Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az hogy sokat...

Miért van az hogy sokat kérdeznek tőlem egy szakterületről, aztán nem azt csinálják amit mondok?

Figyelt kérdés
Mérnök vagyok és sok ismerősömnek "ingyentanácsot" osztogatok, majd azt tapasztalom hogy sokszor az eredeti elképzelésüket valósítják meg, aztán kiderül később persze hogy úgy nem jó. Miért kérdezik meg más véleményét?
2019. jan. 9. 16:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik bizonytalanok önmagukban és mindenben, mindent körüljárnak legtöbb oldalról, kikérik 10-20 ember tanácsát aztán választanak egy saját verziót a probléma megoldására...

Bár nekem is fura, hogy szakmabelitől kérnek tanácsot és nem azt csinálják amit mond....

2019. jan. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Te hiába profin magyarázod el nekik, hogy mit-hogyan tegyenek, ha ők autodidakták, vagy nem értenek a területhez, így a kettőt együtt sikerül nekik megvalósítani vagy épp nem megvalósítani.
2019. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előttem szólók nem írtak le rossz dolgokat, de van egy olyan verzió is, hogy ez akár stratégia is lehet.


...Nem érzem magam ásznak, ezért sok érintettet megkérdezek ugyan arról! Meghallgatom a válaszokat és vagy csak azt jegyzem meg, amit én fontosnak vélek a saját szemszögemből, vagy elfelejtem a válasz számos részletét - akár szándékosan, akár felületességből, vagy akár azért, mert szimplán hülye vagyok. Aztán "összerakok" magamnak valamit azokból a válaszokból, melyeket a megkérdezettektől hallottam ugyanarra a kérdésre, hozzácsapom a saját elképzeléseimet és ami kikerekedik ebből, azt próbálom meg felhasználni a gyakorlatban.


Ebből sokszor sül ki jó dolog, de többször inkább káosz...

2019. jan. 10. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!