Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan változzak meg?

Hogyan változzak meg?

Figyelt kérdés
Eléggé csendes vagyok. Társaságban alig szólalok meg. Nem nagyon szeretek emberek között lenni. Most vagyok 17 éves ez kb. 11-12 éves korom óta van így. Egyáltalán lehetséges hogy megváltozzak? Ha igen akkor hogyan?

2019. jan. 12. 11:46
 1/9 A kérdező kommentje:
17 éves lány vagyok.
2019. jan. 12. 11:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért akarsz megváltozni?
2019. jan. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Keress hobbit, bármit, amit nagyon szívesen csinálsz. A közös érdeklődési körrel új társaságot is találhatsz, ahol a beszélgetés is könnyebb lesz, mert mindenkit ugyanaz a hobbi érdekel pl.
2019. jan. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha introvertált vagy, azon nem nagyon tudsz változtatni, ilyen a személyiséged. Mármint, itt arra gondolok, hogy annyira nem szeretsz társaságban lenni természetednél fogva.

Persze az más dolog, ha amiatt nem szeretsz, mert félsz az emberektől, félsz, hogy elítélnek meg ilyenek.

Egyébként meg én introvertált vagyok (avagy nem vágyok annyira emberek társaságára) és gondjaim voltak a szocializálódással is, ez pedig úgy oldódott meg (hogy nehezen beszélek emberekkel, stb), hogy olyan munkám lett aminél napi szinten elég sokat kell emberekkel beszélni/kommunikálni.

Nem feltétlenül kell ilyen munkát keresned, viszont kell valami olyan dolog aminél sokat kell szocializálódnod, ez sok minden lehet munkán kívül, hobbi, stb...

2019. jan. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ne akarj megváltozni!
2019. jan. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Pèld. 10:19

" A ki pedig megtartòztatja ajkait az èrtelmes."

2019. jan. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerintem azért van mert régebben akármit mondtam az osztálytársaim mindig bele kötöttek. Csúfoltak, kiközösítettek. Szerintem utáltak (nem tudom miért) Ez volt általánosban és most gimiben ugye az elejétől alig merek megszólalni társaságban nehogy megint ez legyen. Egy ideig elvoltam így de mostmár kezdem elég rosszul érezni magam így minden nap. Szóval szeretnék ezen változtatni.
2019. jan. 12. 14:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Az természetes, hogy azok után ami veled történt nehezebben barátkozol, de hidd el, nem mindenki olyan mint azok akik úgy bántak veled. Nekem is eléggé rosszindulatú osztálytársaim voltak, de egy idő után rájössz, hogy legalább ugyanannyi rendes és kedvesebb ember van mint amennyi rossz. Ha a gimiben eddig nem piszkáltak, akkor valószínű akkor sem fognak ha megszólalsz, mivel az már eleve sokszor egy indok bizonyos embereknek ha csendes vagy.
2019. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonymousreview60 ***** válasza:

Valami szorongás munkálhat benned. Kisebb sikerélményekkel kezdd el feloldani!

Ehhez térképezd fel, mi érdekel (pl. számítástechnika), mi az amit tudsz róla (pl. Windows), mi kellhet hozzá (pl. tanulni Linuxot).

Keress hasonló érdeklődésű embereket, és kérdezd őket erről! Kérdezz, hallgasd őket, kérdezz vissza! Az emberek szeretnek a jedves dolgaikról beszélni, ráadásul a meghallgatásukkal kedveskedsz nekik, és a kérdésekkel intelligens hallgatóság benyomását kelted. Ez már jó kezdet.

2019. jan. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!