Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ettől rossz ember vagyok?

Ettől rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Más "nyomora" motivál engem. Középiskolába járok, és például amikor egy dolgozat sokaknak rosszul sikerül az osztályból, az enyém viszont 4-es/5-ös lett, sokkal elégedettebb vagyok, mintha mindenkinek egyformán jól sikerült volna.

De ez nem csak a jegyeimmel van így. Folyton másokhoz hasonlítom magam és örülök neki, ha valamiben - akármiben - jobb vagyok/ jobban teljesítek másoknál.

Elég alacsony az önbecsülésem és szinte ez az egyetlen dolog, ami némi magabiztosságot ad, még ha csak ideiglenesen is.

Ez a gondolkodásmódom kívülről nem látszik rajtam, mert nem nagyon szoktam dicsekedni, másokat megalázni meg végképp nem, mégis nagyon rosszul érzem magam miatta.


16/L


2019. jan. 9. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Te rossz embernek érzed magad?
2019. jan. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel én is pont így vagyok. Sokszor rossz embernek érzem magam miatta, de nem tudom, hogy mit csináljak, hogy ne legyek ilyen. Nekem is alig van önbizalmam, tuti, hogy abból ered az egész. 22/L
2019. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Nem, természetes tulajdonságunk, hogy versengünk másokkal, meg az is, hogy élvezzük mások tehetetlen helyzetét, szenvedését, azonban a társadalmi normák miatt ezeket nyíltan nem etikus felvállalni, úgyhogy az emberek általában hazudnak erről.

Ha mindenki jól teljesítene, akkor nem is lenne okod büszkének lenned magadra, így viszont igen, hogy a többiek el lettek tiporva. Az életben így lehetsz sikeres, ha másokat le akarsz győzni, úgyhogy ne tekints erre rossz tulajdonságként, mivel csak magadra számíthatsz, mindenki más is önző.

Inkább azon önbizalmadon kellene javítani, hogy ne érezd kevésnek magad. Mi miatt szenvedsz belőle hiányt, tudod?

2019. jan. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amíg másoknak nem ártasz, addig nem vagy rossz ember.

De lehet, hogy beszélned kéne erről egy barátoddal, vagy anyukáddal, mert hosszú távon nem túl egészséges.

Ha csak akkor vagy boldog, ha mások kudarcát látod, akkor nehéz élet vár rád. Lesznek majd olyan időszakok az életedben, amikor neked semmi nem sikerül, másoknak pedig minden... Mi lesz akkor veled?

2019. jan. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vállalj be inkább valami küzdősportot.
2019. jan. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, h a fentiek miatt rossz ember volnál.


Az empátiád alacsony szintű, inkompetens referenciaszemélyeid vannak, nem áll stabil lábakon az önértékelésed. Az jó jel, hogy legalább nem tolod túl a dolgot a negatív kommunikációddal.


Ha ezekre a dolgokra, mint megváltoztathatatlanra tekintesz, elég vacak életminőséged lesz. Ha dolgozol magadon, sokat lehet javulni.

2019. jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!