Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet kezelni a már-már...

Hogy lehet kezelni a már-már vallásos antialkoholista embereket?

Figyelt kérdés

Van egy munkatársunk, aki soha nem iszik. Ez eddig tök jó, még tisztelném is érte, ha csendben nem inna; de nálunk van egy olyan szokás, hogy fizetésnap után összejövünk, és valamivel "megünnepeljük" a fizut. Volt már ez mozizás, focimeccs, vagy pizzázás, de ötből négy alkalommal beülünk valahová sörözni. Az antialkoholista embert is mindig hívjuk, hiszen kolléga, de már egyre jobban gondolkozunk azon, hogy nem kellene. A csapat dönt arról, hová megyünk, és már akkor elkezd hisztizni, hogy csak ne piálni menjünk. Amely piálás amúgy úgy néz ki, hogy beülünk valahová, és beszélgetünk, billiárdozunk - mivel a fizunap gyakran esik hétköznapra, és többen közülünk kocsival járnak, nem is iszik mindenki alkoholt, és aki iszik, az se sokat, mert másnap dolgozni kell.

Ilyenkor már egész nap megy a hiszti, hogy miért kell folyton inni, meg miért kényszerítjük őt bele ilyenekbe. Senki nem kényszeríti, nem kötelező jönni, de szerintem az sem normális, hogy ha a csapat sörözni akar, akkor egyetlen emberhez alkalmazkodjon mindenki más. Most a vegetáriánus kolléga is hisztizhetett volna, hogy az, hogy mi ott zabáljuk mellette a halott disznót, sérti a lelki világát, de nem tette.

Még ha csak simán nem jönne, az oké, de ilyenkor egész nap hallgatjuk tőle, hogy miért kell inni, olyan undorító szokás (most én is elkezdhetném kioktatni őt, hogy minek dohányzik), meg komoly problémáink vannak, ha csak egy kocsmában tudjuk jól érezni magunkat, ő nem érti, mi a jó az alkoholban, és soha nem fog inni. Ami tök rendben van, ez a véleménye, de elsőre is megértettük, nem értem, miért kell minden hónapban elrontania mindenki más szórakozását ezzel a hisztivel, meg miért nem tudja elfogadni, hogy az ő véleménye 1 a 19-hez, és nem várhatja el, hogy minden hónapban hozzá alkalmazkodjon az egész csapat.

De vannak ilyen emberek az ismeretségi köreimben is elszórva, akik valamiért vérszemet kapnak, ha meghallják a "sör" vagy a "bor" szavakat, és bármikor rögtönöznek egy kiselőadást arról, hogy miért vagy rossz ember, ha meg meg mersz inni kéthetente egyszer egy pohár bort.

Hogy lehet az ilyeneket leszerelni?


2019. jan. 7. 22:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne hívjátok aztán ennyi, ha nem ért a szép szóból nem nagyon lehet vele mit csinálni.
2019. jan. 8. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%

Mondjuk tényleg ultra proli dolognak hangzik ez a "megünnepeljük a fizetést" téma :D


Amúgy azon gondolkodtatok már, hogy meghallgatjátok, hátha lenne jobb ötlete? Mit tudna ajánlani? Ismer-e jó helyet?


Meg nekem alapból fura a kijelentés hogy "a csapat és ő". Nálunk a csapat az mindenki, és igyekszünk olyan megoldást találni amiben mindenki jól érzi magát. HA nem akarjátok, hogy a csapat része legyen ne hívjátok.

2019. jan. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

Én nem vagyok "vallásosan" antialkoholista, egyszerűen csak nem iszom soha semmi alkoholt. Nem, egy kortyot sem, csak egy pohárral sem. Nem, megkóstolni sem szeretném. Igen, elhiszem, hogy egy pohártól nem lesz semmi bajom. Igen, azt is tudom, hogy ilyen meg olyan finom és hogy valójában egészséges, mert gyógynövényből van. Tudom, hogy udvariatlanság és hogy megsértek valakit, de ez már legyen az ő baja.


Pont emiatt az erőszakoskodás és lenézés miatt nem járok olyan programokra, ahol az ivászat a fő elfoglaltság. Hiába nem iszik mindenki, aki igen, az általában tukmálja rám is és képtelen megérteni, hogy nem kérek. Ha pedig mindenki iszik, akkor nem akarok én lenni az, aki a sarokban nyomkodja a telefonját, miközben a többiek be vannak baxva. Én nem szólok semmit, ha mások ivós helyre mennek, egyszerűen csak nem tartok velük. Sajnálom, hogy a barátaimmal sokszor emiatt kell kihagynom programokat, mert egyébként szívesen töltöm velük az időmet, viszont nem iszom és nem vagyok kíváncsi a tukmálásukra, ami még úgy is előfordul minden alkalommal, hogy előre biztosítanak arról, hogy nem zavarja őket, ha én nem iszom. Komolyan mondom, nagyanyám előbb tudomásul veszi, hogy nem kérek több töltött káposztát, mint az ivós programokon az emberek, hogy én nem szeretnék inni.

2019. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
Szóval szerinte az alkohol szörnyű, de a dohányzással nincs semmi baj? Ez a nő vészesen ostoba, mást nem tudok mondani rá.
2019. jan. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
#4 hol írták, hogy nő lenne? Nekem a biliárdból meg meccsnézésből nem ez jön le, de lehet, hogy túl konzervatív a nemiszerep-felfogásom.
2019. jan. 8. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Férfiről van szó, de a csoportban nagyjából egyenlő a nemek aránya egyébként.

Még mindig nem b,szunk be, hanem egy-két sört iszunk, van, aki azt se. Próbáltuk a programjait (mozi, lézerharc, szabadulószoba), de a csoport kb 90%-a jobban érzi magát, ha beül valahová ahol lehet beszélgetni órákon át. Szóval a "csoport és őt" úgy kell érteni, hogy le van szavazva az adott program, és megszavaznak egy másikat.

2019. febr. 3. 00:19
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Én úgy vettem észre, hogy aki ennyire utálattal áll az alkoholhoz, annak valami negatív tapasztalata van, pl. alkesz szülei voltak és verték. Ettől függetlenül neki kellene feldolgoznia a komplexusait... Ha olyan helyre mentek, ahol van nemalkoholos ital is, akkor el kellene fogadnia.
2019. febr. 3. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%
Üljetek be olyan helyre ahol van nem alkoholos ital is, ha meg akkor is hisztizne (nem hinném), ne hívjátok, de úgy hogy ne is tudjon róla.
2019. máj. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!