Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire hasonlítunk a tükörké...

Mennyire hasonlítunk a tükörképünkre/fotónkra?

Figyelt kérdés
Tükörbe nézve néha úgy gondolom, egészen jól nézek ki, de az kizárt dolog. :D egy kép kép, ha magamról csinálok szintén ilyen. Úgy hallottam, hogy a tükör inkább torzítva mutat kicsit, belelátod azt, amit akarsz. Lehetséges, hogy sokkal rosszabbul nézünk ki élőben, mint a tükörképünk?
2019. jan. 9. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem! Èn azt olvastam a tükörben csùnyábbnak látjuk magunkat.
2019. jan. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát én tükörben sokszor látom a vonásaimat szípnek,csinosnak magam. De néha megnézem magam egy képen,és elröhögöm,hogy itt meg milen borzalmasnak tűnök :D
2019. jan. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En is azt olvastam, hogy tükörben 5x szebbnek latjuk magunkat, mint amilyenek valójában vagyunk...
2019. jan. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A tükörkép tükrözött kép (benne van a nevében), és mivel nem teljesen szimmetrikus az arcunk, mást mutat, mint a valóság. A fotó ellenben nem tükrözött, jobban visszaadja a valóságot. Az, hogy kinek melyik tetszik jobban, az egyéni preferencia. Meg hát, a tükörképedet sokkal többször látod, mint a valódi arcodat, így lehet, hogy a preferenciát, szimplán az ismerősségi hatáson alapszik.
2019. jan. 9. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tükörben szebbnek látjuk magunkat, jó fotót meg sokan nem tudnak készíteni. Ha reálisan akarod látni magad szerintem videón nézd meg hogy nézel ki.

A tükörképet szerintem azért is találjuk vonzóbbnak, mert az a standard, megszokott. Reggel a tükör előtt, visszapillantóban, kirakatban úgy látod magad akár naponta többször, fényképet nem csinálsz naponta 20x.

2019. jan. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Èn megnèzem ismerőseim kèpeit facen,majd èlőben is őket.

Az alapján döntök,hogyan is működik ez.

A szomszèd lány pl.szebb èlőben,mint kèpeken.

A barátnőm szebb kèpeken,mint èlőben.

Attòl is függ,ki mennyire fotogèn.

2019. jan. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!