Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit jelenthet egy 7 éves...

Mit jelenthet egy 7 éves gyereknek a bátyja elvesztése?

Figyelt kérdés
A gyerek lány, ha ez számít, és jó kapcsolatuk volt.
2019. jan. 11. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%
Egy ilyen kislàny még nem fogja fel a halàlt nem fogja fel hogy mit jelent, ettöl függetlenül hiànyolni fogja a testvérét.
2019. jan. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

Elsö: ne hülyéskedj már, egy 7 éves gyerek hogyne fogná fel, hogy meghalt a testvére?????


Kérdezö: valószínüleg megviseli, fontos, hogy hagyja a család, hogy meggyászolja. Ha beszélni akar a testvéréröl, akkor adjatok erre lehetöséget, ha nem igazán, akkor ne eröltessétek, de ne is kerüljétek elötte a testvére említését.

2019. jan. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
51%

#2:

Már bocs, de én még 13 évesen is alig tudtam feldolgozni anno, mikor nagymamám meghalt. Na most egy 7 éves gyerek meg még marhára nem úgy áll hozzá egy szerette halálához, mint egy tinédzser.

2019. jan. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
11%
Nem fogja fel hiaba nullaztok ki mert akkor sem tudja meg felfogni. Ezt minden hulye tudja. Bar amilyen emberek vannak itt....
2019. jan. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
A szülők mentális állapota jobban megfogja viselni mint a testvére elvesztése.
2019. jan. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
46%
Én 5 éves voltam, amikor meghalt apukám és fel tudtam fogni, söt igen erösen átéreztem a dolgot!
2019. jan. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
48%

Nyilván nagyon megviseli a kislányt a bátyja elvesztése.


(A gyerekek kicsik, de nem hülyék. Egy gyerek már 3-4 évesen megismerkedik a halál fogalmával, egy 7 éves meg pláne megérti, mit jelent az, ha meghal valaki. Aki azt állítja, hogy egy mádodikos gyerek nem tudja felfogni, hogy meghalt egy családtagja, egyszerűen retardált és nem ért az emberekhez. Egy ilyen idióta válasznak valóban 0% jár.)

2019. jan. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Ez egy örök lelki seb, ami miatt hátránya lehet?

Vagy fel tudja dolgozni, és teljes értékű boldog élete lehet?

Úgy értem, nem lesz miatta később depredsziós, vagy hajlamosabb függőségekre.

Köszönöm a válaszokat, de ne legyen veszekedés.

2019. jan. 11. 17:45
 9/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet belole normalis ember, azt hogy mi fog tortenni azt nem lehet megjosolni. Ha ugy latod hogy nem tudja elfogadni akkor mindenkepp vidd pszihologushoz szerintem. Gyerek pszihologushoz.
2019. jan. 11. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanennyi évesen vesztettem el egy számomra fontos személyt, aki az iskolatársam volt. Nagyon sok emlékem van róla, és még 15 év után is ugyanúgy át tudom élni azt a napot.

Egy ennyi idős gyerek, hacsak nem burokban volt nevelve, már fel tudja fogni, mi az a halál. Szerintem érdemes lenne pszichológushoz vinni, emelett a későbbi dolgok alakulása attól fog függeni, a szülők hogy viszonyulnak a témához. Nekik is érdemes lenne beszélni a pszichológussal, mit tudnának tenni, hogy megkönnyítsék a hír feldolgozását.

2019. jan. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!