Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az én hibám, hogy megrekedtem...

Az én hibám, hogy megrekedtem az életemben? Miért nem tudok továbbmenni?

Figyelt kérdés
26 vagyok. Nem tartok sehol az életemmel. Volt egy nagyon rossz időszakom kb. 12-13 éves koromtól kezdve, és visszatekintve az életemre úgy érzem, azóta egyszerűen semmi nem működik. Gimiben is szarul éreztem magam, messze a képességeimen alul teljesítettem és túl kevés dologba vágtam bele, egyszerűen féltem megmutatni magam a világnak. Egyetemen nem azt választottam, ami érdekel, hallgattam a környezetem bebeszélésére, miszerint ami érdekel, abban nincs pénz, és most halál boldogtalan vagyok. Kapcsolatom nincs, nem is igen volt, dolgozni se dolgoztam még alkalmi munkákat leszámítva. Egyébként a legjobb egyetemekre jártam, nem a fejemmel van gond. Érzelmileg van gond. Úgy érzem, semmi figyelmet, szeretetet nem kaptam, nem voltak közös élményeim emberekkel, nem tudtam egyszerűen megmutatni magam, és most azt veszem észre magamon, hogy semmi másról nem fantáziálok, csak arról, hogy mondjuk zenéljek, hogy utazzak emberekkel, hogy sportoljak csapatban, hogy színészkedjek, szóval ilyen közösségi dolgok, amiket az ember általában gimiben vagy a húszas évei elején csinál. Most meg úgy érzem, lemaradtam erről. Minden barátom elfoglalt, építi a karrierjét, vagy a barátnőjével összebútorozott már. Egyszerűen sehol sem találok ilyen nagy kamaszokat, mint én, mert nekem úgy érzem, amikor lehetett volna, nem igazán volt megengedve, hogy kamasz legyek. Nem bírok a tanulásra koncentrálni, se másra, mert úgy érzem, véget ér az életem, ha most lemondok ezekről a dolgokról végérvényesen, mert akkor örökké meg leszek rekedve abban a korban. Nem akarok így élni.
2019. jan. 8. 00:26
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Atyaég. Pont ettől volt félelmem anno, mikor mindenki okosabb volt nálam olyan értelemben, hogy jobban tudta (volna) hogy nekem mi a jó. Ezért nem mentem egyetemre, mert sejtettem hogy ez lesz velem is.. Az más hogy most sem tudok nagybetűs élni, de még így is szabadabb és valószínűleg boldogabb is vagyok, mintha belehajszoltam volna magam mások elvárásaiba, pusztán megfelelési kényszerből, vagy birkaságból vagy tudom is én mi okból. És te most még mindig tanulsz? És minek? Menj el dolgozni, s kezdj el élni mellette mostmár. Soha nem késő. Használd ki hogy egyedül vagy, bár nem tudom esetleg szüleiddel élsz e, bár az sem hátrány. Építsd fel magad. Utána sokkal könnyebb. Az emberek automatikusan kedvelik a pozitív emberek társaságát, a lányoknak is egy egészre van szükségük és nem egy fél emberre, ezért kell tudni egyedül is jól érezni magad. Amiket felsoroltál, akár próbáld ki egyedül is, s közben keress társaságot. Csak járj nyitott szemmel. Vagy a neten is kereshetsz, chatelhetsz, hasonló emberek után kutathatsz, nem te vagy egyedül ebben a cipőben szerintem, bár szerintem az hogy 26 vagy amúgy sem jelenti azt hogy ennyi az élet. 26 évesen járnak mások is zenélni, utazni, kocsmába, bulizni, szórakozni, stb. Ha vannak IGAZI barátaid, akkor keressetek, találjátok alkalmat találkozni. Ha mindig elfoglalt, akkor nem igazi barát. Meg az sem aki azért nem ér rá mert a barátnőjével összebútorozott már. És? De amúgy ne kifejezetten kamasz akarj lenni csak érezd jól magad és ez nem kor függő. Szerintem csak azért nem találod az utad, mert rossz helyen keresed. Jah és ha találsz munkát ott is van esélyed új barátokat szerezni. Ha akarsz írj privátban vagy ide, szívesen beszélgetek veled. És hogy értsd. 21/f, dolgozom, okj-n tanulok, barátnőmmel élek együtt. Nem mondom hogy nekem könnyű, egyszerű, de volt már rosszabb, volt már nehezebb, haladgatok, éldegélek, s előbb utóbb minden sikerülni szokott. Néha látom a családtagjaim, néha találkozok a barátaimmal, haverokkal, mikor mihez van kedvem,pedig nem az átlag 20 évesek életét élem. Az a lényeg, hogy amég nincs gyereked, szabad ember vagy. Azt kezdesz, amit csak akarsz. Bármit, érted! :)
2019. jan. 8. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mire vársz?


Gyerünk :-)


Írd le a céljaidat és minden nap nézegezsd és tegyél érte :-)

Én ezt teszem és nagyon jól érzem tőle maga.


Ha tudsz valamilyen idegen nyelven leginkább angol most a leghasznosabb akkor tudsz ideiglenes munkátvállalni külföldön és közben utazhatsz is, utazás közben pedig barátokat is találhatsz és ki tudja lehet hogy ott fogsz megismerkedni életed szerelmével.

Youtubert mondok aki utazás közben dolgozik és ott is él egy kicsit stb..

Csatorna neve :Beférek a bőröndbe.


Nekem is eddig ezt és azt mondogatták hogy ebből és abból nem lehet megélni,eddig foglalkoztam vele, pont azok az emberek mondják nekem akik nem azt csinálják amit igazából szeretnének, pedig amit nagyon szeretne az ember és tesz is érte az előbb utóbb sikerülni fog, csak nem szabad feladni,hinni kell benne és én hiszek benne, higy benne te is :-)


Például itt van egy videó miért érdemes ilyen korán kelni? [link]

Mondjuk most tényleg korán keltem 3 órakkor :-o de hát másképp nem haladnák gyorsabban a céljaim felé :-) igaz most kezdtem csak sportolni de hidd el nekem nagyon jót tesz,reggeli torna is sokat segít, jobban indul a napom,most pedig be melegítek és irány futni ki a szabadba, kicsit hideg van de hát semmi sem lehet mindig tökéletes :-D


Nem vagy még elkésve én most 21 évesen jöttem rá,hogy új embereket akarok megismerni mert eddig sajnos én is sok dologból ki maradtam, fel szeretném fedezni a világot,edzeni,futni és különböző sportokat szeretnék ki próbálni.


Egy kis motiváció:


MA megcsinàlom amit màsok nem fognak, és HOLNAP megteszem, amit màsok nem tudnak!!


Aki harcol, veszíthet. Aki nem harcol, már vesztett is.

Bertold Brecht


Aki nem próbálja meg a lehetetlent, az a lehetségest sem fogja elérni soha.

Johann Wolfgang von Goethe


Sok sikert és kitartást, hajrá :-)

2019. jan. 8. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
54%

"mondjuk zenéljek, hogy utazzak emberekkel, hogy sportoljak csapatban, hogy színészkedjek, szóval ilyen közösségi dolgok, amiket az ember általában gimiben vagy a húszas évei elején csinál."


Ez baromság. Miből veszed, hogy ezekhez már most késő van? Látszik, hogy Magyarországon élsz és nem egy normális országban. Még mindig be van gyepesedve a tudatod.

2019. jan. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

#1: "És te most még mindig tanulsz? És minek? Menj el dolgozni, s kezdj el élni mellette mostmár."


Nem érted? Pont ez az, amitől rettegek, mert akkor véglegesítem ezt az állapotot, kvázi mattot adok magamnak. Mert elvégeztem egy olyan szakot, amit alapvetően nem akarok, nem lett belőlem semmi, nem vagyok semminek a szakértője így, nem is tettem bele magam igazán. Ha ennyiben hagyom, akkor egy ***va középszerű ember lesz belőlem. Tudom, hogy nagyon gáz ilyenkor már újrakezdeni a tanulást, de akkor is ez az egyetlen esélyem, ha normális életet akarok, amiben olyat csinálok, amit szeretek.

2019. jan. 8. 07:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég hasonló életutat jártam be, csak 3-4 évvel később kezdődött a mélyrepülés, aztán volt 1-2 jobb év és újra nagyon negatív az egész. Elsőre azt mondanám, hogy bár nem látod, van kiút, csak bele kell vágni abba a teljesen más életbe amire vágysz. Most gyakorlatilag gond nélkül megteheted. Nincs munka, hitel, párkapcsolat, lakás ami hátráltat. Fogod a sátorfádat és csináld. Én már nem tudom ezt megtenni, ezért fel is őröl (jó munka, lakás hitellel, autó, családi, párkapcsolati problémák stb.)
2019. jan. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Kérlek kedves kérdező, ne értékelje le ezért amit írtam. Azt valóban nem értettem úgy tűnik, az írásodból arra következtettem, hogy nem éltél eleget és az hiányzik. Hogy emberekkel legyél, zenélj, stb. Akkor félreértettem, bocsánat.

Viszont. Szerintem nem gáz újrakezdeni, azt tanulni amit szeretnél ennyi idősen sem, csak ez nem esett le nekem hogy már azt tanulnod amit akarsz, vagy legalábbis fogod.

2019. jan. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!