én kevesebb vagyok,mint mások és lenéznek?


Mit tehetnék ez ellen?


Nem a negativitás ellen,hanem,hogy az elképzeléseim ne legyenek ilyen rosszak.


2019. jan. 6. 21:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Sajnos nálam is ez van. Talán gyerekkori rossz tapasztalatok stb. Én akárhányszor bármibe belegondolok mindig frusztrált leszek. Aztán, ha továbbgondolom akkor megnyugszok, csak ez így hosszadalmas. Én egy jó ideje nem is szoktam semmibe belegondolni. Mert alapvetően jó életem van, nincs mibe belegondolni.

Meg járok pszichológushoz is, meg van pár ember akikkel tudunk mélyebb dolgokról beszélgetni, és olyankor szoktam gondolkodni, meg agyalni, mert ha egyedül csinálom, akkor automatikusan a legfrusztrálóbb dolgok jutnak az eszembe.

2019. jan. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!