Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit rontottunk el ennyire?

Mit rontottunk el ennyire?

Figyelt kérdés
[link]

2019. jan. 9. 20:04
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
18%
Sajnos ilyen lett a világ, döbbenetes, hogy lassan a kutyákat szentként tisztelik, nem szabad rájuk már csúnyán nézni sem.
2019. jan. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
0%
Ennyit a "jövő generációja".ról. Néha pont olyanok mint az állatok. Pláne falkában.
2019. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 hollófernyiges ***** válasza:
0%
Tíz éve még kiröhögtük ezért az angolokat.
2019. jan. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
96%

Nekem egy kisbaba és egy (kis)kutya egyszinten van. Számomra ugyanolyan aranyosak, ártatlanok és pozitívan szórakoztatóak.

Kutya még nem szólt be az utcán, fenyegetett meg, lopott meg, vagy ölt meg bárkit úgy, hogy tudatában lett volna a tettének következményeivel.

Vannak olyan emberek, akiket hagynék meghalni, ha a kutyáim élete múlna rajta.

2019. jan. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
5%

Egy másik kérdésnél kifejtettem ezt és nem tetszésemet 72%rol estem erre a %-ra

Igen cica kutya az isten más állat nem létezik ők az istenek ...

Nem baj majd itt is szétszednek :D

De ha elütik az ilyen ember ne sírjon ha elhajtanak és nem segítenek. Ha a két állat egyike lenne már 6mentő ki menne....

Én segítek ember trsaimon és nem képmutatásból...

2019. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
0%

És elég szégyen ha egy gyermekhez hasonlítanak egy kutyát... Basszus!

Azért ezek a szocialozlódni képtelen emberek reszortja akik ahelyett hogy változtatnának magukan fejlesztenék magukat inkább kutyával veszik körbe magukat. Beidomítják őket aztán örmlnek hogy van egy lény akiért nem kell megváltozniuk mert ugy is szeretik őket ha csődtömegek emberileg és még parancsolhatnak is nekik...

14-15évig...

Nem utálom ezeket az állatokat de nem ér többet a szomszédomnál. Nem ér többet az orvosnál a tanárnál és egy normál embernél sem. (Szokásos példát elkerülve igen vannak gonosz emberek de ez nem jogosítja fel arra a négy lábu egyedet hogy mi ereszkedjünk nekik négy lábra már)

Még az orvosi ellátásuk is 110%-al jobb. (Volt kutyánk normális állatként volt kezelve egészségesen mindene meg volt de nem tartottam többre mondjuk a 7lves unokaöcsémnél vagy a szonszéd tininél)

Hasznot se termelnek korcsosra tenyésztik tele a menhelyek és eszik az adókat a semmmiért h korcsokar tartsanak el ellen szembe ez mehetne orvosi kutatásokra!

Úgy érzem ma 69----40%leszel ha fojtatom szó inkább abbahagyom mert ha még jobban kifejtem World War lesz

2019. jan. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

"Kutya még nem szólt be az utcán, fenyegetett meg, lopott meg, vagy ölt meg bárkit úgy, hogy tudatában lett volna a tettének következményeivel."


Ott a pont! Az emberek ezerszer kegyetlenebbek és taszítóbbak tudnak lenni bármilyen állatnál, ráadásul úgy, hogy tökéletesen tisztában vannnak vele, hogy mit csinálnak. Ezek után miért kell csodálkozni rajta, hogy egyesekből több empátiát váltanak ki?

2019. jan. 9. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
* váltanak ki az állatok
2019. jan. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: Nem tűnik fel milyen idióta logika ez?


Ezek szerint egy lény (bármilyen lény) értékességét, védelmének fontosságát az határozza meg, hogy az adott lénnyel egy fajba, vagy bármilyen egyéb gyűjtő halmazba tartozó lények mennyire gyakran ártanak másoknak. Jól értem?


Oké, akkor nézzük:


Ember: igen, az ember más embereknek igen gyakran árt, értelemszerűen a legkevésbé megvédeni való lény a fenti hozzáállás alapján.


Kutya: a kutya már kevesebbet árt, de még igy is hallani rendszeresen kutya támadásokról, kutyák által széttépett gyerekekről.


Macska: kevesebbet támad mint a kutya, igy értékesebb, de más élőlényeket, mint egerek, madarak, sokszor céltalanul ölnek meg. egyértelműen nem tekinthető védeni való élőlénynek.


És a végén eljutunk a növényekig, meg a különböző ásványokig, amik egyértelműen ártalmatlanok más élőlényekre, amennyiben azok nem akarják megenni őket. Egy jó nagy adag homok magától nem árt neked, persze ha lenyeled, akkor a homok önvédelmi reflexe hogy bánt téged (megfulladsz).


Fellehet fogni ilyen idióta második osztályos gyerek módjára a világot, csak nem érdemes.


egyébként én mindig elborzadok azon hogy az emberek milyen borzalmasan faék egyszerűek.

az, hogfy egyesek kaszát kapát képesek ragadni egy egy állatkinzós hir hallatán, és a komplett emberiségen genocidiumot követelnének meg, az számomra csak azt bizonyitja, hogy az emberek jelentős része egy ösztönlény.

Egy egészséges emberben ilyen mérhetetlen indulatokat maximum a saját gyerekének, partnerének megölése tudna kiváltani.

De vannak olyan mérhetetlen egyszerű emberek, akikben a kisgyerekre emlékeztető állati vonások egyből képesek bekapcsolni az ösztönöket.

Nincs annyi tudatosság bennük hogy elvonatkoztassanak attól hogy milyen kis pisze orra, nagy szeme, és aránytalan kis gombóc feje van egy kutyának.

A legtöbb kutyafaj pont erre lett kitenyésztve: minél elbűvölőbb, az emberi újszülöttre hasonlitóbb tulajdonságai legyenek. Pisze orr, nagy szemek, testhez képest nagy fej, rövid végtagok. ez bármelyik emlős ójszülöttre érvényes, és mindegyik a gondoskodás ösztönét hozza elő a felnőtt emlősökből.

Az a felnőtt ember, aki ennyivel már átvedlik a védelmező ösztönlénybe, az nincsen a tudatosság azon fokán se, hogy megállapitsa, miben más egy ember szenvedése, egy kutya szenvedésénél.

Az olyan elvont dolgokat már végképp figyelmen kivül hagyhatjuk mint az elemi humánum, a felelősség érzése mások iránt. ezt hivjuk a társadalomban szolidaritásnak.


De amúgy érdekes ez a "kutya még nem szólt be nekem, nem ártott nekem, bezzeg ember az mindkettőt megtette már" mentalitás.


Boncolgassuk: Tehát az hogy egy ember mit tett veled, az már elégséges alapja az emberek megitélésének.

Mi van ha az embereken belüli csoportokat is figyelembve vesszük, mint gyűjtőhalmazok?

Mondjuk szőkék, vagy férfiak, vagy nők, vagy kamaszok, vagy nyugdijasok, vagy heteroszexuálisak vagy melegek, vagy diplomások, vagy asztalosok, vagy buszsofőrök, vagy külföldiek, vagy gazdagok.

ezek mind emberi csoportok.


Na helyettesitsük be a fenti mondatba az egyiket!


"heteroszexuális még nem szólt be nekem az utcán, meg nem ártott nekem, de meleg az már igen!"


Van jogom minden meleget ezért gyűlölni? Volt összefüggés a nekem intézett beszólás, és az illető melegsége között?


"Gyári munkás eddig még nem szólt be nekem, meg nem ártott nekem, de diplomás tanár már igen!"


Ez jogot képez arra hogy minden diplomást gyűlölj?

Volt a beszólásnak köze ahhoz hogy az illető egy diplomás volt?


"Férfi eddig nem szólt be nekem, meg nem ártott nekem, bezzeg nő az már igen!"


Ez jogalap arra hogy minden nőt gyűlölj?

A neked intézett beszólás, neked okozott kár levezethető abból hogy az illető nő volt?


Na, lehet válaszolni!

2019. jan. 9. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:

"de még igy is hallani rendszeresen kutya támadásokról, kutyák által széttépett gyerekekről."


Hmm, és azt elfelejtetted, hogy a megvadult kutyák az esetek döntő többségében a rossz neveléstől vagy a bántalmazástól kattannak be? Másnéven, az emberek rontják el őket.

2019. jan. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!